بچه مسلمان بیشتر، زندگی بهتر

ابراهیم نبوی

پدیده اسلام در بروکسل- قسمت چهارم

قصاب فلسطینی احمدی نژاد را دوست داشت
وقتی با همسرم برای خرید گوشت و مرغ به قصابی فلسطینی محل مراجعه کردیم، می دانستیم او مثل بقیه قصاب های مسلمان آدم تمیز و پاکیزه ای است. شش هفت سال قبل بود و سال های اوج محبوبیت احمدی نژاد در دنیای عرب و اوج خبری جنبش سبز در ایران و جهان بود. مرد قصاب ما را که دید دستش را برد بالا و گفت: « احمدی نجاد» همسرم به فرانسه گفت: « احمدی نژاد مخالف حقوق زنان و آزادی های اجتماعی است.» مرد قصاب حرف های همسرم را با لبخندی به پهنای صورتش می شنید. من به همسرم گفتم: « این چه حرفی است می زنی، این بنده خدا هم اتفاقا به همین دلیل از احمدی نژاد خوشش می آید که طرف با حقوق زنان و آزادی های اجتماعی مخالف است، خود این قصاب هم مخالف است.» بعد به مرد قصاب گفتم: اطرافیان احمدی نژاد پول های بیت المال را دزدیدند و پلیس تحت نظر او به یک زن مسلمان شوهردار در مرکز پلیس همدان تجاوز کرده و به چند پسر مسلمان معترض تجاوز کرده اند. مرد فلسطینی خیلی ناراحت شد و گفت: « جدی می گوئی؟» گفتم: بله، روحانیون هم با او مخالفند. مرد قصاب انگار رویاهایش به باد رفته باشند، آن روز به من تخفیف نداد.

پدیده اسلام در  بروکسل

( قسمت اول)

( قسمت دوم)

(قسمت سوم )

(قسمت پنجم )

در سال ۲۰۰۸ به کومون یا شهرداری سن ژیل مراجعه کردم، می خواستم ببینم باید برای اقامتم چه کنم. در آن زمان دوست داشتم شهروند بلژیک بشوم. مردی که مامور کومون سن ژیل بود، گفت، باید تماس بگیرم و ببینم وضع ات چطوری است. در همان حال پیرمردی آمده بود که می خواست اقامتش را تمدید کند. هر چه نامش را می گفت، با آن تلفظ عربی به گویش بلژیکی، مامور کومون سن ژیل نمی فهمید. با هزار بدبختی نامش را فهمید و در کامپیوتر مرکز وزارت کشور جستجو کرد. بعد از چند دقیقه به پیرمرد گفت: تبریک می گویم. پیرمرد گفت: برای چی؟ کرد گفت: تو از پانزده روز قبل بلژیکی شدی.
مرد به مامور خیره ماند. سری تکان داد و پرسید: یعنی دیگر نباید هر روز بیایم؟ مرد گفت: نه. آن مرد مراکشی چند ماهی بود بلژیکی شده بود، شاید حتی این را نمی فهمید. ولی شده بود. مرد مراکشی که بلد نبود یک جمله هم به راحتی فرانسه یا فلامان بگوید بلژیکی شده بود، ولی هنوز خودش نمی دانست. شاید او پدر بزرگ یکی از تروریست هایی بود که از بروکسل به عراق رفتند و یکی از اولین عملیات تروریستی را علیه دولت عراق انجام دادند. تقریبا همه یا بیش از هشتاد درصد تروریست های مسلمان اروپایی در این کشورها به دنیا آمدند، در آن رشد کردند و در آن انگیزه تروریست شدن پیدا کردند.
به عنوان آمار: یکی از اولین افرادی که پس از ۲۰۰۳ در بغداد عملیات انتحاری موفق انجام داد و علاوه بر کشته شدن خودش تعدادی از مردم را نیز کشت، یک بلژیکی مسیحی بود که چند ماه قبل از این عملیات در بلژیک از مسیحیت به اسلام تغییر دین داده بود. او در عملیات انتحاری خودش و تعدادی از شهروندان عراقی را کشت. او از گذرنامه بلژیکی استفاده می کرد که با استفاده از آن به بخش عظیمی از کشورهای جهان حق رفت و آمد دارد. تعداد زیادی از مسلمانان ایرانی در همین مدت تغییر دین داده اند، تنها دلیل آنها برای تغییر دین دریافت پناهندگی است. اغلب آنها در بازجویی ها به دلیل نداشتن اطلاعات درست و دروغ گفتن رد می شوند.
بچه مسلمان بیشتر، زندگی بهتر
میزان زاد و ولد مسلمانان بلژیک چند برابر غیرمسلمانان این کشور است. مسلمانان بلژیکی از همان قانون قرن هجدهمی تبعیت می کنند که فرزند بیشتر یعنی کارگر بیشتر و درآمد بیشتر برای خانواده، بچه ها پول می گیرند، ولی هزینه کمتری دارند. امروز هم در خانواده های مسلمان بلژیک فرزند بیشتر یعنی حقوق بیکاری بیشتر. بدون شک همه خانواده های مراکشی و تونسی که بیشترین « اروتروریست ها» از آنان برمی خیزد، از حقوق بیکاری استفاده می کنند، در همان حال مغازه میوه فروشی هم دارند و در همان حال در مراکش هم خانه هایشان را اجاره داده اند و در صندوق صدقات مغازه شان برای داعش پول جمع می کنند. یکی از مهم ترین منابع مالی داعش همین حق بیکاری است که دولت های اروپایی به عرب های چند کاره کشورشان می پردازند. جز این توجه کنید که مسمانان برای ازدواج هیچ وقت از یک زن مسلمان تربیت شده در بلژیک یا مرد مسلمان زاده بلژیک خواستگاری نمی کنند، آنها به کشورخودشان می روند و یک دختر یا مرد مراکشی را پیدا می کنند و عروس یا داماد جدید با ازدواج بلژیکی می شود. به این افزایش جمعیت بیافزائید این را که در هر روز یک بلژیکی مسلمان می شود، سالی بیش از ۳۴۰ بلژیکی مسلمان می شوند. و اتفاقا جدیدالاسلام ها تندرو تر و خطرناک تر و مومن ترند.
بروکسل اگر با همین وضع پیش برود تا سی چهل سال دیگر اکثریت جمعیتش مسلمان خواهند بود. البته این خبر وحشتناک و ویران کننده ای نیست. به یاد بیاوریم که لئوپولد اول، مهم ترین پادشاه بلژیک، در دوره حکومتش بر کشوری مثل بلژیک با هشت میلیون جمعیت، هفده میلیون نفر از مردم آفریقا را قتل عام کرد. مردم بلژیک در فاصله لئوپولد دوم تا انفجار ۲۰۱۶ روزهای خوبی را تجربه کردند، ولی نباید از خاطر ببرند که جهان محل اتفاقات عجیب و غیر قابل پیش بینی است. به نظر من اتفاقات بروکسل باز هم رخ خواهد داد. و اگر تکرار نشود طبیعی نیست.

ادامه دارد…

 

پدیده اسلام در  بروکسل ( قسمت اول)

پدیده اسلام در  بروکسل ( قسمت دوم)

پدیده اسلام در بروکسل- (قسمت سوم) 

پدیده اسلام در بروکسل- (قسمت پنجم) 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

  1. به نظر من فرقی بین مسلمان و غیر مسلمان خاورمیانه ای وجود نداره . چون گویا این آقا ایرانی ها رو از عرب ها متمایز کرده .بله ایرانی ها تروریست نیستند و اغلب مذهب سفت و سختی ندارند ولی انواع خلاف ها رو انجام می دهند و فرهنگ راحت طلبی و مفت خوری هم بین ایرانی ها کم نیست! اکثرا هم ضد حقوق زنان و ارزشهای مدرن هستند .پناهندگی اینها یعنی انتقال بیشتر فرهنگ خاورمیانه به اروپا . چه عرب چه ایرانی چه ترک و کرد ! حتی دعواهای قومی قبیله ای خودشون رو هم به اروپا منتقل می کنند !

  2. جناب آقای نبوی

    یاد اون ستون تو روزنامه فکر کنم جامعه یا نشاط (دقیقا یادم نیست)بخیر ف تو اون سالها می خوندم و همیشه می گفتم عجب آدم کاردرستیه …
    الانم تو پیج فیسبوک کارتونو پیگیری می کنم و همیشه نوشته هاتون رو دوست دارم

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »