جلسه شورای امنیت بدون صدور قطعنامه درباره آزمایش‌های موشکی ایران خاتمه یافت

زیتون- جلسه امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد پیرامون رسیدگی به آزمایش‌های موشکی ایران بدون صدور قطعنامه‌ای ضد ایران پایان یافت.
جلسه امروز (دوشنبه) شورای امنیت پیرامون رسیدگی به آزمایش‌های موشکی ایران بدون  صدور قطعنامه‌ای علیه ایران پایان یافت. فارس نوشتکه این جلسه بدون هیچ‌گونه بیانیه یا قطعنامه‌ای که در آن آزمایش‌های موشکی ایران را سرزنش نماید یا تحریمی در پی داشته باشد ، خاتمه یافت.

پیشتر سامانتا پاور، سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد گفته بود موضوع آزمایش‌های موشکی اخیر ایران را روز دوشنبه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد طرح خواهد کرد. او اقدام ایران برای آزمایش موشکی را نقض قطع نامه های شورای امنیت سازمان ملل خوانده بود.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اما در اعتراض به واکنش های بین المللی آزمایش موشکی ایران را دفاعی و جدا از قطع نامه های شورای امنیت دانسته بود.
در نشست امروز آنطور که منابع خبری مطلع گزارش داده اند نماینده کشور روسیه در حمایت از ایران سخن گفته و تاکید کرده که آزمایش‌های موشکی ایران نقض قطعنامه‌های قبلی نبوده و در نتیجه نیازی به تحریم این کشور نیست.

هرچند خطر  صدور قطعنامه جدید از سر ایران رفع شد، هنوز احتمال تحریم ایران به واسطه این آزمایش موشکی وجود دارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سرانجام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نتیجه مشارکت اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی عدد ۴۱ درصد مشارکت را نشان می‌دهد (البته شواهد فراوانی از ساختگی بودن این رقم نیز حکایت

ادامه »

اخیرا به اتفاق جمعی از نواندیشان دینی، بیانیه‌ای دربارۀ انتخابات پیش رو و چراییِ عدم شرکتِ در آن را منتشر کردیم؛ که معتقدیم «با

ادامه »

حالا درست در همان میدانی که مخوف‌ترین نیروهای‌شان را برای سرکوب مخالفان، به صف کرده بودند تا بتوانند به هر

ادامه »