جلسه شورای امنیت بدون صدور قطعنامه درباره آزمایش‌های موشکی ایران خاتمه یافت

زیتون- جلسه امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد پیرامون رسیدگی به آزمایش‌های موشکی ایران بدون صدور قطعنامه‌ای ضد ایران پایان یافت.
جلسه امروز (دوشنبه) شورای امنیت پیرامون رسیدگی به آزمایش‌های موشکی ایران بدون  صدور قطعنامه‌ای علیه ایران پایان یافت. فارس نوشتکه این جلسه بدون هیچ‌گونه بیانیه یا قطعنامه‌ای که در آن آزمایش‌های موشکی ایران را سرزنش نماید یا تحریمی در پی داشته باشد ، خاتمه یافت.

پیشتر سامانتا پاور، سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد گفته بود موضوع آزمایش‌های موشکی اخیر ایران را روز دوشنبه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد طرح خواهد کرد. او اقدام ایران برای آزمایش موشکی را نقض قطع نامه های شورای امنیت سازمان ملل خوانده بود.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اما در اعتراض به واکنش های بین المللی آزمایش موشکی ایران را دفاعی و جدا از قطع نامه های شورای امنیت دانسته بود.
در نشست امروز آنطور که منابع خبری مطلع گزارش داده اند نماینده کشور روسیه در حمایت از ایران سخن گفته و تاکید کرده که آزمایش‌های موشکی ایران نقض قطعنامه‌های قبلی نبوده و در نتیجه نیازی به تحریم این کشور نیست.

هرچند خطر  صدور قطعنامه جدید از سر ایران رفع شد، هنوز احتمال تحریم ایران به واسطه این آزمایش موشکی وجود دارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »