هشدار فرانسه و آمریکا به تهران

تحریم های جدید محتمل است

زیتون- واکنش ها به آخرین آزمایش موشکی تهران، هنوز ادامه دارد. وزیر خارجه فرانسه، به تهران هشدار داده که ممکن است به این دلیل با تحریم های تازه ای از سوی اتحادیه اروپا مواجه شود. پیشتر هم وزیر خارجه آمریکا این موضوع را نقض قطعنامه‌های سازمان ملل خوانده بود.

3C7CD154-09F9-4862-A7DF-34FABE706A6F_w640_r1_s_cx0_cy2_cw0

ژان مارک ارو، وزیر خارجه جدید فرانسه امروز (یکشنبه) در پاریس میزبان وزیران خارجه آمریکا، بریتانیا، آلمان، ایتالیا، و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، بود و پس از این دیدار یادآور شد که «اگر لازم باشد، تحریم‌ها برقرار می‌شوند». رادیو فردا بر اساس خبری از خبرگزاری آلمان در این رابطه نوشت: جان کری پس از دیدار با همتایان اروپایی خود، تأکید کرده است که «آزمایش موشکی ایران، نقض قطعنامه شورای امنیت به حساب می‌آید، چرا که برد آن بیش از میزانی است که اجازه داده شده است». به گفته وزیر خارجه آمریکا، برد موشک‌های جدید، می‌تواند «تهدیدی بالقوه برای کشورهای منطقه و ورای آن» باشد. کری افزوده است که «با احترام به ایران، ما روشن کرده‌ایم که نگرانی‌های موشکی به عنوان بخشی از فعالیت‌های قابل تحریم، باقی می‌مانند، و اگر نقض [قطعنامه‌ها] خواست ایران باشد، آنها پذیرای تحریم‌های اضافی خواهند شد، همان‌طور که ماه گذشته و به عنوان پیامد آزمایش‌‌های پیشین [موشکی] اعمال کردیم».

آمریکا خواهان بررسی آزمایش اخیر موشکی ایران در نشست روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد است، و در این مورد سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته است که واشینگتن این موضوع را در نشست مشورتی شورای امنیت مطرح خواهد کرد و از دیگر کشور‌ها خواهد خواست که برای مقابله با برنامه موشکی ایران همکاری کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هشدار فرانسه و آمریکا به تهران

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »