رزمایش موشکی سپاه و عواقب آن

زیتون- ساعتی پس از شلیک دو موشک بالیستیک در قالب یک رزمایش، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ایران موشک‌های دو هزار کیلومتری‌اش را برای اسرائیل طراحی کرده است.

این دو موشک در قالب مانوری به نام «اقتدار ولایت» شلیک شد. همزمان فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت که موشک‌های ایران متعلق به «لبنان، سوریه، فلسطین و همه مظلومان جهان است».  همچنین با اشاره به این که اسرائیل «به آخر خط رسیده است» گفت: «علت این که موشک‌های دو هزار کیلومتری طراحی کردیم، برای هدف قرار دادن دورترین دشمن یعنی رژیم صهیونیستی است.» به گفته این مقام بلندپایه سپاه، «دشمنان بعد از برجام امنیت ملی ایران را هدف قرار دادند». خبرگزاری تسنیم برد موشک‌ قدر اف را حدود دو هزار کیلومتر و برد موشک قدر اچ را حدود ۱۷۰۰ کلیومتر عنوان کرده است.

روز گذشته ( هجدهم اسفند) نیز پیش از این، آزمایش‌های موشکی دیگری  انجام شده‌ بود.

رادیو فردا در گزارشی به واکنش های بین المللی نسبت به این رزمایش موشکی پرداخت و نوشت: یک مقام آمریکا ۱۸ اسفند اعلام کرد که ایالات متحده از نزدیک گزارش‌های منتشره درباره آزمایش‌های موشک بالیستیک از سوی ایران را دنبال می‌کند. به گفته این مقام آمریکایی در صورت تایید، از طریق شورای امنیت سازمان ملل«پاسخ مناسبی» به این اقدام موشکی جمهوری اسلامی داده خواهد شد. پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، رو سه‌شنبه گفته بود کنگره آن کشور به تلاش‌های خود برای تشدید تحریم‌های علیه ایران ادامه می‌دهد تا این حکومت اقدامات «تحریک‌آمیز خود علیه آمریکا و همپیمانانش» را متوقف کند. رایان گفته بود موشک‌های آزمایش‌شده در روز سه‌شنبه «نقض قوانین بین‌المللی» است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »