رزمایش موشکی سپاه و عواقب آن

زیتون- ساعتی پس از شلیک دو موشک بالیستیک در قالب یک رزمایش، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ایران موشک‌های دو هزار کیلومتری‌اش را برای اسرائیل طراحی کرده است.

این دو موشک در قالب مانوری به نام «اقتدار ولایت» شلیک شد. همزمان فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت که موشک‌های ایران متعلق به «لبنان، سوریه، فلسطین و همه مظلومان جهان است».  همچنین با اشاره به این که اسرائیل «به آخر خط رسیده است» گفت: «علت این که موشک‌های دو هزار کیلومتری طراحی کردیم، برای هدف قرار دادن دورترین دشمن یعنی رژیم صهیونیستی است.» به گفته این مقام بلندپایه سپاه، «دشمنان بعد از برجام امنیت ملی ایران را هدف قرار دادند». خبرگزاری تسنیم برد موشک‌ قدر اف را حدود دو هزار کیلومتر و برد موشک قدر اچ را حدود ۱۷۰۰ کلیومتر عنوان کرده است.

روز گذشته ( هجدهم اسفند) نیز پیش از این، آزمایش‌های موشکی دیگری  انجام شده‌ بود.

رادیو فردا در گزارشی به واکنش های بین المللی نسبت به این رزمایش موشکی پرداخت و نوشت: یک مقام آمریکا ۱۸ اسفند اعلام کرد که ایالات متحده از نزدیک گزارش‌های منتشره درباره آزمایش‌های موشک بالیستیک از سوی ایران را دنبال می‌کند. به گفته این مقام آمریکایی در صورت تایید، از طریق شورای امنیت سازمان ملل«پاسخ مناسبی» به این اقدام موشکی جمهوری اسلامی داده خواهد شد. پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، رو سه‌شنبه گفته بود کنگره آن کشور به تلاش‌های خود برای تشدید تحریم‌های علیه ایران ادامه می‌دهد تا این حکومت اقدامات «تحریک‌آمیز خود علیه آمریکا و همپیمانانش» را متوقف کند. رایان گفته بود موشک‌های آزمایش‌شده در روز سه‌شنبه «نقض قوانین بین‌المللی» است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »