زیتون– جرمی کومی رییس سابق پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) دولت دونالد ترامپ را متهم کرد که با گفتن «دروغ‌های آشکار» سعی در بدنام کردن او داشته است.
کومی که برای ادای توضیحاتی به سنای آمریکا رفته بود گفت که دونالد ترامپ تا پیش از اخراج پیوسته از او تعریف می‌کرد و انتظار اخراج شدن را نداشته است.
او بدون ارائه توضیحی در مورد «دروغ‌های رییس جمهوری آمریکا» ادامه داد که دونالد ترامپ استدلال‌های خود درباره اخراجش را تغییر داده است و این تغییر استدلال‌ها رییس سابق اف‌بی‌آی را طور فزاینده‌ای نگران کرده است.
رییس جمهوری آمریکا یک ماه پیش جیمز کومی را به اتهام «عملکرد نامطلوبش در رسیدگی به ماجرای جنجالی ایمیل‌های هیلاری کلینتون» اخراج کرد. دموکرات‌های مجلس سنا اما معتقدند که رییس اف‌بی‌آی به دلیل اصرارش به ادامه تحقیقات درباره اتهام تعاملات سری ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه بوده است. کومی در توضیحات امروز خود در سنای امریکا خاطرنشان کرد:« شکی ندارم که روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ مداخله کرده. اما در آرا خدشه‌ای وارد نشده است»
در نهایت جرمی کومی امروز دلیل اخراج خود را به خاطر تحقیقات پلیس فدرال درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده عنوان کرد.

بازگشت به صفحه اول