وزارت ارشاد «نژاد پرستانه» بودن حاجی فیروز را مردود دانست

انجمن هنرهای نمایشی اداره کل هنرهای نمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران نسبت به حذف شخصیت حاجی فیروز از جشن های شهری در ایام نوروز واکنش نشان داده و «نژاد پرستانه» بودین این شخصیت را «مردود و به دور از نگرش جامع و علمی» دانسته است.

به گفته این انجمن حاجی فیروز و عمو نوروز از جمله شخصیت های سنتی ایران هستند.

اخیرا شهرداری تهران در بخشنامه ای خواستار حذف این شخصیت از جشن های نووزی شده و دلیل این تصمیم گیری را برداشت های «نژاد پرستانه از چهره سیاه حاجی فیروز» عنوان کرده بود.تکذیب خبر تزریق واکسن کرونا به کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند

خبر تزریق واکسن به کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند٬ تکذیب شد.

وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت در پیامی توییتری نوشت: «خبر تزریق واکسن به کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند! یک دروغ خنده‌دار بیشتر نیست.

آنچه مشخص است این مطلب کذب از سوی برخی افراد در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است. اگر چنین موضوعی بیان شده بود، قطعا تمام خبرگزاری‌ها ومنابع رسمی و‌ کانال‌های معتبر تاکنون به آن پرداخته بودند.»

صبح امروز خبری به نقل از وزیر بهداشت مبنی بر اینکه به شرکت کنندگان در انتخابات واکسن کرونا تزریق‌ خواهد شد٬ منتشر شده بود.قم قرنطینه شد

بهرام سرمست٬ استاندار قم٬ با اشاره به تصویب محدودیت‌های کرونایی ویژه نیمه شعبان گفت: «طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری ورود خودرو با پلاک‌های غیر بومی به شهر قم در روزهای هشتم و نهم فروردین ماه ممنوع است.»

روز ۱۵ ماه قمری شعبان٬ روز ولادت دوازدهمین امام شعیان است و به عموما در این روز در ایران جشن برپا می‌شود.

سرمست افزود: « آیین‌های نیمه شعبان که در سال‌های قبل برگزار می شد امسال به صورت مجازی، غیر حضوری و غیر تجمعی خواهد بود.»سند توافق ۲۵ ساله بین ایران و چین امضا شد

سند جامع همکاری ایران و چین که با عنوان «توافق ۲۵ ساله» از آن یاد می‌شود٬ در دیدار علی لاریجانی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی و وزیر خارجه چین نهایی خواهد شد.

عیل لاریجانی، رییس سابق مجلس و مشاور فعلی علی خامنه‌ای، «مسئول پیگیری قرارداد ۲۵ ساله ایران – چین» است.

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، روز جمعه در ادامه سفر منطقه‌ای خود وارد تهران شد و ابتدا مورد استقبال همتای ایرانی خود محمدجواد ظریف قرار گرفت.

خبرگزاری ایرنا روز جمعه نوشت که امضای «سند برنامه همکاری جامع» جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین توسط وزیران خارجه دو کشور از برنامه‌های این سفر دو روزه است.

ساعاتی بعد ‎سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه٬ نیز به شبکه صداوسیما گفت که در این سفر «سند همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین که چند سالی در حال گفت‌وگو بودیم امضا خواهد شد.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول