? زنده| سپاه معترضان به «تجاوز به کودکان» در گنبد را تهدید کردسپاه معترضان به «تجاوز به کودکان» در گنبد را تهدید کرد

فرمانده سپاه استان گلستان روز پنج‌شنبه تهدید کرد که این نیرو «در پاسداری از امنیت و برخورد با بدخواهان لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.»

هادی حق‌شناس، استاندار گلستان، اما ضمن دادن وعده رسیدگی قضایی سریع به «حادثه تلخ» در گنبدکاووس «رسانه‌های بیگانه» را متهم کرده است که قصد دارند به «وحدت» در استان گلستان خدشه وارد کنند.

استاندار گلستان، «تعرض به دو کودک معصوم» در گنبدکاووس را «حادثه‌ای تلخ» خوانده و گفت که «تمام دستگاه‌های مسئول از ابتدا به پرونده ورود کردند.»

خبرگزاری مهر به نقل از هادی حق‌شناس که به گنبدکاووس سفر کرده گزارش داده که دستگاه قضایی «در کوتاه‌ترین زمان ممکن» حکم فرد خاطی را صادر خواهد کرد.

همزمان تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که از جو امنیتی و حضور ماموران امنیتی و گارد ویژه در سطح شهر گنبدکاووس حکایت دارند.

مرد ۵۵ ساله‌ای که به آزار جنسی دو کودک در یکی از روستاهای گنبد کاووس متهم است دستگیر شده است. در چند گزارش این دو کودک هفت و هشت ساله و ساکن روستایی ترکمن‌نشین معرفی شده‌اند.

استاندار گلستان در حالی از «تعرض» به دو کودک سخن گفته که پیشتر رئیس دادگستری گنبد کاووس گفته بود پزشکی قانونی فرضیه تجاوز به این دو کودک را رد کرده، ولی «فرد دستگیر شده به اتهام آدم‌ربایی در زندان است.»متهم به مشارکت در اعدام‌های سال ۶۷ در سوئد محاکمه خواهد شد

دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷، دو ماه دیگر برگزار خواهد شد.

این خبر از ایرج مصداقی٬ زندانی سابق سیاسی و پژوهشگر، در حساب کاربری توییترش اعلام کرد.

به گفته این زندانی سابق که خود از شاکیان پرونده حمید نوری به حساب می‌آید، دادگاه حمید نوری روز هشتم ژوئن آینده، حدود دو ماه دیگر، در سوئد برگزار می‌شود.

ایرج مصداقی از این دادگاه به عنوان «بزرگ‌ترین دادگاه تاریخ سوئد» یاد کرده و گفته است که ۸۹ جلسه ادامه خواهد داشت.

حمید نوری که گزارش شده «با نام مستعار حمید عباسی، دادیار سابق در قوه قضائیه جمهوری اسلامی بوده» در آبان‌ماه ۱۳۹۸ با حکم دادگاهی در سوئد بازداشت شد.۷ شهرستان مازندران درگیر کرونای انگلیسی شدند

قاسم اویس٬ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران٬ درباره آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در شهرهای مازندران، خبر از آن داد که «۷ شهرستان مازندران درگیر کرونای انگلیسی شدند.»

او در گفت‌وگو با خبرگزاری فارسی توضیح داد: «در حال حاضر ویروس کرونای انگلیسی به شهرستان‌های رامسر، بابلسر، نور، قائم‌شهر، ساری و آمل با احتساب بابل رسید که لازم است به توصیه‌ها بیشتر توجه شود.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »