بیانیه ده نفر از زندانیان سیاسی در رابطه با رفتار غیر انسانی مسئولان بهداری زندان اوین

ده تن از زندانیان محبوس در هشت زندان اوین ضمن صدور بیانیه‌ای نسبت به تبعید جعفر عظیم‌زاده٬ فعال کارگری٬ از زندان اوین به زندان رجایی شهر اعتراض کردند.

امضا کنندگان این بیانیه همچنین نسبت به وضعیت سلامت زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین در دوران شیوع ویروس کرونا هشدار دادند.

این بیانیه به امضای اسمائیل عبدی٬ نصرلله لشنی٬ امیرسالار داوودی٬ اصغر شیری٬ امیرحسین میرخلیلی٬ مسیب رئیسی٬ محسن قنبری٬ سینا بهشتی٬ آرش شیرزادی و امین لقایی رسیده است.

متن کامل این بیانیه را اینجا بخوانید.ثبت چندین شکایت علیه کیوان امام در پلیس فتای تهران

چند زن که مدعی اغفال توسط کیوان امام هستند، شکایت خود را در پلیس فتای تهران ثبت کردند.

روز گذشته روزنامه همشهری به نقل از حسین رحیمی٬ رییس پلیس تهران٬ خبر داد که «کاف‌.الف» متهم پر سروصدای تجاوزهای تهران بازداشت شد.

چندی پیش کازار توییتری در خصوص «تجاوز» شکل گرفته بود که یکی از متهمین این آن کیوان امام بود.

بر اساس روایاتی که از سوی قربانیان در توییتر انتشار یافته است کیوان امام حداقل به ۲۱ زن با خوراندن دارو تجاوز کرده است.

حسین رحیمی همچنین «از شاکیان درخواست کرد با اطمینان از حفظ‌شدن هویت‌شان نزد پلیس، برای شکایت از این مرد به پلیس امنیت عمومی تهران سر بزنند.ایران امکان بازرسی از دو سایت را برای آژانس فراهم می‌کند

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران در بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند که بر سر ادامه همکاری‌ با یکدیگر توافق کرده‌‌اند. از جمله مفاد این توافق دسترسی آژانس انرژی اتمی به دو مکان مشخص شده توسط آژانس است.

در بیانیه مشترک ایران و آژانس آمده است: «ایران به طور داوطلبانه به دو مکان مشخص شده توسط آژانس دسترسی داده، و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل خواهد کرد. تاریخ‌های مربوط به دسترسی‌های آژانس و فعالیت‌های راستی آزمایی، مورد توافق قرار گرفته است.»

طبق این بیانیه هم‌چنین “فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس مطابق با موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی و رویه استاندارد راستی آزمایی آژانس، همان گونه که برای همه کشورهای دارای موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اجراء می شود، به صورت برابر و بدون تبعیض اجراء خواهد شد.”

در ادامه بیانیه آمده است: «در این چارچوب حاضر، براساس تجزیه و تحلیل اطلاعاتِ در اختیار آژانس، آژانس هیچ سؤال دیگری از ایران، و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان هایی فراتر از آنچه که توسط ایران تحت موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اظهار شده‌اند، ندارد.»

بیانیه هم‌چنین به تعهد آژانس نسبت به “حفاظت از تمامی اطلاعات محرمانه پادمانی مطابق با اساسنامه آژانس” و مد نظر قرار دادن “نگرانی‌های امنیتی ایران” اشاره شده است.اعمال فشار نمایندگان مجلس برای استفاده از خودروها و اماکن دولتی

محمدجواد جمالی نوبندگانی، نماینده مجلس دهم، خبر از آن داد که برخی نمایندگان مجلس یازدهم «با اعمال فشار» از خودروها و اماکن رایگان دولتی استفاده می‌کنند، در حالی ‌که در فیش حقوقی دوم خود مبالغ جداگانه‌ای نیز برای پرداخت این قبیل هزینه‌ها دریافت می‌کنند.

جمالی نوبندگانی به باشگاه خبرنگاران جوان گفت این قبیل هزینه‌ها مربوط به فیش حقوقی دوم نمایندگان است.

به ‌گفته این نماینده پیشین مجلس، فیش حقوق دوم نمایندگان «شامل هزینه دفتر، خرج آب و برق، کرایه خودرو، بنزین مصرفی، پرسنل، پذیرایی، اقلام و نوشت‌افزار و تبلیغات می‌شود و در همان فیش ذکر می‌شود».

این در حالی است که این نمایندگان، علاوه ‌بر دریافت خودرو از فرمانداری‌ها، «حتی با فشارهایی بر ادارات دولتی یا دانشگاه‌ها، مکان‌هایی گرفتند تا کرایه ندهند».

بر اساس توضیح این نماینده سابق مجلس، «مبلغ کرایه خودرو برای به کارگیری آن در تهران است و برای خودروی شهرستان هم از همان هزینه‌های دفتر استفاده می‌شود».

بر اساس توضیحات جمالی نوبندگانی، به نظر می‌رسد مبالغی نقداً برای هزینه‌های خودرو و دفتر در حوزه‌های انتخاباتی نمایندگان به حساب آنها واریز می‌شود، ولی برخی نمایندگان به جای صرف آن در موارد مذکور، با اعمال فشار از موضع نمایندگی به نهادها و مراکز دولتی، خودرو و مکان رایگان برای دفتر نمایندگی دریافت می‌کنند.‎پمپئو: ایران تهدید کرد،ترامپ دستور حمله به قاسم سلیمانی را تایید کرد

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا که در گردهمایی ملی حزب جمهوری‌خواه در حمایت از دونالد ترامپ سخنرانی می‌کرد، گفت: “وقتی ایران تهدید کرد، رئیس جمهور حمله‌ای را تایید کرد که قاسم سلیمانی، تروریست ایرانی در آن کشته شد؛ مردی که مسئول قتل و قطع عضو صدها سرباز آمریکایی و هزاران مسیحی در سراسر خاورمیانه بود.”


صعود به دماوند، علم کوه و سبلان تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

فدراسیون کوهنوردی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به شیوع کرونا صعود به دماوند، علم کوه و سبلان در ایام تعطیلات پیش رو ممنوع است. این دستور در پی صعود ۳ هزار نفری هفته پیش کوهنوردان به قله دماوند صادر شد./ایسنا

صعود به قله‌های دماوند، علم‌کوه و سبلان ممنوع اعلام شد


ورود گردشگران خارجی به ایران نزدیک به صفر شد

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در ۳ ماه اول امسال ۷۴ گردشگر خارجی به ایران سفر کردند. در سه ماه نخست سال گذشته تعداد گردشگران خارجی دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بود. ۱۲ هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد/ایسنا

گردشگران خارجی در ایران (عکس)


«اعتراض حقوقی» ایران به ‌دلیل توقیف کشتی‌های حامل سوخت به ونزوئلا

یک مقام سازمان بنادر و دریانوردی ایران روز چهارشنبه از «اعتراض حقوقی» این سازمان به سازمان جهانی دریانوردی به ‌دلیل توقیف کشتی‌های حامل سوخت صادراتی ایران به ونزوئلا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از جلیل اسلامی،پنجم شهریور، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت که این سازمان تاکنون چندین ‌بار بر سر توقیف کشتی‌های حامل سوخت ایران به ونزوئلا با دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی صحبت کرده است.

طبق ادعای آقای اسلامی، آنها «برای اولین بار قول داده‌اند که این موضوع را پیگیری کنند».


وزیر علوم: دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور باز می‌شوند

وزیرعلوم، تحقیقات وفناوری ایران گفته است براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، دانشگاه‌ها رسما از ۱۵ شهریور فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

🔹به گفته منصور غلامی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها بر پایه آموزش مجازی طراحی شده است.


فوتی‌های جدید کرونا در ایران؛ ۱۱۹ نفر


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول