علی مطهری: امیدی به تغییر رویکرد شورای نگهبان نیست

زیتون– علی مطهری، نماینده مجلس٬ ضمن ابراز ناامیدی از تغییر رویکرد شورای نگهبان گفت که اصلاح طلبان باز هم باید در انتخابات شرکت کنند.

او با اشاره به انتشار برخی راهکارهای متفاوت از سوی اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات٬ گفت: «به هر حال ظاهرا چاره ای از رد صلاحیت های شورای نگهبان نیست.»

نایب رییس سابق مجلس در ادامه افزود: «فعلا کاری نمی‌شود کرد. شورای نگهبان بیشتر با افکار آقای جنتی عمل می‌کند و تا زمانی که ترکیب شورای نگهبان تغییر نکند، راهی جز این نیست و باید تحمل کنیم.»

به گزارش ایرنا، نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: «در انتخابات پیش رو امید خاصی به تغییر رویکرد شورای نگهبان وجود ندارد و آن‌ها مثل گذشته کار خود را خواهند کرد. ولی باز هم معتقدم در همین شرایط هم اصلاح طلبان باید به صورت گسترده شرکت کنند.»

او با اشاره به صحبت‌های اخیر محمد خاتمی درباره لزوم شرکت در انتخابات پیش رو و نیز نظرات مخالف او که معتقدند در صورت رد صلاحیت‌های گسترده نباید در انتخابات شرکت کرد، گفته است: «هرچند من نماینده جریان اصلاحات نیستم، اما به نظرم اصلاح طلبان باید به طور فعال و گسترده در انتخابات شرکت کنند.»

مطهری به تجربه مجلس نهم اشاره کرده و گفته است: «ما تجربه‌ای در مجلس نهم داشتیم که عملا اصلاح طلبان انتخابات را تحریم کردند و دیدیم‌که به ضرر کشور شد. در آن مجلس اقلیت خیلی کمی از آن‌ها حضور داشتند. حتی وضعیت بدتر از مجلس هشتم شد. بنابراین شرکت نکردن در انتخابات به نظرم درست نیست.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. در انتخابات شرکت کردن اگر هیچ حسنی برای مردم نداشته باشه اما یه حسن بزرگ برای اقا داره که خوشش میاد! اقای مطهری میگه شورای نگهبان حاضر نیست که هیچ تغییری در روشش بده و به این علت مردم باید علیرغم میلشون رای بدن اگر چه هیچ نتیجه مثبتی از این انتخابات نگیرند ! چرا باید مردم به ضرر خودشون کار کنند ؟ اگر مسببین بدبختی مردم با در دست داشتن تمام ابزار قدرت راضی به رعایت حقوق مردم نمیشن چرا مردم باید از تنها وسیله ای که در اختیار دارن چشم پوشی کنند ؟ اونوقت تا چند سال یا چند قرن ما باید اینکار رو بکنیم در صورتیکه اشتباه بودن این اعمال اخوندی بر همه ما ثابت شده!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های پیشین، بالا گرفته است. روند صعودی و چشمگیر طرفداران تحریم در

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش

ادامه »