محمدرضا خاتمی: دفاعیات خود را منتشر می‌کنم

زیتون– ساعت‌ها پس از انتشار خبر محکومیت محمدرضا خاتمی توسط خبرگزاری فارس٬ حکم محکومیت او به دو سال حبس تعزیری، شب گذشته در سامانه‌ی ثنا به یکی از وکلای وی ابلاغ شد.

روز گذشته خبرگزاری فارس٬ وابسته به سپاه پاسداران مدعی شد «براساس اطلاعات به دست آمده از سوی خبرنگار فارس مشخص شد حکم دادگاه امروز به خاتمی ابلاغ شده و خاتمی در دادگاه بدوی به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.»

در پی انتشار این خبر محمدرضا خاتمی و وکلای او٬ ابلاغ هرگونه حکمی را تکذیب کرده بودند.

اما در ساعات پایانی شب صدور حکم دو سال حبس به اطلاع یکی از وکلای نایب رییس مجلس ششم و دبیر کل سابق جبهه مشارکت رسید.

وب سایت امتداد خبر داد که در پی ابلاغ این حکم در مرحله بدوی، محمدرضا خاتمی بیانیه‌ی کوتاهی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: «رای صادر شده از دادگاه در مورد اینجانب همان بود که در تمام پرونده‌های سیاسی انتظار می‌رفت، در حالیکه دادگاه افکار عمومی رایی خلاف آن صادر کرده است.»

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: «من و وکلای اینجانب طبق روال قانونی تقاضای تجدید نظر خواهیم کرد و در این فاصله برای نشان دادن میزان اتقان رای قاضی محترم و نیز بی ارتباط بودن دفاعیات نماینده محترم دادستان در رد اسناد و مدارک ارائه شده به دادگاه، متن کامل دفاعیات و مستندات را به پیشگاه مردم شریف ایران ارائه خواهم کرد.»

آذرماه سال گذشته عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرده بود که محمدرضا خاتمی، دبیرکل سابق حزب مشارکت، به دلیل زیر سئوال بردن «سلامت انتخابات سال ۱۳۸۸ و ادعای تقلب هشت میلیونی»، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

محمدرضا خاتمی، فعال سیاسی و دبیرکل سابق جبهه مشارکت٬ ۹ سال پس از انتخابات پر مناقشه ریاست جمهوری دهم٬ گفت که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، در ستاد وزارت کشور هشت میلیون رای به صندوق‌ها اضافه شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. با این جمله ی شما کاملا” موافقــم«دادگاه افکار عمومی رای خلاف رای دادگاه صادر کرده است.» آری دقیقا” همیطوراست که میگوئیـد،
  من اصلاحطلب هستم ولی نه این اصلاح طلبی که بیشتراستمرار طلب است،
  درانتخابات سال۸۸ به آقای موسوی رای دادم نه بخاطر سیاست اش بلکه برای پاکدستی وضد فساد بودنش واز میان بد وبدتر…!
  اگرمسولین بخواهند یک بار برای همیشه به این مسئله پایان دهند بایه کار بسیارساده ای هم میتوانند،وآنهم پرسش یک سوآل ساده«شما در انتخابات۸۸ به کی رای دادی؟» از طریق اینترنت ولو اینکه طولانی مدت وحتی یکماه طول بکشد! دیگر اینکه خود مسولین با مهربانی بمردم بگویند: همه ملت که دراین رای گیری شرکت داشته اند از اصولگرا و اصلاح طلب و…ملت ایران وعزیز اند در نتیجه یک روز همه ی افرادی که به دکتراحمدی نژاد رای داده اند به خیابان بیایند و روزی دیگر تمام افرادی که به آقای مهندس موسوی رای داده اند…
  بسیار راحت وکم هزینه! گرچه برخلاف فیلم وسریلهای ساخته شده کاذب وهمچنین سخنرانیها و مقالات کاذب نوشته شده در همین زمینه، مردم علیرغم همه ی محدودیتها والته جلوگیریهای والدین درخانواده ها… به لحاظ ترس از کشته شدن عزیزانشان و…درهمان زمان قبل وبعد انتخابات۸۸ بوضوح این مسئله را نشان داده اند مثل آن راهپیمائی سبز ازمیدان ونک تا راه آهن قبل ازانتخابات… و آن راه پیمائی۳میلیون نفری بقول آقای قالیبـــاف در بعداز انتخابات…که طرفداران آقای دکتراحمدی نژاد هیچوقت نتوانستندترتیب یک راهپیمائی ۱۰۰-۱۵۰ هزار نفری را بدهند!
  و ده ها مثال ساده همینطوری…مثلا این آقایان اصولگرا اگر دست از قدرت زور وسرنیزه بردارند وبجای آن از فرمول متداول رقابت/ رفاقت اسفاده نموده و خودشان در بین خانواده های خود پرسجو نمایند خواهند دید که حتی در جمع خانواده، دوست وفامیل نیز در اقلیت ناچیز اند! اینکه کاری ندارد،.

 2. همه از دادگاه علنی می ترسند. اتهام میزنند، محکوم میکنند، اما از دادگاهی و محاکمه ای علنی خبری نیست. در حالیکه گفته اند، آنرا که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است.
  تازه این ها دادگاه های بشری است. و مشکوک در صلاحیت همه شان.
  تلاش کنیم تا در دادگاه عدل الهی، روسفید باشیم!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »