صدور حکم دوسال حبس برای محمدرضا خاتمی؛ وکلای او تکذیب کردند

زیتون– خبرگزاری فارس٬ وابسته به سپاه پاسداران مدعی شد «براساس اطلاعات به دست آمده از سوی خبرنگار فارس مشخص شد حکم دادگاه امروز به خاتمی ابلاغ شده و خاتمی در دادگاه بدوی به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.»

۱۲ تیرماه اسماعیلی٬ سخنگوی قوه قضاییه٬ در نشست خبری امروز خود در پاسخ به این سوال که رسیدگی به شکایت محمدرضا خاتمی به کجا رسیده، گفته بود: «دادگاه رای را صادر کرده و باید در همین هفته ابلاغ می‌شد. اما قاضی رسیدگی کننده به مرخصی رفته است. نسخه دست نویس رای صادره به امضای قاضی رسیده اما نسخه تایپ شده آن نیازمند امضای قاضی است که هنوز انجام نشده.»

سخنگوی قوه قضاییه همچنین تاکید کرده بود که «رای صادره غیر قطعی و قابل تجدیدنظر است.»

خبرگزاری فارس نیز امروز مدعی شد که محمدرضا خاتمی به جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به دو سال حبس محکوم شده است.

این خبر در حالی منتشر شد که به گزارش «زیتون» محمدرضا خاتمی و وکلای او٬ ابلاغ هرگونه حکمی را تکذیب کردند.

آذرماه سال گذشته عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرده بود که محمدرضا خاتمی، دبیرکل سابق حزب مشارکت، به دلیل زیر سئوال بردن «سلامت انتخابات سال ۱۳۸۸ و ادعای تقلب هشت میلیونی»، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

محمدرضا خاتمی، فعال سیاسی و دبیرکل سابق جبهه مشارکت٬ ۹ سال پس از انتخابات پر مناقشه ریاست جمهوری دهم٬ گفت که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، در ستاد وزارت کشور هشت میلیون رای به صندوق‌ها اضافه شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که در دوران پهلوی اول با زور چادر را از سر زنان

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »

این یادداشت می‌کوشد پاسخ دهد که در ایران چه خبر است؟ اعتراض‌های اخیر چه تفاوتی با اعتراض‌های پیشین دارد؟ آیا

ادامه »