تعقیب قضایی محمدرضا خاتمی

زیتون– عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که محمدرضا خاتمی، دبیرکل سابق حزب مشارکت، به دلیل زیر سئوال بردن «سلامت انتخابات سال ۱۳۸۸ و ادعای تقلب هشت میلیونی»، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

محمدرضا خاتمی، فعال سیاسی و دبیرکل سابق جبهه مشارکت٬ ۹ سال پس از انتخابات پر مناقشه ریاست جمهوری دهم٬ گفت که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، در ستاد وزارت کشور هشت میلیون رای به صندوق‌ها اضافه شده است.

او با استناد به این موضع تاکید کرد که «حتما» در آن انتخابات «ناسالم»، «تقلب» شده است.

عباس جعفری دولت‌آبادی امروز (سه‌شنبه) در اظهارات خود محمدرضا خاتمی را متهم کرده که مدرکی دال بر صحت گفته‌های خود ارائه نداده است.

وی عنوان کرد: «اخیراً آقایی گفته بود که در انتخابات سال ۱۳۸۸، هشت میلیون رأی تقلب شد و وقتی دادسرا او را احضار کرد و از او سوال شد که چه مدرکی دارید، به اظهارات زید و عمرو استناد می‌کرد. لذا این فرد تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده اتهامی در شرف صدور کیفرخواست است.»

عباس جعفری دولت‌آبادی در دفاع از تصمیم دادستانی اظهار داشت: «امروز فضای رسانه‌ای کشور به گونه‌ای است که هرچه می‌خواهند می گویند و انتظار دارند که تحت تعقیب قضایی قرار نگیرند و برای دفاع از خود، موضوع آزادی مطبوعات را مطرح می‌کنند در حالی‌ که رسانه‌ها طبق قانون مکلفند هستند مطالب واقعی، صحیح و عاری از تهمت و افترا را منتشر کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. آخ که اگر موسوی رییس جمهور شده بود الان ایران از نظر توسعه از ژاپن هم جلوتر بود. خیلی حیف شد این مغز سیاسی اقتصادی را ما گرفتند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

قیامی که جرقه اصلی آن پس از مرگ مهسا امینی زده شد، با شعار زن، زندگی، آزادی، عمدتاً مبارزه برای حقوق زنان تلقی میشود اما در واقع دامنه وسیعی از اعتراضات را در بر می‌گیرد.

ادامه »

حذف تاریخ و فرهنگ اسلام دردی از دانشجویان مسلمان درمان نمی‌کند:‌

داستان اخراج یک استاد به جرم به نمایش گذاشتن تصویری از پیامبر اسلام در دانشگاه هملین در مینه‌سوتا

ادامه »

روزگاری میرزا یوسف خان مستشارالدوله با نگارش رساله‌ی «یک کلمه» تلاش کرد تا ترجمه ای از حقوق بشر و شهروندی

ادامه »