زیتون– دومین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی امروز (سه شنبه) برگزار شد.

او پس از پایان این جلسه در جمع خبرنگاران تاکید کرد که «فتنه تقلب بود نه اعتراض به تقلب.»

به گفته نایب رییس مجلس ششم اساس دفاعیات او مستند بر گفته ها و آمار رسمی مسئولان رسمی کشور بود.

او در ادامه گفت: «آشفتگی و تناقضات بسیاری در صندوق ها بود و همه را ارائه دادم.»

دبیر کل اسبق حزب مشارکت افزود: مستندات اصلی من سه مورد بود:

نخست؛ شمارش آرا بر اساس گزارش تفصیلی شورای نگهبان و پیوست شماره ۴۹ است که نشان دادم چقدر اختلاف عدد زیاد بوده و نهایتا بیش از ۲میلیون رای گم شده است.

مورد بعدی در حوزه توزیع تعرفه ها است. بر اساس اظهارات رسمی و دسترسی من به یازده استان؛ برای آن استان‌ها سه میلیون رای چاپ شده اما ارسال نشده است.

مورد سوم در مورد چاپ تعرفه‌ها است. تا ۳۱ خرداد ۸۸ بر اساس اظهارات رسمی مسوولان گفته شده که ۵۸ میلیون تعرفه چاپ شده است اما شورای نگهبان گفته است ۶۰ میلیون و مشخص نیست ۲میلیون کجا چاپ شده است؟

جلسه اول دادگاه رسیدگی به اتهام محمدرضا خاتمی (شنبه ۱۱ خرداد) در ساختمان شماره دو قوه قضائیه برگزار شد و با این که این دادگاه علنی اعلام شده بوده است، اما سایت خبری امتداد گزارش داده که «قاضی دادگاه اجازه انتشار جزئیات جلسه را به رسانه ها نداده است.»

پیشتر محمدرضا خاتمی٬‌ دبیرکل سابق حزب مشارکت در خصوص جلسه دادگاهش توضیحاتی ارائه داده و گفته بود: «در دفاعیات خود مستندات زیادی از نحوه برگزاری انتخابات ۸۸ برای اثبات فساد ارائه خواهم داد.»

آذرماه سال گذشته عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرده بود که محمدرضا خاتمی، دبیرکل سابق حزب مشارکت، به دلیل زیر سئوال بردن «سلامت انتخابات سال ۱۳۸۸ و ادعای تقلب هشت میلیونی»، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

محمدرضا خاتمی، فعال سیاسی و دبیرکل سابق جبهه مشارکت٬ ۹ سال پس از انتخابات پر مناقشه ریاست جمهوری دهم٬ گفت که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، در ستاد وزارت کشور هشت میلیون رای به صندوق‌ها اضافه شده است.

بازگشت به صفحه اول