علی مطهری: بعد از سپنتا نیکنام نوبت مینو خالقی است

زیتون– علی مطهری٬ نایب رییس مجلس٬ از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست «منع رد صلاحیت منتخب مردم در مجلس» را در دستور کار قرار دهند.

۳۰ تیرماه مجید انصاری٬ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد که مشکل سپنتا نیکنام حل و شرایط بازگشت او به شورای شهر یزد فراهم شد.

به گفته انصاری مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز قانون مربوط به عضویت شوراهای شهر را تصویب کرد.

روزنامه ایران خبر داد که نایب رییس مجلس با اشاره به حل و فصل موضوع سپنتا نیکنام و حضور اقلیت‌های دینی در شوراها، از مجمع خواست استفساریه قانون انتخابات مجلس درباره منع رد صلاحیت منتخب مردم در مجلس توسط شورای نگهبان را در اسرع وقت در دستور کار خود قرار دهد.

مینو خالقی، منتخب مردم اصفهان، پس از اعلام نتایج انتخابات به واسطه تصمیم شورای نگهبان از ورود به مجلس باز ماند.

دعوا بین شورای نگهبان و وزارت کشور بر سر سومین منتخب مردم اصفهان از آغاز سال جدید شروع شد. شورای نگهبان طی فرآیند تایید صحت انتخابات در حوزه های انتخابیه، به بهانه های مختلف از تایید صحت انتخابات شهر اصفهان سر باز زد و برای تلاش برای حذف مینو خالقی را از فهرست منتخبین مردم شروع کرد. این شورا در بدو امر از رد صلاحیت او، پس از آن ابطال آرای خالقی و در نهایتابطال انتخابات  سومین منتخب مردم اصفهان خبر داد.

وزارت کشور نیز پس از چندی مقاومت در مقابل شورای نگهبان تسلیم شد و اعلام کرد فردی را که در جایگاه ششم قرار داشت، به عنوان نماینده مردم اصفهان به شورای نگهبان معرفی کرد.

شورای نگهبان به دلیل انتشار تعدادی عکس بدون حجاب در فضای مجازی٬ پس از تایید صحت انتخابات منتخب مردم اصفهان را رد صلاحیت کرد.

در نهایت پرونده پنجمین منتخب مردم اصفهان به گفته محمدجواد فتحی٬ با دستور آیت‌الله خامنه‌ای بسته شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »