کلینتون: ایران برای نقض هرچند کوچک توافق اتمی باید حساب پس بدهد

زیتون- هیلاری کلینتون، نامزد پیشتاز در حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، امروز (دوشنبه) از توافق اتمی ایران دفاع کرد ولی در عین حال گفت که تهران برای کوچک‌ترین نقض این توافق باید حساب پس دهد و اگر لازم باشد در این زمینه از زور استفاده خواهد کرد.

کلینتون این اظهارات را در جمع ۱۵ هزار یهودی رأی‌دهنده در نشست سالانه آیپک- لابی هوادار اسرائیل- در واشینگتن بیان کرد و افزود که آمریکا، اسرائیل و سایر نقاط جهان در نتیجه توافق اتمی ایران امن‌تر شده‌اند. وی در عین حال تأکید کرد که آمریکا باید نسبت به ایران بی‌اعتماد بوده و راستی‌آزمایی را در دستور کار داشته باشد.

به گزارش رادیو فردا به نقل از نیویورک تایمز٬ این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تأکید کرد: «در صورتی که من رئیس‌جمهور شوم، رهبران ایران تردید نداشته باشند که اگر کوچکترین نشانه‌ای ببینیم که بیانگر این باشد آنها به تعهدات‌شان عمل نمی‌کنند، یا بخواهند سلاح هسته‌ای به دست آورند یا توسعه دهند، آمریکا برای متوقف کردن آن وارد عمل می‌شود و اگر لازم باشد به زور متوسل خواهیم شد». او افزود: «تحریک آفرینی‌های اخیر ایران نظیر آزمایش موشک‌های بالستیک غیرقابل قبول بوده و باید قاطعانه به آن واکنش نشان داده شود، از جمله با اعمال تحریم‌های بیشتر».

هیلاری کلینتون در سخنان روز دوشنبه‌اش بر اهمیت «انتخاب رئیس‌جمهور با تعهد عمیق شخصی نسبت به آینده اسرائیل» تأکید کرد.

سایت روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده که پس از سخنرانی خانم کلینتون کمیته ملی جمهوریخواهان بیانیه‌ای در انتقاد از اظهارات وی منتشر کرد و تعهد بلندمدت وی در قبال اسرائیل را زیر سؤال برد. در این بیانیه آمده است: «سخنرانی هیلاری کلینتون تلاشی برای پاک کردن سابقه خود در زمینه به زیر کشیدن منافع اسرائیل است در دورانی که وزیر امور خارجه ایالات متحده بود». کمیته ملی جمهوریخواهان افزوده است: «به عنوان معمار سیاست خارجی دولت اوباما، حمایت او از سیاست‌هایی چون توافق ویرانگر اتمی با ایران و به رخ کشیدن نقش خود به عنوان فریاد زننده دولت اوباما برای اسرائیل، تعهدش در قبال نزدیک‌ترین متحد ما در پرآشوب‌ترین منطقه جهان را زیر سؤال می‌برد».

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش مهمی در فعالیت‌های سیاسی ایفا کرد. این بخش که با نام اصناف جمعیت موتلفه در

ادامه »

روز شنبه ۸ بهمن خبر مصوبه سران سه قوه جهت فروش اموال دولتی ( یعنی اموال ملت ) تحت عنوان «مولدسازی دارایی های دولت

ادامه »

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر

ادامه »