زیتون- متن حکم پرونده پزشکی عباس کیارستمی منتشر شد. بر اساس این حکم، پزشک معالج کیارستمی به «سه ماه محرومیت از طبابت در مطب محل ارتکاب تخلف» محکوم شد. %d8%b9%d8%a8%d8%a7%d8%b3%da%a9%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%85%db%8c
حکم پرونده کیارستمی را ایلنا منتشر کرده است. بر این اساس پزشک معالج او به دلیل «تاخیر در اقدام به عمل جراحی مرحله دوم علارغم وجود شواهد کلینکی»، «مغایرت در شرح عمل و اظهارات شفاهی پزشک معالج»، «عدم درج نتیجه ویزیت بیمار و سیر بیماری بصورت روزانه در پرونده بالینی بیمار» و «ترک بیمار با وجود عوارض ایجاد شده» به «سه ماه محرومیت از طبابت در مطب محل ارتکاب تخلف » محکوم شد. این حکم ظرف مدت بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض و تجدیدنظر در هیات تجدیدنظر انتظامی نظام پزشکی استان تهران است.
عباس کیارستمی، کارگردان، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه و در حالی که برای ادامه معالجه خود از ایران به فرانسه رفته بود، در پاریس درگذشت. مرگ کیارستمی و انتشار جزئیاتی از روند درمان این کارگردان سینما در ایران، واکنش‌های خشمگینانه‌ای در میان افکار عمومی و اهالی فرهنگ و هنر به دنبال داشت. از جمله، داریوش مهرجویی، دیگر کارگردان مشهور سینما پزشکان عباس کیارستمی را «قاتل» توصیف کرد.

بازگشت به صفحه اول