مجازات پزشک معالج عباس کیارستمی اعلام شد

سه ماه محرومیت از طبابت در یک بیمارستان

زیتون- متن حکم پرونده پزشکی عباس کیارستمی منتشر شد. بر اساس این حکم، پزشک معالج کیارستمی به «سه ماه محرومیت از طبابت در مطب محل ارتکاب تخلف» محکوم شد. %d8%b9%d8%a8%d8%a7%d8%b3%da%a9%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%85%db%8c
حکم پرونده کیارستمی را ایلنا منتشر کرده است. بر این اساس پزشک معالج او به دلیل «تاخیر در اقدام به عمل جراحی مرحله دوم علارغم وجود شواهد کلینکی»، «مغایرت در شرح عمل و اظهارات شفاهی پزشک معالج»، «عدم درج نتیجه ویزیت بیمار و سیر بیماری بصورت روزانه در پرونده بالینی بیمار» و «ترک بیمار با وجود عوارض ایجاد شده» به «سه ماه محرومیت از طبابت در مطب محل ارتکاب تخلف » محکوم شد. این حکم ظرف مدت بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض و تجدیدنظر در هیات تجدیدنظر انتظامی نظام پزشکی استان تهران است.
عباس کیارستمی، کارگردان، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه و در حالی که برای ادامه معالجه خود از ایران به فرانسه رفته بود، در پاریس درگذشت. مرگ کیارستمی و انتشار جزئیاتی از روند درمان این کارگردان سینما در ایران، واکنش‌های خشمگینانه‌ای در میان افکار عمومی و اهالی فرهنگ و هنر به دنبال داشت. از جمله، داریوش مهرجویی، دیگر کارگردان مشهور سینما پزشکان عباس کیارستمی را «قاتل» توصیف کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. سه ماه برود جای دیگری طبابت کند ، تازه این هم به خاطر سر و صدایی که به پا شد ، والا جان ایرانی که ارزش این را ندارد که خاطر پزشکی را مکدر کند !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مجازات پزشک معالج عباس کیارستمی اعلام شد

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »