نام‌نامه | ۱۰

ابراهیم نبوی

139402071355382505184914

سعید مرتضوی: نوعی قصاب که فرق گاو و روزنامه را نمی‌فهمید. نوعی قاضی باهوش که متن اعترافات هر متهمی را از قبل می‌دانست. قاضی اسبق شعبه ۱۴۱۰ سابق. قاضی مسبوق دادگاه مطبوعات. طول ۱۲۰ سانت و عرض ۸۰ سانت. مسئول واحد اعزام روزنامه‌نگاران به خارج از کشور. وی موفق شد صدها روزنامه‌نگار را برای تحصیل به دانشگاه‌های جهان بفرستد تا خودش در ایران دکترا بگیرد. نوعی فحش ناموسی؛ مثال: «مرتضوی نشو»: کثافت‌کاری راه نیانداز. «مرتضوی بازی درنیار»: دروغ نگو. «مرتضوی شد رفت»: دیگر به او هیچ امیدی نیست. «مرتضوی گری»: شرارت و پلیدی. «مثل مرتضوی می مونه»: هیچ کاری از او بعید نیست. کاربرد در جمله: «مرتضوی برکنار و معاون دادستان کل کشور شد». وی پس از پایان دوره قضاوت وارد دولت احمدی‌نژاد شد و به ادامه ارتکاب جرائم خودپرداخت.

 نام‌نامه | ۹

نام‌نامه | ۸

نام‌نامه | ۷

نام‌نامه | ۶

وی در سال ۱۳۴۶ متأسفانه به دنیا آمد. پس از تحصیل در دبیرستان و دو سال پس از تمام شدن جنگ به بسیج رفت و چون هیچ روزنامه‌ای در بسیج برای توقیف کردن وجود نداشت، به‌عنوان سهمیه بسیج وارد دانشگاه آزاد تفت شد. مرتضوی با خواندن یک روزنامه متوجه شد که محل دفتر روزنامه‌ها و طبعاً توقیف آن‌ها در تهران است. وی به تهران آمد و در ترمینال خزانه کار خود را با پاره کردن یک روزنامه همشهری آغاز کرد. سپس از طریق یزدی وارد قوه قضائیه شد و با توقیف روزنامه جامعه کارش را آغاز کرد. وی در مدت ده سال دویست روزنامه و نشریه را توقیف و روزنامه‌نگاران را زندانی کرد. پس از نابود کردن کلیه روزنامه‌ها به توقیف کسانی که شلوار گشاد یا چکمه تنگ می‌پوشیدند پرداخت و یک سال بعد چون هیچ روزنامه‌ای باقی نمانده بود، به توقیف زنان، معلمان، کارگران، دانشجویان، نمایندگان سابق مجلس، وزرای سابق و هرکسی که قبلاً روزنامه می‌خواند پرداخت. قاضی مرتضوی موفق شد، تلویزیون بی‌بی‌سی، رادیو زمانه، صدای آمریکا، رادیو فردا را تشکیل داده یا مشکل نیروی انسانی آنان را حل کند. او در آخرین جلسه دادگاهش ماکس وبر، پارسونز، هانتینگتون، کارل مارکس، آلبرت اینشتین، زکریای رازی، عبید زاکانی و دانشگاه‌های هاروارد، آکسفورد و کمبریج را محاکمه کرد و پس از اخذ مدرک دکترا، از سوی صادق لاریجانی رئیس جدید قوه قضائیه برکنار شد. هم‌زمان با دریافت دکترای مرتضوی ۷۰ نفر در تهران کشته و صدها نفر مجروح شدند. مرتضوی پس از نابودی قوه قضائیه وارد قوه مجریه شد و سازمان تأمین اجتماعی را به‌عنوان «محل وقوع جرم» جدید خود انتخاب کرد و موفق شد رکوردهای جدیدی از دزدی را به دست بیاورد. وی به دلیل محرز بودن جرائم و مشخص بودن خلاف‌هایش با خیال راحت توی خانه‌اش مشغول زندگی است. دکترای حقوق با تحقیقات ویژه در حقوق بالینی»، «حقوق عملی درون‌گرا در مجازات اسلامی»، « بررسی تطبیقی فیزیک و حقوق»، «فارماکولوژی متهم»، «نقش خانواده در بازجویی متهم»، «پژوهش فلسفه تطبیقی غرب از روی صفحه دوم کیهان»، «شیوه‌های جر دادن حریم خصوصی متهم»، «بررسی نقش کفش در کشف حقیقت»، «بررسی ارتفاع شناسانه نقش سه‌پایه بر تسلط بر واقعیات قضایی در دادگاه». جملات قصار: ” اگر گنجی بمیرد مگه چی می شه، این‌همه در زندان می میرن، ای هم روش”، ” مواظب ای شمس‌الواعظین باشین، ای ریمیل داره، ریمیل شم به کامپیوتر وصله.”، ” کشته‌شدگان در بازجویی قبل از دستگیری مننژیت داشتند.”، ” جاسوسان دستگیرشده موساد اطلاعات را روی لب تاب ضبط می‌کردند.”، ” علت لاغر شدن زندانی گرفتن رژیم برای تناسب اندام بود.”، ” دماغ متهم در بازجویی نشکسته، بلکه عمل جراحی زیبایی انجام داده است.”، ” علت پیشرفت من تقواح است.”

7de16ff602d7c0484298b02568c77107
محسن قرائتی: حجت‌الاسلام اپرا وی نفری، متولد ۱۳۲۴ در کاشان. وی نیم ساعت پس از انقلاب ۵۷ وارد تلویزیون شد تا آن را به منبر تبدیل کند، پس از چند سال خودش تبدیل به شومن تلویزیونی شد. خداوند در بیست سال قرآن را نازل کرد، قرائتی ۳۷ سال است که مشغول تفسیر آن است. وی قرار است به‌زودی جلد دوم قرآن را منتشر کند. پدر یتیمان و شوهر بیوه‌زنان. وی در سال ۱۳۶۱ نماینده ولی‌فقیه در نهضت سوادآموزی شد و بی‌سوادان را جمع کرد و آن بی‌سوادها به‌جای باسوادها وارد حکومت و مشغول اداره کشور شدند.

نام‌نامه | ۵

نام‌نامه | ۴

نام‌نامه | ۳

نام‌نامه | ۲

نام‌نامه | ۱

جملات قصار: «هه هه هه»، «تکان دادن سر به سمت راست و چپ و بالعکس». وی علاقه زیادی به شوهر دادن زنان و ازدواج مردان دارد. نظرات اساسی: «پسران دانشجو می‌توانند با زنان جوان بیوه ازدواج موقت کنند.»، «ازدواج موقت راه‌اندازی شود.»، «دختران از ۱۳ سالگی به شوهر نیاز دارند.»، «باید سن ازدواج به ۱۴ سالگی کاهش یابد.»، «پیامبر فرمود هیچ‌کس مثل خدیجه نمی‌شود.»، «هیچ وجدان سالمی اجازه نمی‌دهد نسبت به زندگی بیوه‌زنان بی‌تفاوت باشیم.» کتاب‌ها: «توحید»، «نبوت»، «معاد»، «عدل»، «امامت»، «رسالت»، «سیدخندان»، «نماز»، «روزه»، «حج»، «جهاد»، «امربه‌معروف»، «نهی از منکر»(تمام این کتاب‌ها قبلاً توسط خداوند منتشر شده بود، تلاش قادر متعال برای اثبات کپی‌رایت وی به دلیل عدم رعایت کپی‌رایت در ایران به نتیجه نرسید.)

Merkel-bittet-Neonazi-Opfer-um-Verzeihung_ArtikelQuer

آنگلا دوروئتا مرکل: متولد ۱۹۵۴ در هامبورگ. پدرش کشیش بود، در یک‌سالگی به آلمان کمونیست مهاجرت کردند، در دانشگاه کارل مارکس درس خواند و در نهایت به حزب دموکرات مسیحی پیوست. به نظر می‌رسد زن است. مرکل از سن بیست تا چهل‌سالگی به نظر هجده‌ساله و از چهل تا شصت‌سالگی به نظر پنجاه‌ساله می‌رسید. قدرتمندترین زن جهان بعد از کیم کارداشیان و بی‌سروصدا ترین زن تاریخ. آنگلا مرکل در دبیرستان بچه درس‌خوان بود و همیشه نمره ریاضی‌اش ۲۰ می‌شد، وی از نوزده‌سالگی در دانشگاه فیزیک خواند، از ۲۵ سالگی شیمی‌فیزیک خواند و برخلاف سیاستمداران ایرانی موفق شد درسش را در سن ۳۲ سالگی به پایان برساند. از ۳۶ سالگی وزیر بانوان و ورزش (دو موضوعی که هیچ ربطی به او ندارد) شد و پس از آن وزیر محیط‌زیست، حفظ طبیعت و امنیت رآکتورها شد (آلمانی‌ها چقدر بیکارند؟). آنگلا مرکل طبیعتاً با یک مرد ازدواج کرد و پس از طلاق با مرد دیگری ازدواج کرد، چون اگر می‌خواست با همان مرد قبلی ازدواج کند، چه دلیلی داشت که طلاق بگیرد؟ وی خوشبختانه بچه‌دار نشد، چون شوهرش دو تا بچه داشت. وی در سال ۲۰۰۵ ائتلاف حزب دموکرات مسیحی (CDU) را با CSU و SPD و ABC و BMW و EFG و سایر حروف که احزاب آلمان هستند تشکیل داد و از ۲۰۰۵ صدراعظم آلمان شد. محمود احمدی‌نژاد یک هفته قبل از این واقعه، انتخاب مرکل را به ریاست جمهوری تبریک گفت، اما دولت آلمان اعلام کرد که اولاً مرکل هنوز رئیس‌جمهور نشده و ثانیاً آلمان اصلاً رئیس‌جمهور ندارد و صدراعظم دارد، اما احمدی‌نژاد این موضوع را نپذیرفت و آلمان را تهدید کرد که یا باید رئیس‌جمهور داشته باشد، یا ایران رابطه‌اش را با آلمان به حال تعلیق درمی‌آورد.

237453_267

شهرام جزایری عرب: میلیاردر موفق، زندانی خوش‌خنده، مردی که اثبات کرد اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و حتی تندروترین جناح‌های سیاسی کشور هم رشوه گرفتن را دوست دارند. یک شوخی طولانی با یک زندگی کوتاه. یک نمونه روشن برای نشان دادن اینکه اگر کسی اراده کند که موفق شود، بالاخره موفق می‌شود و زندان هم می‌رود. وی ثابت کرد که همه رشوه می‌گیرند، منتهی هرکسی به یک‌میزانی و به یک‌شکلی. فهرست کسانی که از شهرام جزایری رشوه گرفتند: الف، ب، پ، ت، ث، ج، چ، ح، خ، دال، ذال، ر، ز، سین، شین، کاف کاف کاف کاف تا ی، رهبر، جناح چپ، جناح راست، اصلاح‌طلبان، اصولگرایان، قوه قضائیه، قوه مجریه، قوه مقننه، دیگران. وی در سال ۱۳۹۵ مجدداً در مشهد دستگیر شد. به‌طور بسیار اتفاقی جرم وی در مشهد برگزاری کنسرت نبود، بلکه سخنرانی درباره شرکت پدیده مشهد بود. شاعر وقتی وی فرار کرد، درباره شهرام جزایری گفت: «آن مرد عرب که نام شهرام گرفت/ از راست و چپ ز همتش وام گرفت/ شهرام که پول می‌گرفتی همه عمر/ در رفت و به‌جای دیگر آرام گرفت.»

83708_256 

مجتبی خامنه‌ای: عزیز بی‌جهت. وی شبیه فیلم‌های صامت قدیمی است، تصویر دارد ولی صدای او تابه‌حال به گوش کسی نرسیده است. یکی از چهار پسر آیت‌الله خامنه‌ای که انگار با یک دستگاه کپی شده‌اند. گفته می‌شود او توطئه‌گر، رئیس باند، رهبر یک جریان، دارای قدرت فوق‌العاده و خیلی چیزهای دیگر است، ولی به نظر می‌رسد که او فقط فرزند آیت‌الله خامنه‌ای است. ویروس ضعیف شده پدرش. میزان اطلاعات علیرضا نوری زاده در مورد وی از اطلاعات پدرش در مورد او بیشتر است.

نام‌نامه | ۹                                   نام‌نامه | ۸                            نام‌نامه | ۷

نام‌نامه | ۶                                   نام‌نامه | ۵                            نام‌نامه | ۴

نام‌نامه | ۳                                  نام‌نامه | ۲                            نام‌نامه | ۱

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

6 پاسخ

 1. در ایران دو نابغه در عرصه طنز داریم. یکی نابغه معروف، یعنی مهران مدیری، و دیگری نابغه کمتر شناخته شده در اذهان عمومی که همین آقای ابراهیم نبوی عزیز باشن.

 2. کسی از این آقا نمی پرسه چرا هنرت توهین به دیگرانه؟ گردانندگان سایت زیتون که ادعای دفاع از آزادی دارین چرا یادداشت های ما رو تحمل نمی کنین؟

 3. آقای نبوی، شما نمونه ای هستین از جامعه ایرانی که هر کجای دنیا هم باشند، یک سری تفکرات از ذهنشون خارج نمیشه و حتا اگر به دلایلی نتونن اونها رو در مباحث جدی مطرح کنن، حتما به صورت شوخی بهش اشاره خواهند کرد. منظورم شوخیتون با آنگلا مرکله که چندین بار با این مفهوم که زن نیست بازی کردین. چرا؟ چون سیاستمداره، چون سیاستمداره واقعی و پرقدرتیه. نه مثل خیلی از زنان سیاستمدار دیگه که صرفا این عنوان رو یدک میکشند. خانوم مرکل قدرتمنده، متفکره و سیاستمداره، جدیه و … در کل در کارش موفقه، پس لابد زن نیست دیگه!!!!

 4. مرتضوی و قراعتی شاهکار بود،،
  آنگلا مرکل را نفهمیدم،
  این عبارت را که،« به نظر می رسد زن است »،باید سکسیستی در نظر بگیریم؟کامنت شما در مورد سن او را چطور؟
  ……
  من وقتی نام نامه آنگلا مرکل را می خواندم لبخند نمی زدم.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »