وزیر دفاع نسبت به مجلس درست حرف نزدند

علی لاریجانی: پروازهای هواپیماهای روسیه متوقف نشده است

زیتون-علی لاریجانی در پاسخ به تذکر محمود صادقی نماینده تهران در مورد برگزاری جلسه غیر علنی جهت بررسی موضوع استفاده هواپیماهای روسی از پایگاه همدان و اینکه طبق اعلام صورت گرفته پرواز هواپیماهای روسی متوقف شده گفت: متوقف نشده است.

رئیس مجلس افزود:ما و روسیه در مبارزه با تروریسم اتحاد داریم که این به نفع مسلمانان منطقه است. در همدان پایگاهی به روسیه داده نشده و این نشست و برخاست‌ها فقط برای سوخت‌گیری بوده است. با این حال به موضوع تقاضای شما برای برگزاری جلسه غیر علنی رسیدگی می‌شود.

روز گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه در نخستین نشست مطبوعاتی خود با اشاره به استفاده روسیه از پایگاه هوایی نوژه همدان گفته بود: «روسیه نه در ایران پایگاه دارد و نه مستقر شده است. موضوعی بود که انجام گرفت و عجالتاً پایان گرفت.

به گزارش ایسنا،محمود صادقی در تذکری به استناد ماده ۶۹ آیین نامه گفت: طبق این ماده در صورتی که ۱۰ نفر از نمایندگان تقاضای برگزاری غیرعلنی در موضوعات حساس و مهم را داشته باشند هیئت رییسه موظف به تشکیل جلسه غیر علنی است. بر همین اساس تقاضایی با امضای ۲۰ نفر از نمایندگان برای ارائه توضیحات مسئولان درباره دلایل در اختیار قرار دادن پایگاه نظامی به یکی از قدرت های جهانی را به هیئت رییسه تقدیم کردیم.

وی افزود: ما در کل قضیه ایراد نداریم؛ بلکه می‌خواهیم در جریان امور قرار گرفته و هماهنگی و هم‌افزایی و همگرایی بیشتری وجود داشته باشد. این تقاضا را مطرح کردیم. البته اعلام شده که پرواز هواپیماهای روسی متوقف شده است؛ با این وجود ما بر تقاضایمان برای برگزاری جلسه غیر علنی با استناد به صحبت‌های وزیر که ممکن است دوباره این اتفاق براساس ضرورت از سر گرفته شود، اصرار داریم.

علی لاریجانی همچنین در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته دولت، گفت: لازم است به وزیر دفاع تذکر دهم که نسبت به مجلس درست حرف نزدند و باید ادب حکمرانی را در این مسائل رعایت می کردند.

وزیر دفاع ایران درباره پایگاه نظامی نوژه در همدان گفته بود«استفاده هواپیماهای روسیه از پایگاه هوایی در داخل این کشور» در راستای همکاری‌های سه جانبه و به درخواست روسیه انجام شده است و «این موضوع ارتباطی به مجلس ایران ندارد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

وزیر دفاع نسبت به مجلس درست حرف نزدند

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »