دادستان نیشابور شهرام ناظری را تهدید کرد

زیتون– تهیه‌کننده‌ی کنسرت شهرام و حافظ ناظری در نیشابور خبر داد که در پی تدارک برگزاری کنسرت در نوبتی دیگر، دادستان نیشابور تهدید کرده که در صورت هرگونه اقدامی، با شهرام ناظری برخورد می‌کند.
جواد فرجی، تهیه کننده این کنسرت، در این‌باره توضیح داد:« مجوز کنسرت نیشابور پس از حواشی مختلف در هفته‌های گذشته، بار دیگر برای تاریخ ۱۰ و ۱۱ خردادماه برای اجرا در این شهر اخذ شد و برای تامین امنیت برنامه، جلساتی با فرمانداری و مسئولین انتظامی داشتیم و همکاری خوبی با ما شد و همه چیز درست و خوب پیش رفت. این دوستان به من اعلام کردند که جناب دادستان از مواضع‌ سخت‌شان کوتاه آمده‌اند و ان‌شاءالله این کنسرت برگزار خواهد شد.»
آخر اردیبهشت ماه شهرام ناظری در برنامه ای که برای بزرگداشتنش ترتیب داده شده بود، خبر از لغو کنسرتش در نیشابور داده بود.
دادستان نیشابور پیشتر نیز به بهانه مخالفت خانواده های شهدا و جانبازان شهر از برگزاری کنسرت کیهان کلهر در این شهر، جلوگیری کرده بود. هرچند فرزندان شهدای نیشابور، در نامه ای سرگشاده عدم مخالفت خود با برگزاری کنسرت های موسیقی در شهر را اعلام کردند.
تهیه‌کننده‌ی کنسرت شهرام ناظری و حافظ ناظری در نیشابور در ادامه گفتگویش با ایسنا افزود:« صبح روز بعد با همراهی رئیس اداره ارشاد نیشابور خدمت جناب دادستان رفتیم و ایشان باز مخالفت خود را به شکل جدی اعلام کرد. من با اشاره به اخذ تمام مجوزهای قانونی و قولی که آقای فرماندار به استاد ناظری برای برگزاری این برنامه داده بودند، تاکید کردم که این برنامه همه‌ی مجوزها را دارد ولی آقای دادستان خیلی واضح تهدید به برخورد با شخص شهرام ناظری در صورت برگزاری کنسرت کرد.»
او در پایان گفت که اصرار ما در این باره بی‌نتیجه بود و تصمیم به لغو این کنسرت گرفتیم.
علی جنتی، وزیر ارشاد در واکنش به لغو کنسرت هایی که وزارت خانه مطبوعش مجوز برگزاری آنها را صادر می کند، گفت:« علت لغو کنسرت کلهر دخالت هایی است که دادستانی می کند و آنها با تشخیص خودشان اقداماتی را انجام می دهند. در این خصوص با رییس قوه قضائیه مکاتبه کردم و آنها گفتند که به دادستان مشهد و دادستانهای استان ابلاغ کرده اند که به نوعی همراهی کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »