اولین کنسرت چهره جهانی موسیقی ایران، در وطنش لغو ‎شد

زیتون– اولین کنسرت تور ایران کیهان کلهر که قرار بود امشب و فرداشب در سالن سیمرغ شهر نیشابور برگزار شود، لغو شده است. در حالی که گفته می شود این کنسرت تمام مجوزهای قانونی لازم را دریافت کرده است.

عصر ایران خبر داد در حالی مجوز این کنسرت لغو شده است که تمامی مجوزهای لازم برای برگزاری این کنسرت اعم از مجوز شورای تامین استان، اداره اماکن و وزارت ارشاد اخذ شده بود و صورتجلسه ی شورای تامین مبنی بر موافقت با برگزاری این کنسرت به رویت اعضای گروه رسیده بود. شنیده‌ها حاکی از آن است که دادستان نیشابور شخصا تصمیم گرفتتند که این کنسرت برگزار نشود.


هرچند اعضای گروه امیدوارند دیگر کنسرت‌ها از جمله کنسرت تهران و شهرستان‌های دیگر بدون بروز چنین مشکلاتی برگزار شود. کیهان کلهر ۲۴ اردیبهشت در یزد و ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت‌ماه نیز در سالن «انتظار» کرمانشاه اجرا خواهد داشت و در روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه نیز با مردم خرم‌آباد دیدار می‌کند.

همچنین در روزهای اول، دوم، سوم، چهارم ، دهم، یازدهم و دوازدهم خرداد تالار وحدت تهران میزبان گروه خواهند بود. در این تور کنسرت، گروه «راح روح» نوای کمانچه‌ی کیهان کلهر را همراهی می‌کنند که نوید افقه (تنبک)، علی بهرامی‌فرد (سنتور) و هادی آذرپیرا (تار) در آن ساز می‌زنند.

کیهان کلهر مدت زمان زیادی است که در ایران کنسرتی برگزار نکرده و خبر لغو اولین کنسرت، خبر خوشایندی برای او و گروهش نخواهد بود. گروهی که تصمیم دارد تور دوره ای خود را در ایران ادامه دهد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »