علی جنتی: علت لغو کنسرت کلهر دخالت هایی است که دادستانی می کند

زیتون- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که پیرامون لغو کنسرت کیهان کلهر در نیشابور، در حد بضاعت خود با رییس قوه قضاییه مکاتبه کرده ام.

علی جنتی در حاشیه همایش شاهنامه پس از شاهنامه در مشهد طی گفت وگو با خبرنگاران توضیح داد:« علت لغو کنسرت کلهر دخالت هایی است که دادستانی می کند و آنها با تشخیص خودشان اقداماتی را انجام می دهند. در این خصوص با رییس قوه قضائیه مکاتبه کردم و آنها گفتند که به دادستان مشهد و دادستانهای استان ابلاغ کرده اند که به نوعی همراهی کنند.»

وزیر فرهنگ در پاسخ به پرسش ایلنا در مورد قانونی بودن لغو کنسرت با وجود مجوزهای لازم، گفت که قوه قضاییه اینگونه اقدامات را جزو حقوق خودشان می دانند.

او در ادامه افزود:« بطوری که حتی یک دادیار می تواند فردی را دستگیر، کاری را توقیف و جایی را مهر و موم کند و خودشان را مستقل از قوه مجریه می دانند.»

جنتی همچنین خبر داد که لغو کنسرتهای موسیقی در استان خراسان رضوی بیشتر از نقاط دیگر نقاط کشور رخ می دهد.

او همچنین توضیح داد که وزارت فرهنگ و ارشاد برای اجرای کنسرتهای موسیقی در خراسان رضوی مجوز می دهد و حمایت هم می کند لذا از استانداران و فرمانداران تقاضا دارند حمایت کنند تا این کار به نحو مطلوب انجام شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد تاکید کرد که:« اجرای کنسرتهای موسیقی در خراسان رضوی بخاطر وجود مرقد مطهر حضرت رضا(ص) با رعایت و مراقبتهایی صورت می گیرد. موسیقی در مشهد یا شهرهای دیگر خراسان رضوی عموما موسیقی سنتی همراه با اشعار شعرایی همچون حافظ، سعدی، نظامی و رودکی است.»

کنسرت کیهان کلهر قرار بود سه شنبه ۲۱ و چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت جاری در سالن سیمرغ شهر نیشابور برگزار شود اما در آخرین دقایق و در حالی که اعضای گروه در فرودگاه عازم این شهر بودند به دستور دادستانی نیشابور و به بهانه اعتراض خانواده شهدا و جانبازان لغو شد. کانون همبستگی فرزندان شاهد شهر نیشابور در اعتراض به این که دادستانی نیشابور از نام ایشان استفاده کرده، نامه ای سرگشاده نوشتند. رییس خانه موسیقی نیز پیشتر در همین رابطه نامه ای اعتراضی به رییس قوه قضاییه نوشته بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ظاهرا این دادستانها هم مانند بسیاری از مردم ارزشی برای نهادهای تشکیل دهنده جمهوری اسلامی قائل نیستند !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حالا درست در همان میدانی که مخوف‌ترین نیروهای‌شان را برای سرکوب مخالفان، به صف کرده بودند تا بتوانند به هر طریقِ ممکن، زهرچشم مخالفان را بگیرند؛ دیوارنگارهای بزرگ نصب کرده‌اند در وصف و تمجید “رأی”

ادامه »

اشاره: پس از برگزاری انتخابات مجلس دوم، در سلسله یادداشت های روزانه ام، مطلب زیر را نوشته ام. می پندارم که انتشار آن در

ادامه »

۱۲ اسفند ۱۴۰۲ جمهوری اسلامی انتخاباتی را با پایین‌ترین میزان مشارکت در طول ۴۵ سال گذشته برگزار خواهد کرد. حضور

ادامه »