۲۹ بهمن ۱۳۹۹

🍃 زنده| نوشین جعفری برای اجرای حکم بازداشت شد

 نوشین جعفری برای اجرای حکم بازداشت شد

امیر رئیسیان٬ وکیل نوشین جعفری٬ خبر از بازداشت و اجرای حکم موکل خود داد. 

صبح امروز «زیتون» خبر از آن داده بود که نوشین جعفری٬ عکاس و خبرنگار سابق٬ به پنج سال حبس قطعی محکوم شد.

بر اساس این خبر او به ۴سال حبس تعزیری بابت توهین به مقدسات و یک سال حبس تعزیری بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم شد. طبق قانون مجازات اسلامی جدید تنها چهار سال از این حبس قابل اجرا است.

به گزارش «زیتون» نوشین جعفری روز شنبه (۱۲ مرداد) بازداشت شده است.

رئیسیان در گفت‌وگو با امتداد توضیح داد: «روز گذشته ماموران اجرای احکام به درب منزل موکل اینجانب مراجعه و وی را برای اجرای حکم به زندان قرچک منتقل کردند.»

به گفته وکیل نوشین جعفری این اتفاق در حالی رخ داده که حکم موکلش روز شنبه از دادگاه تجدید نظر به او ابلاغ شد و بدون هیچ ابلاغ و احضار و اخطار قبلی به درب منزل وی رفته و او را برای اجرای حکم بازداشت کردند. 

او ادامه داد: «دلیل اجرای این حکم با این سرعت، ترس از فرار موکل من بوده در حالیکه او طی این یک سال مشغول کارهای هنری خود بوده و حتی پروژه‌هایی در دست داشت که با ادعای خروج از کشور در تعارض است و تا جایی که می‌دانم ایشان هیچ قصدی برای خروج از کشور نداشت و از قضا امیدوار بود با مستندات واضحی که وجود دارد، این حکم نقض شود و قاعدتا اگر میخواست می توانست طی این مدت خارج شود.»علیرضا نبوی بازداشت شد

علیرضا نبوی چاشمی، فعال و زندانی سیاسی سابق توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش «زیتون» بازداشت این زندانی سیاسی در روز شنبه ۲۵ آبان ماه و در شهر سمنان اتفاق افتاد. تا زمان تنظیم این گزارش از اتهامات احتمالی و همچنین دلیل بازداشت وی خبری در دست نیست.

بازداشت این زندانی توسط ۶ مامور وزارت اطلاعات و در بیرون از خانه اتفاق افتاد. وی سپس به همراه ماموران به منزل پدر‌ی‌اش در همان شهر سمنان برده شده و از منزل ایشان هم بازرسی به عمل آمد. گوشی‌های تلفن همراه این زندانی سابق به همراه بعضی از مدارک شناسایی او توقیف شد.

بیشتر بخوانید: علیرضا نبوی بازداشت شددرخواست اعلام وضعیت اضطراری در خوزستان «در پی شیوع کرونای انگلیسی»

فرهاد ابول‌نژادیان٬ فرمانده عملیات مقابله با کرونا٬ در خوزستان خواستار اعلام وضعیت اضطراری در این استان شده است .

فرهاد ابول‌نژادیان گفت: «مطابق بررسی‌های آزمایشگاهی در دو هفته اخیر موارد متعددی از ابتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در خوزستان شناسایی شده است.»

گفته شده که ویروس جدید با سرایت بسیار بالا و مرگ و میر بالاتر، نمونه غالب کرونا در خوزستان است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در خوزستان گفته که اعلام ‫وضعیت اضطراری‬ در این استان و اقدامات فوری و جدی برای قطع زنجیره انتقال ویروس، ضروری است.

دکتر شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان هم با اشاره به مشاهده نمونه مثبت کرونای جهش‌یافته در جنوب غرب خوزستان، نسبت به عواقب وحشتناک این مساله هشدار جدی داده است .

دکتر شکراله سلمان‌زاده به خبرنگاران گفته که : با توجه به جهش بیماری کووید – ۱۹ در منطقه جنوب غرب خوزستان، اگر مردم به خصوص جوانان و میانسالان از خود مراقبت نکنند باید منتظر یک فاجعه در منطقه باشیم و خطر مرگ در این شرایط حتمی می‌شود.

او از مردم خواسته که نه تنها خود که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند بلکه دیگران را نیز ملزم به رعایت آن‌ها کند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان هشدار داده که در صورت شیوع گسترده ویروس جهش‌یافته، حتی تمام بیمارستان‌های منطقه نیز پاسخگوی بستری بیماران نخواهند بود.سخنگوی قوه قضائیه ایران از صدور حکم «اعدام» برای سه زندانی خبر داد

سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن از صدور حکم اعدام برای سه زندانی خبر داد و اتهامات این افراد را «ارتباط با ضدانقلاب» و «اقدامات خرابکارانه» عنوان کرد.

غلامحسین اسماعیلی این افراد را «اراذل و اوباش» خوانده است.

او با بیان این‌که احکام اعدام صادر شده هنوز قطعی نیست از ارائه جزئیات بیشتر در رابطه با هویت و پرونده سه متهم یادشده خودداری کرد.

خبرگزاری صداوسیما روز سه‌شنبه به نقل از آقای اسماعیلی گزارش داد در پرونده‌ای دیگر، سه متهم که به «تحریک گروه‌های ضدانقلاب» با هدف «تخریب تجهیزات» وارد ساختمانی دولتی شده بودند، به هشت تا ده سال حبس محکوم شدند.

سخنگوی قوه قضائیه ایران مدعی شده که «این افراد احتمالا بازیچه گروه‌های ضد انقلاب قرار گرفته و از پشت پرده اصلی ماجرا بی‌اطلاع بودند».

یک مقام ستاد کل نیروهای مسلح ایران پیشتر مدعی شده بود که شواهدی از «حمایت» مخالفان جمهوری اسلامی از «اراذل و اوباش» به دست آمده است.

مجید میراحمدی، جانشین معاونت امنیت ستاد کل نیروهای مسلح، بدون ارایه شواهدی در این زمینه، از دستور رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی خارج از نوبت به این نوع پرونده‌ها تمجید کرده بود.بندر امام خوزستان قرنطینه شد

حجت‌الله خسروی٬ بخشدار بندر امام خمینی٬ خبر از آن داد که با توجه به مصوبات کرونایی بندرامام خمینی مسیرهای ورودی از سمت آزادراه خلیج‌فارس اهواز – بندر امام‌‌ خمینی و شادگان -آبادان تا اطلاع بعدی، مسدود شد.
خسروی ادامه داد که تردد خودروهای با پلاک غیر بومی در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و در صورت مشاهده ۵۰۰ هراز تومان جریمه می‌شوند و تنها مشاغل گروه ۱ اجازه فعالیت دارند.


روحانی: از پروتکل الحاقی خارج می‌شویم و مشکلی هم پیش نمی‌آید

حسن روحانی، رییس‌جمهوری، ضمن تاکید دوباره بر عدم تغییر در توافق هسته‌ای اعلام کرد تهران از پروتکل الحاقی خارج خواهد شد و این اقدام مشکلی به وجود نخواهد آورد.

روحانی ضمن اشاره به مصوبه مجلس درباره کاهش تعهدات هسته‌ای ایران گفت: «از پنجم اسفند از پروتکل الحاقی که داوطلبانه قبول کردیم‌، خارج شویم و نظارت بر اساس پادمان خواهد بود.»

او اضافه کرد: «هیچ مشکلی هم به‌ وجود نمی‌آید، نه‌تنها بازرسان آژانس را بیرون نمی‌کنیم که مدیرکل آژانس هم گفته می‌خواهد به تهران بیاید. مقررات پادمان اجرا خواهد شد و بازرسان آژانس هستند و نظارت می‌کنند.»

همزمان نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم تایید کرده که با توقف اجرای پروتکل الحاقی، هشت اقدام «شفاف‌ساز» ایران و همچنین دسترسی‌هایی که طبق برجام به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داده شده بود، متوقف می‌شود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پی مطلع شدن از این تصمیم ایران به کشورهای عضو گزارشی داد و آن‌ها را از این مساله آگاه کرد. این گزارش اشاره می‌کند رافائل گروسی، مدیرکل آژانس، پیشنهاد داده تا برای «یافتن یک راه‌حل مورد قبول طرفین جهت ادامه کارهای ضروری راستی‌آزمایی آژانس» به ایران سفر کند.

حسن روحانی در ادامه اظهاراتش مذاکره درباره جزییات برجام را هم مجددا رد کرد. او گفت: «اگر امروز تحریم‌ها را بردارند، بعد از ظهر ما به همه تعهداتمان باز می گردیم.»حکم پنج سال حبس نوشین جعفری قطعی شد

نوشین جعفری٬ عکاس و خبرنگار سابق٬ به پنج سال حبس قطعی محکوم شد.

بر اساس این خبر او به ۴سال حبس تعزیری بابت توهین به مقدسات و یک سال حبس تعزیری بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم شد. طبق قانون مجازات اسلامی جدید تنها چهار سال از این حبس قابل اجرا است.

به گزارش «زیتون» نوشین جعفری روز شنبه (۱۲ مرداد) بازداشت شده است.

او که از فعالان ستاد میرحسین موسوی بود٬ پیشتر نیز در بهمن ماه سال ۸۸ بازداشت شده بود. نوشین جعفری در زمان بازداشت از خبرنگاران روزنامه اعتماد بود و به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد.

جعفری طی سالهای گذشته به عکاسی از سینما و تئاتر روی آورده و پیشتر نیز یک نمایشگاه عکس برگزار کرده بود.


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول

نظر وارده در این یادداشت لزوماً دیدگاه زیتون نیست

دسته بندی‌های مطلب: پخش زنده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.