شرکت توزیع نیروی برق تهران: تولید برق در برخی از نیروگاه‌های کشور متوقف شد

? زنده| عقب نشینی صدیقی از خنده مصباح در حین غسل

 عقب نشینی صدیقی از خنده مصباح در حین غسل

کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران٬ از سخنان اخیر خود درباره بازشدن چشمان مرحوم مصباح‌یزدی در جریان تغسیل عذرخواهی کرد.

صدیفی ۱۹ دی ماه مدعی شده بود: « غسال روایت می کند وقتی این پیام را دریافت کردم آرزو کردم که ای کاش آیت الله مصباح  در آن دنیا شفاعتی بکند. تا این آرزو را کردم دیدم آیت‌الله مصباح چشمانشان را باز کردند و یک نگاه مهربانانه‌ای کرد و دوباره چشمانش را بست.»

این سخنان صدیقی واکنش‌های منفی زیادی را در کشور به همراه داشت.

او امروز در پاسخ به انتقادات منتشر شده در این رابطه گفت: «در در مصاحبه‌ای یک نکته‌ای را مطرح کردم که همینجا از روح بلند آیت‌الله مصباح یزدی عذرخواهی می‌کنم که ما چقدر کوتاه فکر می‌کردیم و کرامت آقای مصباح را ما چه می‌دیدیم که اینجور فضایی هم ایجاد شد.»

او افزود: «برخی از افراد غافل گاهی جسارت کردند و این حرف ما باعث شد که این‌ها در موضع بدی قرار گیرند و به ساحت یک نماینده ائمه اطهار و هادی راه احیانا جسارتی کرده باشند.»

صدیقی با بیان اینکه از خانواده مرحوم مصباح‌یزدی عذرخواهی می‌کند، ادامه داد: «از مومنان و از کسانی که پای خطبه‌های ما بوده‌اند و دلی با این روضه‌خوان دارند و این روزها شاهد این طوفان‌ها هستند، از همه با همه وجودم عذرخواهی می‌کنم.»شرکت توزیع نیروی برق تهران: تولید برق در برخی از نیروگاه های کشور متوقف شد

 


رویترز: پمپئو ایران را متهم به ارتباط با القاعده خواهد کرد

به گزارش رادیو فردا دو منبع مطلع به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۲۳ دی ماه با استفاده از اسنادی که به تازگی از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده‌اند، ایران را متهم به ارتباط با القاعده خواهد کرد.

تنها هشت روز از کار دولت ترامپ باقی مانده است و مشخص نیست که وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود که روز سه‌شنبه در کلوپ ملی مطبوعات ایالات متحده انجام می‌شود چه مواردی را افشا خواهد کرد. رویترز به نقل از منابع خود می‌نویسد که احتمال دارد او اطلاعاتی درباره فرد مظنونی به دست بدهد که گفته می‌شود مرد شماره دو القاعده بوده و مرداد ماه امسال در تهران به قتل رسیده است.

روزنامه نیویورک‌تایمز اواخر آبان ماه گزارش داد که ابومحمد المصری از طراحان حملات تروریستی ۱۹۹۸ به سفارت‌های آمریکا در آفریقا به دست ماموران اسرائیلی در ایران کشته شده است. ایران این گزارش را تکذیب کرد و گفت که هیچ «تروریست» عضو القاعده در خاک آن نیست.

 شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در فاز صنعتی

حمید رییس‌زاده، رییس شبکه دامپزشکی شهرضا، گفت: «در کشور آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در فاز صنعتی بروز کرده است و مرغداری‌های سراسر کشور در معرض خطر این ویروس قرار دارند.»

رییس‌زاده با بیان اینکه از هفته گذشته وضعیت شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بسیار حساس‌تر شده است، گفت که اکنون همه ادارات دامپزشکی سراسر کشور در حالت آماده‌باش قرار دارند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرضا با اشاره اصفهان در کشور رتبه اول و شهرضا رتبه سوم تولید تخم‌مرغ را دارد، گفت که شرح وظایفی در راستای پیشگیری از آنفلوآنزا مشخص شده که در شهرضا آن را دنبال می‌کنیم و در حال حاضر مقدمات مقابله با این بیماری را در شهرضا آماده کرده‌ایم و در حال حاضر در فاز پیشگیری هستیم.

رییس‌زاده اضافه کرد که هنوز استان اصفهان هیچ مورد مثبتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده گفت که چون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان  در فاز صنعتی بروز کرده و احتمال سرایت به مرغداری‌های استان اصفهان وجود دارد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرضا با اشاره به اینکه درحال حاضر موجودی طیور شهرضا بیش از یک میلیون ۳۰۰ هزار قطعه است، گفت که قسمت عمده آن شامل بیش از ۸۰۰ هزار قطعه طیور حساس به آنفلوآنزا در شهرضا در حال تولید گوشت و تخم‎‌مرغ هستند و با این تعداد طیور وضعیت شهرضا بسیار حساس است.انتشار تصاویر جدید از ساخت تاسیسات زیرزمینی در سایت اتمی نطنز

مؤسسه علوم و امنیت بین‌الملل در واشینگتن که سال‌هاست در زمینه برنامه اتمی ایران تحقیق می‌کند، در گزارشی با استناد به تصاویر ماهواره‌ای از پیشرفت سریع ساخت تاسیسات جدید زیرزمینی در سایت هسته‌‌ای نطنز خبر داد.

به گزارش رادیو فردا در این تصاویر که روز ۱۶ دی‌ماه تهیه شده است، ورودی سه تونل مشخص شده است که بنا بر تفسیر این موسسه، مسیرهای دسترسی به ساخت و ساز در دل بزرگ‌ترین کوه این منطقه را فراهم کرده‌اند.

این موسسه برآورد کرده است که تاسیسات جدید در حال ساخت از حفاظت بالایی برخوردار هستند.

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، روز ۱۸ شهریور اعلام کرده بود که کار ساخت «سالن مدرن‌تر، وسیع‌تر و فراگیرتری از نظر همه ابعاد» برای تولید سانتریفوژهای پیشرفته‌تر در کوه‌های اطراف نطنز آغاز شده است.

این تصمیم ایران پس از آن اتخاذ شد که روز ۱۲ تیرماه امسال در تاسیسات نطنز وقوع یک حادثه منجر به تخریب گسترده «مرکز مونتاژ سانتریفوژ ایران» شد.صنعت برق: خاموشی‌های امروز کلانشهرها ناشی از کمبود سوخت نیروگاه‌هاست

مصطفی رجبی‌مشهدی٬ سخنگوی صنعت برق٬ با اشاره به برخی خاموشی‌ها در تعدادی از کلان‌شهرهای کشور از جمله پایتخت، گفت:‌ این خاموشی‌ها ناشی از کمبود سوخت نیروگاه‌هاست.

رجبی‌مشهدی٬ افزود که به دلیل افزایش میزان مصرف گاز در بخش خانگی ناشی از افزایش سرما، عرضه سوخت گاز به نیروگاه‌ها با محدودیت مواجه شده است.او در ادامه توضیح داد که این محدودیت عرضه سبب شده نیروگاه‌ها نتوانند نسبت به تامین سوخت گاز اقدام کرده و به همین دلیل برخی از آنها خاموش شده‌اند که همین مساله موجب بروز خاموشی‌ها شده است.

رجبی‌مشهدی، از تلاش برای تامین سوخت جایگزین برای این نیروگاه‌ها خبر داد و خاطرنشان‌کرد: ‌طی ساعت‌های آینده و با عرضه سوخت این خاموشی‌ها برطرف خواهد شد.

این در حالی است که رییس سازمان محیط زیست دیروز گفته بود: «نظر شخصی من این است که روزی دو ساعت برق نداشته باشیم، ولی از مازوت استفاده نکنیم.»

۲۲ دی ماه خبر نقش چین در افزایش مصرف برق در ایران منتشر شده بود. بر اساس آن خبر چینی‌ها با ایجاد و گسترش مزرعه استخراج رمزارز در رفسنجان به این فعالیت که به مصرف بالای برق نیاز دارد مشغولند.

وب‌سایت تجارت‌نیوز با انتشار گزارشی در این زمینه می‌نویسد که گروه توسعه سرمایه‌گذاری ایران و چین بیش از یک سال است که در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فعالیت می‌کند اما در روزهای اخیر نام مزرعه بیت‌کوین آنها بر سر زبان‌ها افتاده است.

این وب‌سایت از قول انجمن بلاک‌چین ایران می‌نویسد به دلیل وجود موانع برای شهروندان ایرانی، استخراج رمزارز توسط آنها در مناطق آزاد و ویژه تجاری ایران در حال گسترش است و «این موضوع کشور را به خاطر معافیت‌های مالیاتی که در این مناطق اعمال می‌شود، از منابع درآمد مناسبی محروم می‌کند.»

بیشتر بخوانید: ردپای سپاه در افزایش مصرف برق و نیاز به «مازوت سوزی»

این در حالی است که دولت ایران برای تأمین برق شهروندان با مشکل روبه‌رو است و برای تولید برق کافی به سوزاندن مازوت و آلوده کردن شدید هوای شهرها روی آورده است.قطعی گسترده برق به رغم «مازوت سوزی»

امروز (سه شنبه) برق حداقل ده منطقه در تهران قطع شد.

بر اساس گزارش شهروندان در شبکه‌های اجتماعی برق بسیاری از منازل از ساعتی پیش در مناطق ۲، ۳، ۶، ۹، ۱۰، ۱۳، ۱۴ قطع شده است و این قطعی برق کماکان ادامه دارد.

این قطعی برق در شهرهای دیگر کشور نیز چند روزی‌ست سابقه دارد.

رییس سازمان محیط زیست دیروز گفته بود: «نظر شخصی من این است که روزی دو ساعت برق نداشته باشیم، ولی از مازوت استفاده نکنیم.»

۲۲ دی ماه خبر نقش چین در افزایش مصرف برق در ایران منتشر شده بود. بر اساس آن خبر چینی‌ها با ایجاد و گسترش مزرعه استخراج رمزارز در رفسنجان به این فعالیت که به مصرف بالای برق نیاز دارد مشغولند.

وب‌سایت تجارت‌نیوز با انتشار گزارشی در این زمینه می‌نویسد که گروه توسعه سرمایه‌گذاری ایران و چین بیش از یک سال است که در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فعالیت می‌کند اما در روزهای اخیر نام مزرعه بیت‌کوین آنها بر سر زبان‌ها افتاده است.

این وب‌سایت از قول انجمن بلاک‌چین ایران می‌نویسد به دلیل وجود موانع برای شهروندان ایرانی، استخراج رمزارز توسط آنها در مناطق آزاد و ویژه تجاری ایران در حال گسترش است و «این موضوع کشور را به خاطر معافیت‌های مالیاتی که در این مناطق اعمال می‌شود، از منابع درآمد مناسبی محروم می‌کند.»

بیشتر بخوانید: ردپای سپاه در افزایش مصرف برق و نیاز به «مازوت سوزی»

این در حالی است که دولت ایران برای تأمین برق شهروندان با مشکل روبه‌رو است و برای تولید برق کافی به سوزاندن مازوت و آلوده کردن شدید هوای شهرها روی آورده است.کیهان کلهر به یاد یکی از مسافران هواپیمای اوکراینی نواخت

حسین علیزاده و کیهان کلهر، دو استاد برجسته موسیقی ایران، به منزل خانواده الوند صادقی، از فوت شدگان سرنگونی هواپیمای اوکراینی رفته‌اند و کیهان کلهر با ساز الوند صادقی، نواخته است این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود.

الوند صادقی که از شاگردان کلهر بوده، همراه‌ همسرش، نگار برقعی، در واقعه سرنگونی هواپیما، جان باختند 

خانواده صادقی در این واقعه، جز الوند و عروس‌شان؛ دخترشان، سهند و نوه‌شان صوفی امامی را هم از دست داده‌اند.مرحله سوم آزمایش واکسن کوبا روی هزاران نفر ایرانی انجام می‌شود

مصطفی قانعی، رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد که به زودی فاز سوم آزمایش انسانی واکسن ساخت کوبا روی چندین هزار نفر از شهروندان ایرانی آغاز می‌شود.

آزمایش فاز سوم واکسن ساخت کوبا روی چند هزار نفر از شهروندان ایرانی درحالی به طور رسمی اعلام شد که خامنه‌ای نوزدهم دی ماه درباره دلیل مخالفت خود با «خرید و واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی»، گفت که به آمریکا اطمینان ندارد و ممکن است آنها بخواهند این واکسن را بر روی «ملت‌های دیگر امتحان کنند.»

بیشتر بخوانید:‌ حکم حکومتی علیه واکسن؛ آغاز «خلافت اسلامی ایران»

با این حال مصطفی قانعی، رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، شامگاه دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت با اینکه تولید واکسن در شرکت‌های ایرانی آغاز شده اما به نظر می‌رسد که زودتر از همه واکسن کوبایی وارد بازار ایران شود و تزریق همگانی واکسن کوبایی‌ تا بهار آینده در کشور شروع می‌شود.

دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گزینه اصلی واکسیناسیون در ایران را واکسن ساخت کوبا عنوان کرد و گفت: «واکسنی که با مشارکت کوبایی‌ها در ایران تولید می شود در فاز نخست در کوبا به ۵۶ نفر و در فاز دوم به بیش از ۱۰۰ نفر دیگر در این کشور تزریق شده اما در فاز سوم قرار است همزمان با کوبا در ایران نیز به چندین هزار نفر تزریق شود.»

قانعی درباره وضعیت واکسن کرونایی که آزمایش انسانی آن اوایل دی ماه آغاز شد نیز گفت که ساخت این واکسن که «کوو ایران برکت» نام گرفته از سوی «ستاد اجرایی فرمان امام» از نهادهای تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی آغاز شده و پلتفرم تولید این واکسن بر اساس «ویروس کشته شده» است.


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

شرکت توزیع نیروی برق تهران: تولید برق در برخی از نیروگاه‌های کشور متوقف شد

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »