? زنده| جهانگیری: دوران ترامپ و تیم ماجراجو و جنگ طلب او به پایان رسید

 


جهانگیری: دوران ترامپ و تیم ماجراجو و جنگ طلب او به پایان رسید


واکنش سفیر ایران در آذربایجان به اعلام نتیجه انتخابات آمریکا

https://twitter.com/SAMOUSAVI9/status/1325131317445451778


جوبایدن به عنوان چهل و ششمین منتخب مردم آمریکا معرفی شداظهار امیدواری حسن روحانی برای بازگشت «دولت آینده آمریکا» به برجام

روحانی ابراز امیدواری کرد دولت آینده آمریکا به بی‌اثر بودن تحریم‌ها پی ببرد و به «تعهدات بین‌المللی» خود بازگردد. رهبر جمهوری اسلامی و حتی خود حسن روحانی پیش از این ادعا می‌کردند پیروزی ترامپ یا بایدن فرقی نمی‌کند.

رییس دولت دوازدهم در ستاد ملی مبارزه با کرونا، برای دومین بار طی سه روز گذشته ابراز امیدواری کرد دولت آینده ایالات متحده به تعهدات بین‌المللی خود برگردد.

اشاره آشکار حسن روحانی به خروج دولت کنونی آمریکا از توافق هسته‌ای و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در اردیبهشت ۱۳۹۷ است که پس از آن تحریم‌های لغو یا تعلیق شده علیه جمهوری اسلامی دوباره اعمال شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا روحانی در این نشست گفت: «امیدواریم تحریم کنندگان متوجه شده باشند که راهشان، نادرست و ناصحیح بوده و به هیچ عنوان به اهداف خود دست نخواهند یافت و تجربه سه ساله، درسی باشد که دولت بعدی آمریکا برابر قانون و مقررات تسلیم باشد و به همه تعهدات خود برگردد.»

حسن روحانی ۱۴ آبان نیز در نشست هیئت دولت در سخنان مشابهی گفته بود: «ما می‌خواهیم آمریکا به قانون و همه معاهدات بین‌المللی و چندجانبه و احترام به ملت ایران برگردد. اگر آمریکا تحریم ظالمانه را برداشت و احترام گذاشت، آن وقت شرایط ما فرق می‌کند.»نسرین ستوده به مرخصی آمد

خبرگزاری میزان٬ ارگان خبری قوه قضاییه٬ خبر از به مرخصی آمدن نسرین ستوده داد.

بر اساس این خبر نسرین ستوده که در یکی از جرایم عمومی به حبس محکوم شده با موافقت دادیار ناظر بر زندان زنان به مرخصی رفت.کرونا جان ۱۸ هزار نفر را در تهران گرفته است

ناهید خداکرمی٬ رییس کمیته سلامت در شورای شهر تهران، از جان باختن ۱۷ هزار و ۷۵۴ نفر در پایتخت به دلیل ابتلا به کرونا در ماه‌های گذشته خبر داد.

ناهید خداکرمی با پیش‌بینی افزایش آمار مرگ‌ و میر در روزهای آینده به خبرگزاری فارس گفت: «در حال حاضر شش‌ هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی پایتخت بستری هستند که سه‌ هزار نفر از آنها وضعیت بدحال دارند.»

خداکرمی راه‌ حل کاهش آمار مبتلایان و متوفیان را اتخاذ تصمیمات «جدی» و «سریع» از جمله تعطیلی حداقل دوهفته‌ای تهران عنوان کرد.

وزارت بهداشت ایران شمار رسمی قربانیان کرونا در ایران را تا ظهر روز جمعه ۳۷ هزار و ۴۰۹ نفر اعلام کرد. بر اساس آمار امروز رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران، تقریبا نیمی از جان‌باختگان کرونا به تهران تعلق دارند.

آمارهای رسمی وزارت بهداشت همواره محل تردید و ابهام بوده و آمار واقعی تا چهار برابر آمار رسمی برآورد شده است.

رئیس سازمان بهشت زهرا اخیرا از «دو برابر» شدن شمار متوفیان در کشور نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت که در تاریخ «۵۰ ساله بهشت زهرا» چنین بحرانی «بی‌سابقه» بوده است.آتش، اسب‌های وحشی جنگل توسکستان را فراری داد

آتش جنگل توسکستان در ششمین روز فراگیری این عرصه‌ منابع طبیعی، با رسیدن به محدوده “اوبن” حدود ۶۰ اسب وحشی ساکن این منطقه را به سمت ارتفاعات بالادست فراری داد.

نیروهای محیط زیست با وجود تلاش برای هدایت این اسب ها به منطقه امن، موفق به جلوگیری از فرار آن ها نشدند.

آتش جنگل توسکستان در حال پیشروی به سمت ارتفاعات محدوده قرن آباد و دامنه غربی دهنه توسکستان در مناطق “ول‌کمر” است.

نیروهای امدادی محیط زیست، منابع طبیعی و هلال احمر به وسیله هلی برد بالگرد و یا پای پیاده در حال انتقال به محدوده آتش هستند و تعداد آن ها همچنان در حال افزایش است.

استاندار گلستان روز گذشته گفته بود که طی چهار روز اخیر بیش از ۶۰۰ نفر – روز برای مهار این آتش در جنگل توسکستان تلاش داشتند.

چند فروند بالگرد هم از چند روز گذشته تاکنون در حال تلاش برای خاموش کردن آتش هستند به گونه ای که روز گذشته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در جریان وقوع آتش سوزی جنگل‌های توسکستان، مخزن فرعی سد کوثر به حجم صد هزارمتر مکعب بطور کامل آبگیری شده و برای برداشت توسط هلیکوپتر امدادی سازمان هوا و فضای سپاه در اختیار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار گرفت.

برخی کارشناسان منابع طبیعی حاضر در محدوده آتش به شرط نبردن نام خود به ایرنا گفتند که آتش تاکنون ۱۵۰ هکتار از جنگل توسکستان را از بین برده است.مصوبات جدید ضدکرونا: ممنوعیت فعالیت مشاغل ۲، ۳ و ۴ از ساعت ۱۸ هر روز از ۲۰ آبان

علیرضا رییسی٬ سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا٬ از اعمال محدودیت یک ماهه فعالیت برای مشاغل (غیر از رده های شغلی شماره یک) از ساعت ۱۸ هر روز و از ۲۰ آبان ماه خبر داد.

او در این باره توضیح داد: «بیماری رو به افزایش است و همه استانها درگیر هستند. کادر بهداشت و درمان نیز به شدت مشغول خدمت رسانی در سراسر کشور هستند و امید داریم مردم هم همراهی و همکاری داشته باشند.»

رییسی همچنین گفت: امروز تصمیم بسیار مهمی گرفته و قرار شد از ۲۰ آبان ماه به مدت یک ماه (از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر) از ساعت ۱۸ هر روز محدودیتی اعمال شود که همه مراکز به جز مراکز ضروری تعطیل خواهند بود.

وی ادامه داد: مراکز ضروری شامل رده های شغلی شماره یک هستند که شامل مراکز درمانی، داروخانه ها، امداد و نجات، آتش نشانی، آمبولانسها و سرویس های ارایه دهنده خدمات عمومی به مردم مانند آب و برق و تلفن و مراکز ارایه دهنده مواد غذایی مانند سوپرمارکتها و فروشگاه های زنجیره ای می توانند فعالیت داشته باشند. بقیه مشاغل (مشاغل رده های ۲، ۳ و ۴) از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند بود تا روز بعد.درخواست ایکائو از ایران: تحقیقات درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی را تسریع کنید

سازمان هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی (ایکائو)، روز جمعه ۱۶ آبان از ایران خواست که تحقیقات در مورد سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین را تسریع کند.

در حالی ایکائو این در خواسته را مطرح کرده است که هواپیمای اوکراینی با ۱۷۶ سرنشین هشتم دی ماه سال گذشته هدف دو موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت. مقام‌های جمهوری اسلامی پس از چند روز پنهان‌کاری و تکذیب گزارش‌ها، نهایتا اعلام کردند که «خطای انسانی» باعث این سانحه شده است.

سالواتوره سیاچیتانو ، رئیس شورای ایکائو روز جمعه گفت: ما چندین تماس با ایران داشته‌ایم و از آنها خواسته‌ایم که تحقیقات در مورد سانحه را تسریع کنند.

به گزارش وب سایت ایکائو، ضمیمه ۱۳ توصیه می‌کند که گزارش نهایی تحقیقات در خصوص سانحه هوایی در فاصله زمانی تا ۱۲ ماه منتشر شود.

رئیس شورای ایکائو اضافه کرده است: همچنین لازم به یادآوری است که بلافاصله پس از این حادثه یک تیم از کارشناسان دبیرخانه ایکائو برای حمایت از تحقیقات تشکیل شد.علی ربیعی: فشار حداکثری به پایان راه خود رسیده

علی ربیعی٬ سخنگوی دولت٬ در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت که اظهارات رهبر و رییس جمهوری این کشور در مورد رئیس جمهوری بعدی آمریکا به معنای «بی‌توجهی به تفاوت‌های بالقوه در رفتار روسای جمهوری آمریکا نیست.»

پیشتر آیت‌الله خامنه‌ای گفته بود: «این که چه کسی رئیس جمهوری بشود در سیاست ما هیچ تاثیری نمی‌گذارد و رفت و آمد اشخاص در آن تاثیری ندارد.»

حسن روحانی هم گفته بود که مهم نیست چه کسی در امریکا انتخاب می‌شود.

سخنگوی دولت در یادداشت خود همچنین نوشته که فشار حداکثری «به پایان راه خود رسیده و برخلاف تصور ترامپ، ایران فرو نپاشید.»


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: می‌دانستیم کرنش در برابر زورگویی ترامپ موجب عقب‌نشینی وی نخواهد شد.

  آقای ربیعی،
  کاملاً در اشتباهید ترامپ بدون شرط تحریمها را برمی‌داشت چون تبلیغ می‌کرد به مخوفترین حکومت تروریست جهان فائق گردیده اکنون هرکدام پیروز شود هیچ ارفاقی نمی‌نماید زیرا خرش از پل گذشته است.
  چو کاری بر آید به لطف و خوشی چه حاجت به تندی و گردن کشی.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  ۱-مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
  ۲-به رسمیت شناختن حق #آزادی_بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
  با تشکر از توجه شما،

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »