نامه جمعی از فعالان سیاسی به حسن روحانی

نرگس محمدی و زندانیان سیاسی را دریابید

زیتون– جمعی از فعالان سیاسی و مدنی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی٬ رییس جمهوری٬‌ خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر به وضعیت نرگس محمدی شدند.

پیشتر نرگس محمدی٬ زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر٬ در نامه‌ای از زندان زنجان٬ خبر از ابتلایش به ویروس کرونا داده بود.

او در نامه‌ای از زندان زنجان نوشته بود: «ما ۱۲ نفر با علایم خستگی مفرط ودرد ناحیه شکم ، اسهال و استفراغ و از دست دادن حس بویایی بدون دارو و درمان و تغذیه مناسب روی تختها افتاده ایم .عدم امکانات پزشکی ، عدم فضای مناسب برای قرنطینه برای ورودی های جدید و عدم کنترل سلامتی آنها موجب شیوع ویروس کرونا در بند گردید که جای تامل دارد .من ازجناب آقای نمکی وزیر بهداشت تقاضا دارم نماینده ای جهت رسیدگی به وضعیت زندان زنان زنجان اعزام دارند.»

نرگس محمدی در پایان این نامه اعلام کرد: «من از طریق نامه شکایت قانونی خود را به جهت اعمال شرایط سخت و طاقت فرسای زندان زنجان در ۶ ماه گذشته وعدم رسیدگی پزشکی اعلام میدارم. طی این مدت بنا به دستور وزارت اطلاعات و قوه قضاییه حتی از خرید گوشت با هزینه خودم مخالفت شده است از ارائه کتاب ،تلفن فرزندانم در خارج از کشور ممانعت شده است و من قریب یک سال میباشد که صدای فرزندانم را نشنیده ام .اکنون نیز با ابتلا به کرونا بدون دارو وخدمات پزشکی بسر میبرم.»

پیش از انتشار این نامه نیز شیرین عبادی حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل خبر از آن داده بود نرگس محمدی به بیماری کرونا مبتلا شده است.

بیشتر بخوانید: نرگس محمدی؛ مبتلا به کرونا، محروم از پزشک و دارو

متن کامل این پیام که برای انتشار در اختیار «زیتون» قرار گرفته٬ به شرح زیر است:

بنام خدا
جناب آقای روحانی
رییس محترم جمهور و ریاست ستاد ملی بحران کرونا
با سلام،
به‌طوری‌که استحضار دارید، نرگس محمدی بیش از ۸ سال است که دور از همسر و فرزندانش در زندانهای اوین و زنجان در حبس به‌سرمی‌برد. جدا از این‌که در این چند سال،وی با بی‌عدالتی در معرض اتهامات سنگینی روبرو بوده، امکان تماس تلفنی با شوهر و فرزندانش از وی سلب شده،امکان ارتباط با وکیل قانونی را نداشته و به بیماری وی ( آمبولی) رسیدگی نشده، اکنون بر اساس اظهارات خانواده او، در زندان زنجان همراه با تعداد دیگری از همبندیانش به بیماری کووید ۱۹ نیز مبتلا شده است.

نظر به اینکه ستاد ملی بحران کرونا از ابتدای شیوع این بیماری ، موضوع رسیدگی به زندانیان را در دستور کار خود قرار داد و همین منجر به آزادی یا ‌مرخصی بسیاری از زندانیان شد، ضرورت دارد با همان حساسیت و عطف به ماده ۵۰۲ قانون آئین دادرسی کیفری نسبت به مرخصی نرگس محمدی و کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی بویژه بیماران مبتلا به کرونا نیز ، اقدام عاجل صورت پذیرد و ترتیبی اتخاذ شود تا برای پرهیز از هر گونه خطر احتمالی و آسیب پذیری جان این عزیزان،دستور فوری برای مرخصی آنان صادر شود.

هاشم آقاجری- عمادالدین باقی-قربان بهزادیان- علیرضا بهشتی- علیرضا بهشتی شیرازی- مسعود پدرام – حبیب الله پیمان – مصطفی تاجزاده- محمد توسلی- درخشنده تیموریان – امیر خرم-معصومه دهقان – علیرضا رجایی- حسین رفیعی – حامد سحابی- پروانه سلحشوری- احسان شریعتی- فیروزه صابر- هاشم صباغیان- کیوان صمیمی- طاهره طالقانی – زرین دخت عطایی( سحابی) – فاطمه گوارایی – فخرالسادات محتشمی پور- محمد محمدی اردهالی- سعید مدنی- مینو مرتاضی لنگرودی – آذر منصوری- لطف الله میثمی – صدیقه وسمقی
۱۳۹۹-۴-۲۴

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. حمایت از بانو نرگس محمدی وظیفه ای انسانی است که فارغ از گرایشات سیاسی-اجتماعی بر دوش هر آزادی خواه است . فکر و اندیشه و حس همبستگی من با ایشان و همه زندانیان سیاسی و خانوادگاشان است.
    ای جلاد ننگت باد!

  2. حمایت از بانو نرگس محمدی وظیفه ای انسانی است که فارغ از گرایشات سیاسی-اجتماعی بر دوش هر آزادی خواه است . فکر و اندیشه و حس همبستگی من با ایشان و همه زندانیان سیاسی و خانوادگاشان است.
    ای جلاد تنگت باد!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نامه جمعی از فعالان سیاسی به حسن روحانی

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و حذف وی طراحی و عملیاتی شده باشد، آنچنان که می توان

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران

ادامه »