قدیانی: مسئول اصلی خامنه‌ای‌ست

نرگس محمدی؛ مبتلا به کرونا، محروم از پزشک و دارو

زیتون– نرگس محمدی٬ زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر٬ در نامه‌ای از زندان زنجان٬ خبر از ابتلایش به ویروس کرونا داد.

او در این نامه نوشت که ۲۱ تیرماه زندانیان زن زنجان که ۱۸ نفر هستند، تفکیک شدند٬ ۶نفر که علایم کرونا نداشتند به بیرون بند منتقل شده و  ۱۲ نفر که تقریبا از ۱۱ روز پیش علائم کرونا داشتند در داخل بند قرنطینه شدند.

به نوشته این فعال حقوق بشر هفته گذشته با وخامت حالشان و پیگیری خانوداه تست کرونا از آن‌ها گرفته اشد ولی جواب تست هرگز به آن‌ها ابلاغ نگردید تا اینکه به ناگهان تعدادی به داخل بند آمده و بند را تفکیک کردند.

در ادامه این نامه آمده است که یکی از هم‌بندی‌ها که پنج شنبه با وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد با تشخیص قطعی کرونا امروز صبح با وثیقه آزاد شد.

به نوشته نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر از حدود یک ماه پیش حدودا ۳۰ نفر ورودی جدید داشتند که بعضی از آنها علایم کرونا داشتند حتی یکی از آنها با گواهی ابتلای کرونا به زندان منتقل شد ولی با وخامت حالشان به مرخصی رفتند.

او در ادامه نوشت: «ما ۱۲ نفر با علایم خستگی مفرط ودرد ناحیه شکم ، اسهال و استفراغ و از دست دادن حس بویایی بدون دارو و درمان و تغذیه مناسب روی تختها افتاده ایم .عدم امکانات پزشکی ، عدم فضای مناسب برای قرنطینه برای ورودی های جدید و عدم کنترل سلامتی آنها موجب شیوع ویروس کرونا در بند گردید که جای تامل دارد .من ازجناب آقای نمکی وزیر بهداشت تقاضا دارم نماینده ای جهت رسیدگی به وضعیت زندان زنان زنجان اعزام دارند.»

نرگس محمدی در پایان اعلام کرد: «من از طریق نامه شکایت قانونی خود را به جهت اعمال شرایط سخت و طاقت فرسای زندان زنجان در ۶ ماه گذشته وعدم رسیدگی پزشکی اعلام میدارم. طی این مدت بنا به دستور وزارت اطلاعات و قوه قضاییه حتی از خرید گوشت با هزینه خودم مخالفت شده است از ارائه کتاب ،تلفن فرزندانم در خارج از کشور ممانعت شده است و من قریب یک سال میباشد که صدای فرزندانم را نشنیده ام .اکنون نیز با ابتلا به کرونا بدون دارو وخدمات پزشکی بسر میبرم.»

پیش از انتشار این نامه نیز شیرین عبادی حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل خبر از آن داده بود نرگس محمدی به بیماری کرونا مبتلا شده است.

عبادی در کانال رسمی خود در تلگرام به نقل از خانواده نرگس محمدی که توانسته اند با او صحبت کنند نوشته بود: «نرگس محمدی در زندان زنجان به کرونا مبتلا شده است.»

این فعال حقوق بشر پیام خانواده محمدی را منعکس کرده که در آن به وضعیت بد جسمی او به دلیل مشکلات گوارشی و ریوی اشاره شده است.

آیت‌الله خامنه‌ای مسئول جان زندانیان

در واکنش به این خبر بود که شب گذشته ابوالفضل قدیانی٬ زندانی سیاسی سابق٬ آیت‌الله خامنه‌ای را مسئول حیات نرگس محمدی دانست

به گزارش زیتون قدیانی در این نامه نوشت«تبعید نرگس محمدی به زندان زنجان و نگهداشتن وی در بند مجرمان خطرناک چیزی جز اقدام به قتل غیر مستقیم ایشان نیست چرا که این بانوی شجاع و مقاوم با ایستادگی بر سر آرمانهای خود یعنی دفاع از آزادی،عدالت و حقوق بشر ، سرکوبگران را به ستوه آورده است.»

قدیانی تاکید کرد: «هر اتفاق سوئی که برای نرگس محمدی و دیگر زندانیان سیاسی که همهٔ آنان خلاف قانون و ظالمانه دستگیر و زندانی شده اند رخ دهد دستگاه قضایی ،مسئولان زندان و نیروهای امنیتی مسئولند و پاسخگو ،اما مسئول اصلی این ظلم ها و بیداد ها به زندانیان سیاسی و مردم ایران مستبد امروز ایران علی خامنه‌ای است که باید پاسخگو باشد.»

شکنجه با کرونا

در واکنش به خبر ابتلای نرگس محمدی٬ سام رجبی و زینب جلالیان٬ به بیماری کرونا٬ کاربران شبکه‌های اجتماعی اعتراض خود به وضعیت زندانیان سیاسی را با طوفانی توییتری نشان دادند.

 

 

 

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

قدیانی: مسئول اصلی خامنه‌ای‌ست

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »