دفتر جمعیت امام علی پلمپ شد

ساعتی پیش نیروهای امنیتی با حضور در منزل شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی علیه السلام او را بازداشت کزدند. همچنین همزمان دفتر این جمعیت نیز پلمپ شد.

مرتضی کی منش مسول رسانه جمعیت امام علی و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی نیز بازداشت شده‌اند./امتداد


عبدالله رمضان‌زاده با شکایت وزارت اطلاعات به دادگاه فراخوانده شد


بازگشت ۴۰ قطعه الواح هخامنشی از آمریکا به ایران

علیرضا خزائلی٬مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین٬ گفت که بخشی از الواح هخامنشی( ۴۰ قطعه) بعد از گذشت ۸۰ سال از آمریکا به ایران بازگشت که برای رونمایی و نگهداری موقت در موزه قزوین به این شهر آورده شدند.

به گفته او این الواح به صورت امانت به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین سپرده شده است.
بانک مرکزی تهدید کرد: اسامی‌ متخلفان ارزی به جراید داده می‌شود

بانک مرکزی ساعاتی پس از دستور رییس جمهوری، از صادرکنندگان خواست تا ارز‌های خود را برگردانند. بانک مرکزی اعلام کرده که در غیر اینصورت اسامی متخلفان در رسانه‌ها منتشر می‌شود.

در بیانیه بانک مرکزی آمد است: «درصورت عدم برگشت ارز مطابق مصوبات هیات وزیران و مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی، اسامی تمام صادرکنندگان کالا و خدماتی که ارزهای صادراتی را مطابق ترتیبات اعلامی این بانک به صورت شفاف به چرخه اقتصادی کشور بر نمی‌گردانند را در رسانه‌ها انتشار خواهد داد.»

حسن روحانی امروز به بانک مرکزی دستور داد که اسامی متخلفان ارزی در صادرات و واردات را به مردم معرفی کند.

بانک مرکزی برای صادرکنندگان که از ارز دولتی برخوردارند حداکثر چهار ماه، از تاریخ صدور کالا، مهلت برگشت ارز صادراتی در نظر گرفته است. بانک مرکزی اعلام کرده «متاسفانه تعدادی از صادرکنندگان علی رغم گذشت مدت طولانی از تاریخ صدور کالا و خدمات هنوز ارزهای صادراتی این سال را به چرخه اقتصاد کشور بازنگرداندند.»افزایش ۴ برابری حق اشتراک تلفن ثابت در ایران

اداره مخابرات  حق اشتراک تلفن ثابت را تا ۴ برابر افرایش داده است.

در مجمع فوق العاده مخابرات حق اشتراک تلفن ثابت در شهر‌ها را ماهانه ۲۰۰۰ تومان، در مراکز شهرستان ها ماهانه ۲۵۰۰ تومان، در مراکز استان‌ها به استثناء کلان شهر‌ها ماهانه ۴۰۰۰ تومان، در کلان شهر‌ها ماهانه ۵۰۰۰ تومان و در شهر تهران ماهانه ۸۰۰۰ تومان تعیین شده است. حق اشتراک تلفن ثابت در ۱۵ سال گذشته ثابت بود./باشگاه خبرنگاران جوانتعداد قربانیان کرونا در ایران: نزدیک به ده‌ هزار نفر

سیما سادات لاری٬ سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «تاکنون ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۹۶۲۳ نفر رسید.»

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز اول تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۱۱۴ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

او ادامه داد: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۲۳ نفر رسید.»

معاون وزیر بهداشت گفت: «خوشبختانه تاکنون ۱۶۳ هزار و ۵۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.»وزارت علوم: ترم آینده دانشگاه‌‌ها مجازی شدرییس مجلس: مذاکره با آمریکا مطلقا ممنوع

محمدباقر قالیباف٬ رییس مجلس٬ گفت: «ملت ایران راه مقاومت فعال را برگزیده و این مطالبه قاطع ملت و مورد اجماع مسئولان است و مسیری جز این در ماه‌های آینده وجود نخواهد داشت.»

او  ادامه داد: «البته ما مخالف دیپلماسی و مذاکره نیستیم اما عقیده داریم مذاکره با آمریکا مطلقاً مضر و ممنوع است. مذاکره با کشورهای اروپایی باید با حداکثر بی‌اعتمادی انجام شود، مذاکره با آژانس باید با اطمینان از استقلال آن‌ها از قدرت‌های سلطه‌گر صورت گیرد و مذاکره با بقیه کشورها نیز برحسب این شاخص طرح‌ریزی شود که در صحنه‌های حساس چقدر از حقوق و منافع ملت ایران حمایت می‌کنند.»/ خبرگزاری تسنیم۳۰ درصد مردم استان سمنان به کرونا مبتلا شدند

نوید دانایی٬ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان٬ گفت که براساس آمار تاکنون ۳۰ درصد از مردم این استان به بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید مبتلا شده‌اند.

با در نظر گرفتن جمعیت استان سمنان در سرشماری سال ۱۳۹۵، درصد اعلام‌شده شامل دست‌کم ۲۱۰ هزار شهروند این استان می‌شود، که بیشتر از کل رقم تائید شده مبتلایان از سوی دولت ایران در سراسر کشور است.

نوید دانایی گفت که از زمان آغاز همه‌گیری در ایران بیش از هزار و ۷۰۰ نفر از افراد مبتلا یا دارای علائم ویروس در این استان بستری شده‌اند؛ هرچند شمار کسانی که تست آن‌ها مثبت شده ۶۰۷ نفر عنوان شده‌است./ایسناحسین نجات فرمانده قرارگاه ثارالله تهران شد

حسین نجات، معاون پیشین سازمان اطلاعات سپاه به عنوان «جانشین قرارگاه ثارالله سپاه» در تهران معرفی شده است.

از تیرماه ۹۶ تاکنون، محمد کوثری فرماندهی این قرارگاه را بر عهده داشت.

مأموریت و وظیفه قرارگاه ثارالله دفاع از مراکز و نهادهای حساس و کلیت حکومت جمهوری اسلامی در برابر تهدیدات داخلی یعنی اعتراضات و قیام‌های مردمی است.

این قرارگاه همچنین مسئول مقابله با هرگونه تهدید نظامی علیه تهران است.

دو دهه گذشته مسئولیت اصلی سرکوب اعتراضات در محدوده تهران بزرگ و سایر شهرهای استان‌های تهران و البرز به قرارگاه ثارالله و یگان‌های تحت امر آن سپرده شده است.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول