سه نفر از دستگیرشدگان حادثه اسقاط هواپیمای اکراینی با وثیقه آزاد شده‌اند

شکرالله بهرامی٬ رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح٬ اعلام کرد که شش نفر در این پرونده دستگیر شده‌اند و سه نفرشان به قید وثیقه آزاد هستند.

به گفته او دو گروه کارشناسی هنوز گزارش خود درباره سرنگونی هواپیمای اوکراین را نداده‌اند و پرونده با وصول این گزارش‌ها به مرحله جدیدی وارد خواهد شد: «در رسیدگی به پرونده هیچ ملاحظه‌ای در کار نخواهد بود.»

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خبر داده که ۸۰ نفر از خانواده اولیای دم شکایت کرده‌اند: «گرچه تا حد زیادی از خانواده شهدا دلجویی شده اما باید دلجویی‌ها بیشترشود و ما هم تلاش خواهیم کرد که حکمی عادلانه صادر کنیم.»/صدا و سیما۴ ماه زندان برای نجفی با شکایت پسر قالیباف

حمیدرضا گودرزی٬ وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفت که موکلمش در پرونده شکایت الیاس قالیباف از او به اتهام افترا به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده است./ایسناسکه در آستانه ۸ میلیون تومان

محمد کشتی آرای٬ نایب رییس کمیسیون طلا و جواهر اتاق اصناف٬ گفت که با شروع معاملات امروز نرخ هر قطعه سکه تمام با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به هفته گذشته به رقم بی‌سابقه ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

محمد کشتی آرای در مورد آخرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: «در حال حاضر افزایش نرخ دلار به ۱۹ هزار تومان و همچنین افزایش ۲۰ دلار اونس جهانی باعث شده تا قیمت‌ها در بازار طلا و سکه بصورت عجیبی بالا رود. بطوریکه با شروع معاملات امروز نرخ هر قطعه سکه تمام با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به هفته گذشته به رقم بی‌سابقه ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.»

او افزود که این در شرایطی است افزایش قیمت براساس شاخص‌های اقتصادی است و نقش دلالی در آن وجود ندارد. همچنین در ترکیب تقاضای بازار، ۲۰ درصد مصنوعات طلا و ۸۰ برای طلای خام است.

این کارشناس رسمی بازار طلا و سکه در مورد آخرین نرخ انواع سکه گفت: «در حال حاضر نرخ هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۷ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان است.»

به گفته او نرخ مثقال طلا ۳ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۸۰ هزار تومان است./ایلناسمیه فتحی پنجمین قربانی «قتل‌های ناموسی» هفته‌های اخیر

سمیه فتحی، زن ۱۸ ساله‌ای در کرمانشاه به دلیل آنچه «مسائل ناموسی» خوانده شده، به دست پدر، برادر و دیگر اعضای خانوادەاش بە قتل رسیدە است.

او متاهل و حامله بوده و روز پنج شنبە ٢٩ خرداد با خوراندن قرص برنج جان خود را از دست داده است.

قتل این زن بە دلیل «مسائل ناموسی» و اتهام «ارتباط با یک پسر جوان» رخ داده است.

 خانوادە سمیە مراسم ختم برگزار نکردە و «هیچ یک از قاتلین نیز بازداشت نشدەاند».

این قتل پنجمین قتل زنان به پدر، برادر یا همسر در هفته‌های گذشته است که «قتل‌های ناموسی» خوانده می‌شود./سازمان حقوق بشری هه‌نگاووکیل قاضی منصوری: آدمی نبود که خودکشی کند

امیرحسین نجف‌پورثانی، وکیل غلامرضا منصوری٬ گفت: «چیزی که ما و خانواده ایشان کاملا معتقدیم این است که وی آدمی نبود که قصد خودکشی داشته باشد.»

نجف‌پور ثانی افزود که موکلش سه شنبه گذشته در تماس تلفنی تاکید کرده که قصد دارد به ایران بازگردد تا از خودش در ایران دفاع کند و موکلش تاکید کرده که «حرف‌های بسیاری برای گفتن» دارد./ایلنادلار ۱۸۶۰۰ تومان؛ یورو از ۲۰ هزار تومان گذشت

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی و یکم خردادماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۰ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است./ایرنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول