دادستان کل کشور: مجازات «افساد فی الارض» در انتظار اخلالگران نظام سلامت

دادستان کل کشور به وزیر بهداشت نامه نوشت و در آن خاطرنشان کرد که مجازات «افساد فی الارض»  در انتظار احتکار کنندگان و اخلالگران نظام سلامت است.کمیسیون فرهنگی مجلس: با «لیسیدن ضریح حرم» هیچ مقابله‌ای نمی‌شود

طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در واکنش به «چالش لیسیدن ضریح» گفت که «متأسفانه هیچ مقابله‌ای» با این اقدام انجام نمی‌شود.

پیشتر عده‌ای با راه‌اندازی یک «چالش» در فضای مجازی، تصاویری را از «لیس زدن» ضریح‌ها در اماکن زیارتی شیعه در ایران منتشر کرده «و مخالفت خود را با توصیه‌های بهداشتی نهادهای مسئول ابراز کرده‌اند.»

در این رابطه یحیی کمالی‌پور، نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، به این پرسش که «انتشار تصاویر زیارت نامتعارف ضریح حرم‌های متبرکه می‌تواند به دلیل تشویش اذهان عمومی، اشاعه خرافات و ترویج طرق انتقال ویروس مورد پیگرد دستگاه قضا باشد یا خیر؟» گفته است: «منعی ندارد هرچه که موجب تشویش اذهان عمومی و یا عبور از خط قرمزها باشد قطعاً قابل پیگرد قضایی خواهد بود.»/ایسنا


عملیات سرکوب کرونا


آخرین آمار کرونا در ایران: مبتلایان ۹۸۷ نفر، قربانیان ۵۴ نفر

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران آخرین دولتی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران را اعلام کرد که براساس آن تعداد مبتلایان در ایران به ۹۸۷ رسیده و ۵۴ نفر نیز تاکنون بر اثر ابتلا به این ویروس جانباخته‌‌اند.

روز گذشته آمار دولتی مبتلایان از سوی وزارت بهداشت ایران ۵۹۳ نفر اعلام شد که با توجه به آمار امروز، ۳۹۴ نفر بیشتر از روز قبل شده است.

آمار قربانیان در روز گذشته ۴۳ نفر بود که امروز با افزایش ۱۱ نفری همراه بوده است./ایلناروند صعودی ابتلا به کرونا در قم

علی ابرازه٬ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم٬ از روند صعودی بیماری کرونا در این شهر خبرداد.

او افزود که در روزهای اخیر نتیجه آزمایش ۱۰۹ نفر دیگر به کرونا مثبت اعلام شد.

به گفته علی ابرازه تا صبح ۱۰ اسفند که مجموعا ۶۵۲ نفر مشکوک به کرونا در چهار بیمارستان کامکار، فرقانی، امام رضا(ع) و علی ابن ابیطالب (ع) بستری شدند که هم اکنون به ۷۲۵ نفر رسیده است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: «با توجه به روند صعودی این بیماری در قم بیمارستان شهدای نیروگاه و دو بخش غیر فعال بیمارستان فرقانی به ظرفیت ۱۰۰ تخت بزودی در چرخه درمان بیماران کرونایی قرار می گیرند.»

بیمارستان شهدای نیروگاه در زمان افتتاح دارای ۱۷۲ تخت بود./ایسناکرونا همه پروازهای فرودگاه گیلان را لغو کرد

مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: «همه پرواز های امروز (یکشنبه) فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت لغو شده است.»

غلامرضا کریم آقایی در این رابطه گفت: «پروازهای لغو شده به مقاصد کیش، اصفهان، مشهد و تهران است که از سوی شرکت های هواپیمایی با ارسال نامه ای بدون ذکر دلیل لغو اعلام شده است.»

با توجه به بروز بیماری کرونا در کشور و استان شایعه تعطیلی لغو پرواز های چند روز اخیر برای پیشگیری و گسترش ویروس یاد شده قوت می یابد./ایرناسازمان نظام پزشکی: تمام مراحل تشخیص تا درمان کرونا در مراکز دولتی رایگان است

محمد جهانگیری٬ معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی٬ گفت که در بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی مشخص شده دولتی، تمام خدمات رایگان است.

او مدعی شد که در این بیمارستان‌ها خدمات در تمام مراحل تشخیص تا درمان رایگان است.

محمد جهانگیری در ادامه افزود: «افرادی که در بیمارستان‌های خصوصی، برای علائم شک‌برانگیز آزمایش می‌دهند و احتمال ابتلا به کرونا درباره‌ی آن‌ها بوجود می‌آید، به کلینیک‌های حاد تنفسی مشخص شده برای کرونا، ارجاع داده می‌شوند. خدمات درمانی آن‌ها نیز از آن پس رایگان می‌شود، چرا که آن‌ها باید تشخیص نهایی را با کیت‌های تخصصی موجود در بیمارستان‌های معین بگیرند. بستری آن‌ها در این قرنطینه‌ها نیز رایگان است.»

معاون وزیر بهداشت در حالی ادعای رایگان بودن تمامی مراحل از تشخیص تا درمان کرونا را مطرح کرد که تعداد زیادی از مردم به دلیل عدم پذیرش توسط مراکز دولتی ناچار به رجوع به مراکز خصوصی و پرداخت تا ۸۰۰ هزار تومان تنها برای آزمایش کرونا هستند.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول