خسارت ۳۰۰ میلیون دلار قطعی اینترنت به اقتصاد ایران

بررسی‌های سایت «نت‌بلاکز» که قطعی و اختلال در اینترنت را رصد می‌کند، نشان می‌دهد که میزان خسارت ناشی از قطع اینترنت در ایران ظرف پنج روز گذشته بیش از ۳۰۶ میلیون دلار بوده است.

این رقم با توجه به دلار ۱۲۰۰۰ تومانی در ایران، معادل سه هزار و ۶۷۲ میلیارد تومان است.

اینترنت در ایران ساعت شش عصر روز ۲۵ آبان به دستور شورای امنیت کشور که زیر نظر وزیر کشور است قطع شد و سطح دسترسی آن حداکثر پنج درصد بود./رادیو فردااعتراضات عراق چهار کشته دیگر برجای گذاشت

در جریان درگیری های میان نیروهای امنیتی و معترضان بامداد پنجشنبه در بغداد، دست‌کم چهار نفر کشته شدند.

به گفته منابع امنیتی و بیمارستانی، ۴۸ نفر نیز در این درگیری ها مجروح شدند. به گزارش رویترز، نیروهای امنیتی به سمت معترضان تیر جنگی و کپسول گاز اشک آور پرتاب کردند.

علت مرگ، اصابت گلوله جنگی و شلیک مستقیم کپسول گاز اشک آور عنوان شده است./صدای آمریکاپخش اعترافات یکی از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر

شب گذشته پخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دو صدا و سیما٬ اعترافات یکی از بازداشت‌شدگان را پخش کرد که در آن ادعاهایی درباره «نقش تأثیرگذار زنان و همچنین مخالفان حکومت ایران در رهبری اعتراضات» مطرح شد.

نام این شهروند بازداشت شده فاطمه داوند اعلام شده است. او در این برنامه می‌گوید زمانی در سلیمانیه بوده و در اعتراضات بوکان در استان آذربایجان غربی شرکت کرده است. فاطمه داوند در این برنامه از عوامل اصلی اعتراضات بوکان معرفی می‌شود.

او در این برنامه می‌گوید «در فلکه فرمانداری بوکان رفتم بالای یک پیکان و داد زدم.»اینترنت هرمزگان «وصل شد»

از دقایقی قبل اتصال اینترنت در استان هرمزگان برقرار و شبکه‌های پیام‌رسان خارجی نظیر واتس‌اپ و اینستاگرام در دسترس است.
شمخانی معترضان را به مجازات تهدید کرد

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، از برخورد قاطع حکومت با اعتصاب‌گران در سراسر کشور خبر داد و گفت: «تک تک اغتشاشگران در هرجای ایران که باشند، شناسایی شده و به سزای عمل خود خواهند رسید.»

دبیر شورای عالی امنیت ملی معترضان به گران شدن بهای بنزین در ایران را آشوب‌گر خواند و گفت: «دشمنان قصد سوء استفاده از اعتراض ملت ایران در خصوص مسائل معیشتی را داشتند که با هوشیاری ملت با شکست مواجه شدند.»/ایلنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول