واکنش یک کارشناس امنیتی در مورد به کارگیری «پرستو»ها

یک کارشناس امنیتی استفاده نهادهای امنیتی از زنان را برای دام گستری و تخلیه اطلاعاتی سیاسیون که در اصطلاح پرستو نامیده می‌شوند، تکذیب کرد.

این کارشناس امنیتی توضیح داد: «ادعاهای عجیب برخی افراد و جریانات که در ظاهر قصد حمایت از نجفی را دارند، بزودی به رسوایی بیشتر این افراد منجر خواهد شد.»

به گفته او طرح مسائلی مانند دام گذاشتن برای سیاسیون توسط یک زن با معیارهای شرعی، حرفه‌ای و اخلاقی دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی مغایر است.

این کارشناس مسائل امنیتی با اشاره به «شیوه‌های غیرانسانی سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی صهیونیست‌ها و برخی کشورهای غربی» گفت: «متاسفانه در مواردی مشاهده شده که این سرویس‌ها با اجیر کردن زنان، سعی در سوءاستفاده و تخلیه اطلاعاتی یا باج‌گیری از سیاسیون کرده‌اند.

اما این روشهای ناصواب با مبانی فکری جمهوری اسلامی در تضاد است و به هیچ عنوان دستگاههای اطلاعاتی جمهوری اسلامی از این روشها حتی برای دشمنان خود نیز استفاده نمی‌کند.»/فارس



محمدعلی نجفی وکیل خود را عزل کرد

محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران که به قتل میترا استاد، همسر دومش اعتراف کرده، وکیل خود را عزل کرد.

پیش از این محمود علیزاده طباطبایی به عنوان وکیل آقای نجفی معرفی شده بود. دلیل این تصمیم هنوز اعلام نشده است.

در همین حال علیزاده طباطبایی به وب‌سایت رویداد ۲۴ گفت که از برکناری خود اطلاع ندارد./فرهیختگان



افزایش یک متری سطح دریاچه ارومیه

سطح تراز دریاچه ارومیه به  ۱۲۷۱.۸۳ سانتیمتر رسید که این میزان در مقایسه با سال گذشته بیش از یک متر افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش احیای آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه و همچنین  به آب انداخته شدن کشتی‌های حمزه و آرتمیا از نتایج مثبت بهبود  شرایط دریاچه ارومیه است./ایرنا



فلاحت پیشه: رابطه ایران و آمریکا میانجی‌ناپذیر است

حشمت‌الله فلاحت پیشه٬ رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که «ترامپ و تیم تندرو در دولتش به دنبال حقارت ملت ایران هستند»، گفت که رابطه ایران و آمریکا میانجی ناپذیر است و شرایطی برای مذاکره هم فراهم نیست.
او با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی به خصوص رئیس جمهور این کشور علیه ملت ایران، افزود: «ترامپ به شدت تحت فشار افراطیون قرار گرفته است و فکر می‌کند که شرایطی برای پیشبرد مناسبات افراطی‌اش علیه ایران فراهم کند. ترامپ و تیم تندروی آن نشان داده‌اند که به دنبال حقارت ملت ایران هستند چیزی که از سوی مردم ما پذیرفتنی نیست.»/ایسنا



روحانی: با احترام سر میز بنشینند اهل مذاکره‌ایم

حسن روحانی٬‌ رییس جمهوری٬ در مورد مذاکره با کسانی که آن‌ها را «دشمنان» خواند گفت که «اگر با احترام کامل و در چارچوب مقررات بین‌المللی کنار میز مذاکره بنشیند، ما اهل منطق و مذاکره‌ایم. نه اینکه فرمان مذاکره صادر کند؛ در آن صورت ما تابع نخواهیم بود.»

رییس‌ جمهوری بدون اشاره به کشور یا کشورهای مشخصی افزود «در طول این مدت نشان دادیم در برابر قدرت‌های زورگو و زیاده‌خواه، تسلیم نمی‌شویم.»/ایرنا

خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول