تا کی باید مردم ایران هزینه ماجراجویی آقای خامنه‌ای را بپردازند؟
۱. «سعید قاسمی» از فرماندهان سابق سپاه پاسداران در مصاحبه‌ای تلویزیونی می‌گوید که «سپاه در جنگ بوسنی تحت پوشش هلال احمر فعالیت نظامی انجام‌ می‌داد»، سردار «رمضان شریف» سخنگوی سپاه هم در واکنش به این سخنان قاسمی گفته: «اظهارات وی شخصی و فاقد اعتبار بوده و مورد تایید سپاه نمی‌باشد.» 
 
۲ . آذرماه سال ۹۰، «جواد کریمی قدوسی» نماینده مشهد در مجلس با اشاره به پرونده فساد مالی ۳هزار میلیارد تومانی گفت: «علاء‌الدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یکی از متهمین این پرونده‌ است و برای وی کیفرخواست صادر شده و قاضی  نظر به بازداشت وی دارد.
در همان زمان شایعاتی هم در مورد بازداشت بروجردی شنیده شد.
 
در دور بعد، هر دو نماینده در انتخابات مجلس نامزد شدند، تایید صلاحیت شدند و هر دو هم نماینده شدند. یعنی کسی که ادعا می‌کرد دیگری فاسد است، هر دو الان با هم در یک مجلس که عنوان شورای اسلامی را با هم با خود یدک می‌کشد، نماینده هستند.
 
۳.  «عزت‌اله ضرغامی» که خود را برای ریاست‌جمهوری بعدی آماده می‌کند، از چندماه پیش به دستور رئیس‌جمهور، از حضور نشست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی محروم و ممنوع شد.
 
وی در توییتی در واکنش به این ممنوعیت نوشت که «مأموریت ابلاغی رهبر معظم» در این دو حوزه را مصمم‌تر از گذشته ادامه خواهد داد.
 
این یعنی حرف‌های او در آن شوراها، حرف رهبری نظام بوده نه حرف خودش.
 
۴. همین ضرغامی در توییتی دیگر پس از اشاره به نتایج تحریم‌ها نوشته: «بخاطر بتن‌هایی که در راکتور ریختید از مردم عذرخواهی کنید.»
 
دستور بتن‌ریزی در راکتور فردو، بدون دخالت «علی لاریجانی» در مجلسی که «رسایی» و «کوچک‌زاده» و «زاکانی» از جان مایه گذاشته بودند تا «برجام» تصویب نشود، ممکن نبود، و دخالت «علی لاریجانی» برای تصویب برجام هم بدون رضایت رهبری ممکن نبود.
 
علاوه بر این رهبری رسما از «برجام» و فعالیت تیم سیاست خارجی در این برنامه حمایت کرده بود.
 
 با این وصف اگر قرار بر عذرخواهی از مردم باشد، نخست رهبری نظام باید عذرخواهی کند.
 
۵. پدر شهید مصطفی احمدی روشن، در یک مراسم علنی، حسن روحانی را  که دست‌کم ۳۰ سال در این کشور در مناصب حساس امنیتی و حکومتی و عضو مجلس خبرگان بوده و اکنون رئیس‌جمهور کشور است، «لعن» می‌کند. 
 
طرح بحث: نه کسی «سعید قاسمی» را به خاطر نشر اکاذیب تعقیب می‌کند نه «رمضان شریف» را. نه علاء‌الدین بروجردی تحت پیگرد قرار می‌دهد، نه جوادکریمی قدوسی، نه حسن روحانی، نه عزت‌اله ضرغامی و نه پدر شهید احمدی‌روشن.
کمی قبل‌تر از آن نه احمدی‌نژاد تعقیب می‌شود، نه هاشمی و نه ناطق نوری …
 
 به تازگی هلال احمر اعلام کرده که از سعید قاسمی شکایت می‌کند. اما سرنوشت این شکایت هم، چیزی بهتر از محکومیت زندان حسن عباسی نخواهد بود که جری‌تر به رفتار خود ادامه می‌دهد.
 
بر این سیاهه می‌توان بیش از د‌ه‌ها مورد تناقض در گفتار و رفتار سیاست‌مداران جمهوری اسلامی در جایگاه و رده‌های مختلف اضافه کرد، که نقطه اشتراک همه آن‌ها «بیانات داهیانه رهبری» است. یعنی در عین حال که در خط سیاسی و حقوق مردم و اصول و اصلاح و اعتدال در تناقض شدید هستند، در حمایت از رهبری اشتراک نظر (دستکم‌ در ظاهر)‌ دارند.
 
اشاره: در دفتر نخست مثنوی، داستانی از وزیری جهود نقل می‌شود که در بین نصرانیان رفت و با حیله و فریب خود را تا حد قدیسین بالا برد.
 
در روز‌های آخر عمر ۱۲ نصرانی را جداگانه فراخواند و به هر یکی در غیاب دیگری وصیت‌نامه‌ای داد و گفت: تو جانشین من هستی. هر وصیت‌نامه هم دستوری و آیینی جدا داشت:
ساخت طوماری به نام هر یکی
نقش هر طومار دیگر مسلکی
 
حکم‌های هر یکی نوعی دگر
این خلاف آن ز پایان تا به سر
 
بعد از مرگ این قدیس دروغین، ۱۲ جانشین با ۱۲ وصیت‌نامه که هرکدام روشی منحصر به فرد داشتند به جان هم افتادند:
آن امیران دگر یک‌یک قطار
برکشیده تیغ‌های آبدار
 
هر یکی را تیغ و طوماری به دست
درهم افتادند چون پیلان مست
 
صد هزاران مرد ترسا کشته شد
تا ز سرهای بریده پشته شد
 
نتیجه: آقای خامنه‌ای هنوز زنده است و در زمان حیاتش هر کسی به قصد سهمی و ریاستی ادعای «مأموریت ابلاغی رهبر معظم» می‌کند، و رهبر معظم و مجموعه اطرافیانش هم هیچ «ماموریت‌ ابلاغی» را تکذیب نمی‌کنند.
 
نتیجه این سهم‌خواهی‌ها و تناقض‌ها، فقر شدید بیش از ۹۰ درصد مردم، حیف و هدر رفتن سرمایه‌های کشور و فربه‌شدن ترامپ و نتانیاهو و امثالهم است.
 
دکتر محسن رنانی در سال ۷۸ در نامه‌ای خصوصی که بعدا سرگشاده آن‌را تحت عنوان اقتصاد سیاسی ایران و مناقشه اتمی منتشرکرد؛ خطاب به آقای خامنه‌ای نوشته بود که این نامه حکم یک «انتحار» برای او دارد.

در آن نامه صریحا دکتر رنانی می‌نویسد که در انرژی هسته‌ای ایران دست‌کم ۱۰۰ سال از دنیایی عقب است که اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که پرداختن به انرژی هسته‌ای اشتباه بوده و باید توسعه نیروگاه‌هایشان را متوقف کنند.

وی در این نامه درخواست کرده بود که ریختن پول مردم ایران به «چاه ویل» انرژی هسته‌ای که هیچ سودی برای هیچ کسی ندارد را متوقف کنند.

برای اثبات مدعای خود هم بیش از ۶۰۰ صفحه فکت و استدلال علمی مطرح کرده بود.
 
این نامه هیچ پاسخی نیافت تا دست‌کم ۵ سال بعد ایران مجبور شد، در یکی از چاه‌های ویل بتن بریزد.

پرسش اساسی این است: تا کی قرار است ایران و مردم ایران و بخشی از مردم خاورمیانه هزینه‌ توهم شخص آقای خامنه‌ای را بپردازند؟ 
*نام نویسنده نزد زیتون محفوظ است
تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

11 پاسخ

 1. جواب این سوال بسیار سخت است. زیرا :
  – خامنه ای خود نیامده است که خود برود.
  – خامنه ای اگر برود خیل عظیم مفت خوران بیکار و بی پول می شوند
  – معروف است که پادشاهان را با تعویض خون شان زنده نگه می دارند پس تعجبی نیست که خون خامنه ای هر نیم روز تعویض شود شاید نیم روز دیگر مافیا سر بسلامت ببرد
  – مافیا ، اقوام تباری ؛ اصلاحات ؛ موتلفه ؛ سپاه ؛ آخوندهای نظام و … به وقتش این خامنه ای را می برند و خامنه ای دیگر جایش می نشانند
  – فرهنگ و استقلال و مذهب مردم دچار خسارات فراوان ناشی از بقای خامنه ای ها شده است پس تا فرهنگ به جایگاه اصلیش برنگردد و استقلال واقعی در این کشور لمس نشود و مذهب مردمان در قلب هایشان ثابت نگردد خامنه ای زنده است و این مملکت تاوان حضور خامنه ای را خواهد داد

 2. فعلا که ترامپ و بولتون ماجراجو هستند، به کفتر هم چراغ سبز حمله داده اند، به السیسی هم مهمانی وایت هاوس.
  آمریکای ابرقدرت دچار یک رئیس عوضی با پمپ آب و بول تون شده. بلندی های جولان را و بیت المقدس را به نتانیاهو می بخشد.
  نمیتوان ادعای روشنفکری، و بلکه انسانیت کرد و همه ی اینها را نادیده گرفت.

 3. آقای برقعی لطفا سئوالی که غیر مستقیم از رژیم پرسیده شده را میدانید ،پاسخ بدهیدوگرنه تهدید وجستجوی کسی که خودش قایم شده ،چه ارزشی دارد.البته این سئوال همه ملت است

 4. کسی که جرات ندارد اسمش را بنویسد سکوت کند بهتر است به ویژه که همه اطلاعات مختصری که داده در دسترس همگان است ود رنشریات آمده.
  برقعی

 5. تا کی باید مردم ایران هزینه ماجراجویی آقای خامنه‌ای را بپردازند؟ تا وقتی که شماها دنبال افکار اسلامیچی ۱۴۰۰ سال پیش هستین.

 6. جواب سوال شما: تا وقتی‌ که مردم مقاومتی در مقابل این ادمکشان و دزدن نکنند، پاشنه در به همین منوال خواهد چرخید. این تباه کاران را فقط سیل خروشان مردم از پأی در خواهد آورد. نه اصلاح طلبان همراه دزدان و آدمکشان حکومت اسلامی کاری می‌‌کنند و نه خارج نشینان بی‌ خبر ، فقط کارگران و دیگر اقشار زحمت کش مردم و قشر متوسط جامعه ایران و دیگر هیچ.

 7. تا کی باید مردم ایران هزینه ماجراجویی آقای خامنه‌ای را بپردازند؟
  پاسخ به این سًوال این است : که تا آبد.
  وقایع اخیر به خوبئ این را نشان میدهد که نظام و سپاه و آیات الله‌ها در قلب ما جا دارند. وقتی سپاه تحریم شد، همه نو آندیشان چه دینی، چه غیر دینی، یک شبه سپاهی شدند. وقتی بحث از خمینی میشود فیلسوفان آزاده فکر و فرزانه ما غرق تمجید از فضل وی میشوند. وقتی نیرو‌های تروریست با بوق و کرنا وارد خاک ما میشوند، فمینیست روشن فکر ما به مخالفان نظام حمله میکند. بنده گمان نمیکم هیچ رژیمی در دنیا این همه دوست راستین ولی‌ مخالف نما داشته باشد. باش تا صبح دولتت بدمد.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »