حکم انتصاب ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضاییه صادر شد

زیتون–  آیت‌الله علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬ در حکمی ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه‌ی قضائیه منصوب کردند.

آیت‌الله خامنه‌ای در این حکم با تأکید بر لزوم «تحول در قوه قضائیه» خواستار «آغاز پرقدرت دوران جدیدی که زیبنده گام دوم انقلاب باشد» شد.

او همچنین از فقاهت، دانش، تجربه، سلامت، امانت و کارآمدی رئیسی در مقاطع گوناگون خدمت و سوابق طولانی اودر قوه قضائیه و آشنایی کامل با همه زوایای آن، به عنوان دلایل این انتخاب یاد کرد.

ابراهیم رئیسی در ده شصت از اعضای کمیته موسوم به مرگ بود و پس از آن نیز سال‌ها رییس دادگاه ویژه روحانیت بود.

رهبر جمهوری اسلامی برای تحقق «دوران جدید قوه قضاییه» که زیبنده «گام دوم انقلاب» باشد٬ به رئیسی توصیه کرد که برای همه‌ی فصول این سند و بندهای ذیل آنها، زمان تعیین کند.

او همچنین از رییس جدید قوه قضاییه خواست تا آنکه در همه‌ی فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.

طبق متن حکم انتصاب رئیسی٬ او موظف شده است که عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بداند. آیت‌الله خامنهه‌ای همچنین تاکید کرد که سلامت قضات و پاکیِ دامن آنان از هر گونه فساد، شرط لازم و اوّل برای همه توفیقات رییس جدید قوه قضاییه است.

به دستور آیت‌الله خامنه‌ای٬ ابراهیم رئیسی باید «گسترش عدل و احیا حقوق عامه و آزادی‌های مشروع و نظارت بر اِعمال قانون را که در شمار هدف‌های قوه قضائیه در قانون اساسی است» را در رأس برنامه‌ها قرار دهد.

رهبر جمهوری اسلامی همچنین از رییس جدید قوه قضاییه خواست تا «همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم‌افزایی با آنان در نظر داشته باشد.»

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

2 پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب