? تصویر ۴۰ ساله

مستند تصویری زیتون

زیتون– تصویر۴۰ساله، مروری است بدون شرح، بر نگاه و ادبیاتی که انقلاب بر پایه‌ی آن بنا شد و به امروز رسید؛ وعده «جمهوری اسلامی» داد اما به حکومت تک حزبیِ اسلامی رسید. یک حزب ماند و آن هم: حزب‌الله!

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. با سلام. چه انتظاری از یک حکومت دینی که خود را مقدس و نماینده خدا میداند داریم. خمینی هیچ کس را فریب نداد. این ما بودیم که خودمان را فریب دادیم و هنوز هم با دست آویز به توهم اصلاحات به فریب خود و دیگران مشغولیم. یکی‌ از آقایان ملی‌-مذهبی آخیرا فرموده بود که اعتقاد دارم که هیچ حکومتی نیست که قابل اصلاح نباشد. این حرف درست است ولی‌ منظور از اصلاحات چیست؟ برای مثال ما میتوانیم برنامه گزارش هوا را در نظام مقدس اسلامی را اصلاح کنیم که گزارش خوب و درست باشد. به نظافت زندان‌ها بیشتر برسیم و هزاران هزار اصلاح از این قبیل. اصلاحات تدریجی را با توکل به خدا و امام ادامه دهیم تا شاید ۱۰۰۰ یا ۱۰۰۰۰ سال نوری دیگر عوض یک رهبر ۲ تا رهبر داشته باشیم.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »