آخرین گزارش از وضعیت حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

زیتون– وب سایت کلمه٬ نزدیک به میرحسین موسوی٬ رهبر در حصر «جنبش سبز» امروز گزارشی از ضعیت حصر موسوی و رهنورد را منتشر کرد.

در این خبر تاکید شده است که برای رفت و آمد محصورین با فرزندان و اقوام درجه یک، زیر نظر و با تصمیم گیری زندان بانان تسهیلاتی فراهم شده، اما تاکنون پیشنهاد و یا ابلاغی برای آزادی رفتن به منزل هیچ کدام از دوستان داده نشده تا در مورد رد یا قبول آن  توسط محصورین تصمیم گیری می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است که دو در که با فاصله چند متر  بر سر در کوچه نصب شده، همچنان باقی است. این درها قفل بوده و تنها هنگام مراجعه خانواده برای ملاقات توسط ماموران باز می شود.

در این گزارش تاکید شده که همچنان کلید درب های ورودی خانه در دست زندانبانان است و همچنین بخش شوفاژخانه داخل زیر زمین، در و راه پله پشتی خانه که با یک در چوبی از محیط مسکونی منزل مجزا شده و نیز پشت بام در دست ماموران است.

همچنین جوش پنجره ها که حدود هشت سال پیش توسط ماموران انجام شده بود همانطور که در گزارش قبلی نیز اشاره شده است باز شده است.

در ادامه این گزارش آمده است که ارتباط تلفنی در چند ماه اخیر  امکان پذیر اما یک مامور واسطه هر گونه تماس تلفنی دختران و محصورین می باشد.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد٬ دو رهبر در حصر جنبش سبز٬ از بهمن ماه سال ۸۹ در حصر به سر می‌برند.

دو دولت حسن روحانی به رغم وعده‌های انتخاباتی٬ تا کنون موفق به رفع حصر نشده‌اند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »