زیتون– احمد منتظری٬ فرزند آیت‌الله منتظری به ادعای سازمان عفو بین الملل در خصوص اطلاع میرحسین موسوی از اعدام‌های تابستان سال ۶۷ پاسخ داد.

به گفته احمد منتظری٬ میرحسین موسوی نخست وزیر وقت٬ از روند این اعدام ها باخبر نبوده است.

سازمان عفو بین‌الملل ۱۳ آذرماه در گزارشی به مناسبت ۳۰ سالگی اعدام زندانیان سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ اعلام کرد مقامات و مسئولان حکومتی ایران با پنهان نگه داشتن سرنوشت و محل دفن هزاران مخالف و دگراندیش سیاسی مرتکب «جنایت علیه بشریت» شده‌اند.

در بخشی از این گزارش آمده بود که میرحسین موسوی از وقوع اعدام‌های گسترده زندانیان با خبر بوده است.

احمد منتظری با رد این ادعا٬ تاکید کرد: «مهندس موسوی چند ماه پیش از حصر در نشستی به صراحت اعلام کرده بود که این اعدام ها جنایت بود و دولت وقت از آن بی اطلاع بود.»

فرزند آیت‌الله منتظری در گفت‌وگویی با وب سایت کلمه٬ تاکید کرد کههمچنین سند ادعایی عفو بین الملل مصاحبه تلویزیون اتریش با میرحسین به عنوان نخست وزیر بوده است در حالی که در متن موجود آن به هیچ عنوان اشاره ای به اعدام های ۶۷ نشده و فقط درباره برخورد با عملیات مرصاد صحبت شده است.

او همچنین اضافه کرد: «آن فایل صوتی را من هم گوش کردم و چون آقای میرحسین موسوی شخص راستگویی است و من هم به نوبه خود هیچگاه از ایشان دروغ نشنیدم فکر می‌کنم واقعا اطلاعی از این اعدام‌ها نداشته است.»

بازگشت به صفحه اول