واکنش احمد منتظری به ادعای سازمان عفو بین الملل

میرحسین موسوی اطلاعی از اعدام‌های سال ۶۷ نداشت

زیتون– احمد منتظری٬ فرزند آیت‌الله منتظری به ادعای سازمان عفو بین الملل در خصوص اطلاع میرحسین موسوی از اعدام‌های تابستان سال ۶۷ پاسخ داد.

به گفته احمد منتظری٬ میرحسین موسوی نخست وزیر وقت٬ از روند این اعدام ها باخبر نبوده است.

سازمان عفو بین‌الملل ۱۳ آذرماه در گزارشی به مناسبت ۳۰ سالگی اعدام زندانیان سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ اعلام کرد مقامات و مسئولان حکومتی ایران با پنهان نگه داشتن سرنوشت و محل دفن هزاران مخالف و دگراندیش سیاسی مرتکب «جنایت علیه بشریت» شده‌اند.

در بخشی از این گزارش آمده بود که میرحسین موسوی از وقوع اعدام‌های گسترده زندانیان با خبر بوده است.

احمد منتظری با رد این ادعا٬ تاکید کرد: «مهندس موسوی چند ماه پیش از حصر در نشستی به صراحت اعلام کرده بود که این اعدام ها جنایت بود و دولت وقت از آن بی اطلاع بود.»

فرزند آیت‌الله منتظری در گفت‌وگویی با وب سایت کلمه٬ تاکید کرد کههمچنین سند ادعایی عفو بین الملل مصاحبه تلویزیون اتریش با میرحسین به عنوان نخست وزیر بوده است در حالی که در متن موجود آن به هیچ عنوان اشاره ای به اعدام های ۶۷ نشده و فقط درباره برخورد با عملیات مرصاد صحبت شده است.

او همچنین اضافه کرد: «آن فایل صوتی را من هم گوش کردم و چون آقای میرحسین موسوی شخص راستگویی است و من هم به نوبه خود هیچگاه از ایشان دروغ نشنیدم فکر می‌کنم واقعا اطلاعی از این اعدام‌ها نداشته است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. البته باعث شرمساری است درکشوری این همه جنایت بشود ورئیس دولت از آن بی خبر باشد؟!
    با وجود طرفداری افراد واز جمله ماموران امنیتی زندانها و قوه قضائیه به شخصیتها و به این و آن…باورکردنی نیست که آقای موسوی هیچ کسی را در زندان ویا در قوه قضائیه نداشته است!
    درحالیکه هنوز هم که هنوزه مهندس موسوی درسپاه ، نیروهای ارزشی و بسیاری از بچه حزب الهی طرفدانی دارد.

  2. نخست وزیر دهه پرجنایت و پرخیانت ۶۰ شاید از بعضی اعدامها بیخبر بوده، ولی آیا راستگو بوده و دروغ نمی گفته ؟! چه جوری نخست وزیر بوده ؟
    آیا ایشان نمیدانست بهشتی و رفسنجانی و خامنه ای و آیت و لاجوردی و دیگران و بالاتر از همه امام امت دروغ می گفتند بسیار هم دروغ می گفتند؟! که با آنها در آن سطح همکاری میکرده؟! میشد بدون دروغ با چنان دروغگویانی آنهم بعنوان نخست وزیر همکاری کرد؟
    نخست وزیر کم اطلاعات داشته ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

واکنش احمد منتظری به ادعای سازمان عفو بین الملل

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »