جنجال «اشتباه» آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دارد

زیتون– دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای٬ امروز (چهارشنبه) با صدور اطلاعیه به حاشیه‌های پیش آمده پس از آخرین سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی٬ پاسخ داد.

 آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی٬ ۲۲مردادماه٬‌در یک سخنرانی عمومی گفت که در جریان مذاکرات هسته‌ای «اشتباه کرد» که «اجازه تجربه» داده است.

متن سخنان رهبر جمهوری اسلامی تنها توسط وب ‌سایت رسمی او اجازه انتشار دارد. در ابتدا بخش اقرار به اشتباه آیت‌الله خامنه‌ای منتشر٬ اما اندکی بعد از خبر مربوط به این سخنرانی٬ حذف شد.

هرچند حتی پس از حذف این بخش از سخنان رهبر جمهوری اسلامی از وب سایت رسمی او٬ این بخش از سخنانش بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی و منابع خبری دیگر بازنشر شد.

وب سایت دفتر آیت‌الله خامنه‌ای در اطلاعیه امروزش مدعی شده است که رهبر جمهوری اسلامی در دیدار روز دوشنبه خود گفته بود: «در قضیه برجام، بنده اشتباه کردم اجازه دادم که وزیر خارجه‌‌ ما با آنها صحبت کند، ضرر کردیم.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است که اشاره آیت‌الله خامنه‌ای به دادن اجازه مذاکره به وزیر خارجه دولت یازدهم، محمدجواد ظریف، با جان کری، همتای آمریکایی‌اش، است.

مذاکرات هسته‌ای از دوران ریاست جمهوری احمد‌نژاد آغاز شده بود. هم زمان با مذاکرات رسمی بین ایران و کشورهای ۵+۱ ٬ اخباری از مذاکرات غیر رسمی ایران و آمریکا در عمان نیز منتشر شده بود.

در طول مذاکرات هسته‌ای و حتی پس از آن نیز بارها رهبر جمهوری اسلامی از تیم مذاکره کننده و نتایج آن مذاکرات حمایت کرده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. منظور مقام معظم رهبری از اشتباه ، دادن اجازه به فرد نامحرم است ، باید اجازه را به فردی مانند ولایتی داد که دهانش قرص باشد و حال حرف زدن هم نداشته باشد !

  2. او همین اواخر نگفته بود هیچکس هیچ غلطتی نمی تواند بکند؟ آیا غلط کردن را هم به مقام ولی فقیه منحصر کرده اند؟ خمینی سه بار به او گفت غلط کردی. خودش هم به عنوان رهبر نمره موقت تا کنون دو بار غلط کردن های راهبردی پز هزینه را قبول کرده. چنین آدمی چه صلاحیتی برای آن موقعیت دارد؟

  3. بله آقا! ولی امر مسلمین جهان که اشتباره نمی کند! ایشان بصیرت دارد. خدا ایشان را برگزید، خبرگان کشفش کردند !
    منظور ایشان چیز دیگری بود ! استکبار جهانی، دشمن و رژیم صهیونیستی برداشت بدی کردند !
    درباره آیه هایی از قرآن و برخی حدیث ها هم این روش جاری است. طوری ترجمه یا تفسیر میکنند که معنی دیگر از آن در می آورند ! کارشان این است!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

انتخاب «حمزه یوسف»، مسلمان فعال پاکستانی به نخست‌وزیری اسکاتلند، یعنی سپردن رهبری سیاسی کشوری اروپایی به فرزند یک مهاجرِاستعمارزده ، تجربه درخشانی است از دموکراسی و تفکیک نهاد دین از نهاد دولت و در عین

ادامه »

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند

ادامه »