زیتون– دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای٬ امروز (چهارشنبه) با صدور اطلاعیه به حاشیه‌های پیش آمده پس از آخرین سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی٬ پاسخ داد.

 آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی٬ ۲۲مردادماه٬‌در یک سخنرانی عمومی گفت که در جریان مذاکرات هسته‌ای «اشتباه کرد» که «اجازه تجربه» داده است.

متن سخنان رهبر جمهوری اسلامی تنها توسط وب ‌سایت رسمی او اجازه انتشار دارد. در ابتدا بخش اقرار به اشتباه آیت‌الله خامنه‌ای منتشر٬ اما اندکی بعد از خبر مربوط به این سخنرانی٬ حذف شد.

هرچند حتی پس از حذف این بخش از سخنان رهبر جمهوری اسلامی از وب سایت رسمی او٬ این بخش از سخنانش بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی و منابع خبری دیگر بازنشر شد.

وب سایت دفتر آیت‌الله خامنه‌ای در اطلاعیه امروزش مدعی شده است که رهبر جمهوری اسلامی در دیدار روز دوشنبه خود گفته بود: «در قضیه برجام، بنده اشتباه کردم اجازه دادم که وزیر خارجه‌‌ ما با آنها صحبت کند، ضرر کردیم.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است که اشاره آیت‌الله خامنه‌ای به دادن اجازه مذاکره به وزیر خارجه دولت یازدهم، محمدجواد ظریف، با جان کری، همتای آمریکایی‌اش، است.

مذاکرات هسته‌ای از دوران ریاست جمهوری احمد‌نژاد آغاز شده بود. هم زمان با مذاکرات رسمی بین ایران و کشورهای ۵+۱ ٬ اخباری از مذاکرات غیر رسمی ایران و آمریکا در عمان نیز منتشر شده بود.

در طول مذاکرات هسته‌ای و حتی پس از آن نیز بارها رهبر جمهوری اسلامی از تیم مذاکره کننده و نتایج آن مذاکرات حمایت کرده بود.

بازگشت به صفحه اول