احضار ۱۰ نفر از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی در اصفهان

زیتون– پیام درفشان٬ وکیل دادگستری خبر از احضار ادمین‌های کانال‌های تلگرامی با حکم دادستانی در اصفهان داد.

به گفته این وکیل دادگستری یک روز پیام از نهادهای امنیتی می‌آید که فعالیت در تلگرام جرم است و با شما برخورد می‌شود. روز دیگر تماس می‌گیرند و احضاریه می‌فرستند و ادمین‌ها را به مجتمع قضایی اصفهان فرا می‌خوانند.

درفشان در ادامه به وب سایت اعتمادآنلاین گفت: «چهارشنبه گذشته تماس گرفتند و موکل من را به مجتمع قضایی اصفهان احضار کرده‌اند. در ادامه پیگیری‌ها متوجه شدیم که زنان دیگری که کانال‌های شیرینی‌پذیری، کیک‌پزی یا موضوعات مربوط به هنر و زنان دارند، هم احضار شده‌اند.»

او افزود که این کانال‌هایی که ادمین‌های آنها به مجتمع قضایی اصفهان احضار شده‌اند، کاملا محتوایی با مفاهیم خانواده و روز دارند و به مباحث سیاسی ارتباطی ندارند، حتی فعالیت مدنی هم ندارند و تنها کار فرهنگی و آموزشی انجام می‌دهند.

درافشان درباره تعداد ادمین‌هایی که به مجتمع قضایی رفته‌اند، توضیح داد که حداقل ده زن به دلیل مشابه احضار شده است.

این وکیل دادگستری در ادامه گفت که همسر یکی از این زنان روز شنبه به محل احضاریه رفته‌اند، به او گفته‌اند که استفاده از فیلترشکن جرم است و همسرتان چرا در حال فعالیت در تلگرام است. باید به اینجا بیایند و تهعد بدهند که در تلگرام فعالیت نکنند.

او در ادامه تاکید کرد که از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی خواسته شده است که تعهد بدهند که در تلگرام کار نکنند و فعالیت خود را به پیام‌رسان سروش ببرند و در غیر این صورت حکم جلب برایشان صادر می‌شود.

با توجه به نظریه شماره مشورتی شماره ۳۶۷ مورخ ۱۳۹۱/۲/۲۵ اداره حقوقی قوه قضائیه صراحتا عنوان شده استفاده از فیلترشکن جرم نیست

دهم اردیبهشت سال‌جاری بیژن قاسم‌زاده٬ بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران٬ دستور مسدودسازی پیام‌رسان تلگرام را صادر کرد.

او از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در ایران خواست این دستور را اجرا کنند و اعلام کرد که در غیر این صورت با پیام رسان‌ها برخورد خواهد شد.

بیش از چهل میلیون ایرانی کاربر شبکه پیام رسان تلگرام هستند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. دوستانی که میخواهند با خیال راحت برقصند به پیام رسان سروش کوچ کنند ، بر اساس فتوای امام راحل عظیم الشان که هر خلاف شرعی که در خدمت اسلام باشد مجاز است ، در پیام رسان اسلامی سروش مصونیت کامل خواهند داشت !

  2. جرم بودن عمل را تنها دادستان مهر پیشانی تهران و قاضی صلواتی ، که اخیرا یکی از سایتها اسنادی دال بر شراکت در کسب و کار آن دو افشاء کرد ، تعیین میکنند ، تحت رهبری داهیانه قاضی اژه ای ، و نه قانون یا اداره حقوقی قوه قضائیه !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »