«خامنه‌ای از ولایت منعزل است»؛ بیانیۀ جمعی از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیۀ قم، مشهد و تهران 

زیتون– جمعی از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیۀ قم، مشهد و تهران، در بیانیه‌ای که در اختیار زیتون قرار گرفته است اعلام کردند که   کسانی که در سرکوب اعتراضات و جرح و قتل مردم شرکت می‌کنند «طبق شریعت محمدی»، محکوم به «احکام قصاص و دیات هستند».

در این بیانیه شدید‌اللحن  با تاکید بر این‌که «هیچیک از صاحبمنصبان تأثیرگذار و افراد دارای تریبون، مجتهد نیستند و تحصیلات حوزوی درخوری ندارند» امده است که «نفر اول حکومت، یعنی آقای علی خامنهای، به هیچوجه مجتهد محسوب نمیشود، تا چه رسد به مرجع تقلید. مراجع تقلید و فضلای حوزه، هیچگاه او را، نه در عنفوان جوانی و نه در حال حاضر، بهعنوان یک شخص فاضل و ممحض در علوم حوزوی نمیشناختند و نمیشناسند».

امضاء‌کنندگان هم‌چنین  گفته‌اند«بر فرض پذیرش ولایت فقیه در امور عامه، آقای خامنهای از ابتدا ولایتی نداشته است و بر فرض پذیرش ولایت ابتدائی او، با توجه به جنایات و تقصیرات متعددی که در طول حکومتش مستند به اوست و تکبر و تفرعن و استبداد رأی و طغیانی که در او موج میزند و مشهود همگان است، از ولایت منعزلاست و احکام صادره از او و منصوبانش از جمله رئیس قوۀ قضائیه و قضات محاکم نامشروع و فاقد نفوذ است و رجوع به ایشان، مصداق رجوع به طاغوت» 

متن کامل این بیانیه که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته است در ادامه می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ» (شعراء: ۲۲۷)

نظر به حوادث تلخ این چند روز اخیر و کشته و زخمی‌شدن تعداد زیادی از هموطنان گرامی، ما جمعی از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه قم، مشهد و تهران، عذری برای سکوت نیافتیم و وظیفۀ شرعی و اخلاقی خویش دانستیم نکاتی را به اطلاع حاکمان و ملت ایران برسانیم:

(۱) حرمت دماء، عِرض و مال انسانها از ضروریات اسلام است. از رسول‌الله(صلوات‌الله علیه و آله) چنین نقل شده است: «لَزَوالُ الدّنْیا جَمیعاً أهْوَنُ عَلَى اللهِ مِنْدَم سُفِکَ بِغَیْرِ حَقٍّ» (تمام دنیا ویران شود، در پیشگاه خداوند آسانتر از این است که خونى به ناحق ریخته شود). با این وجود، حکومتی که خود را اسلامی می‌خواند، سفک دماء بغیر حق می‌کند و به‌جای آنکه در دادگاهی بی‌طرف، به این معصیت و جرم بزرگ، رسیدگی کند و مرتکبین را به جزای اعمالشان برساند و از خانوادۀمقتوله و ملت ایران، عذرخواهی نماید و در صدد اصلاح اعمال و نهادهای فاسدش برآید، در پاسخ به اعتراضات، مجدداً سفک دماء بغیر حق می‌کند.

حکومتی که ضروریات اسلام را زیرپا می‌نهد، چگونه می‌تواند عنوان اسلامی را یدک بکشد؟! ضمن عرض تسلیت به خانوادۀ داغدار خانم مهسا امینی و سایر جانباختگان حوادث اخیر، صراحتاً اعلام می‌کنیم که طبق شریعت محمدی، مسبّبین و مباشرین ضرب، جرح و قتل مردم، به‌حسب شرائط، محکوم به احکام قصاص و دیات هستند.

(۲) رعایت اصل حجاب – فارغ از اختلافات در باب حدود آن – شرعاً واجب است، اما اجبار بر رعایت حجاب، هیچ دلیل شرعی ندارد و ادله‌ای که برخی به سود آن اقامه نموده‌اند، ضعیف و مخدوش است. ادلۀ وجوب امر به معروف و نهی از منکر، عاجز از اثبات مرتبۀ سوم امر به معروف و نهی از منکر (اقدام عملی) است؛ لذا اقدام عملی، اعتبار شرعی ندارد. اقدام عملی، حتی در نظر قائلین به اعتبار شرعی‌اش، مشروط به شرائط عدیده‌ای است که با ضرس قاطع می‌توان گفت نهاد موسوم به «گشت ارشاد»، در هیچ موردی این شرائط را رعایت نمی‌کند.

نه مسؤولین امر به معروف و مأموران گشت ارشاد، از حلال و حرام و معروف و منکر، آگاهی دارند و نه افرادی که مورد ارشاد واقع می‌شوند، عمل خود را منکر و حرام می‌دانند. ارشاد ناآگاه هم که واجب نیست. در خصوص این اقدامات نه تنها احتمال تأثیر داده نمی‌شود، بلکه قطع به تأثیر عکس آن وجود دارد. مفاسد و مضرات متعددی نیز بر آن مترتب است؛ از ضرب و جرح و قتل گرفته تا وهن دین.

(۳) با این وجود، چرا حکومت، اینقدر بر اجبار بر رعایت حجاب، اصرار دارد؟ به دو دلیل:

دلیل اول: حکومت، هویت و بقاء خود را در گرو رعایت ظواهر حجاب از سوی مردم در سطح روبنایی جامعه می‌بیند و بیم آن را دارد که مبادا با وادادن در این مورد، رعایا پررو شوند و حق‌های بیشتری را مطالبه کنند. براین اساس، اجبار بر رعایت حجاب، ابزاری سیاسی است. چنانکه در پس ترویج شعائر و مناسک جمعی نظیر راهپیمایی اربعین نیز چیزی جز اغراض سیاسی نیست. وگرنه برای این حکومت، اصول و باطن دین نه تنها مهم نیست، بلکه نسبت به آنها احساس خطر هم می‌کند. این حکومت، مصداق بارز «تضییع اصول و تمسک به فروع» است.

دلیل دوم: به‌عنوان کسانی که عمر خود را در راه تحصیل علوم دینی صرف کرده‌ایم، قاطعانه و با اطلاع کامل عرض می‌کنیم که در این حکومت موسوم به اسلامی، هیچ‌یک از صاحب‌منصبان تأثیرگذار و افراد دارای تریبون، مجتهد نیستند و تحصیلات حوزوی درخوری ندارند: نفر اول حکومت، یعنی آقای علی خامنه‌ای، به هیچ‌وجه مجتهد محسوب نمی‌شود، تا چه رسد به مرجع تقلید. مراجع تقلید و فضلای حوزه، هیچ‌گاه او را، نه در عنفوان جوانی و نه در حال حاضر، به‌عنوان یک شخص فاضل و ممحض در علوم حوزوی نمی‌شناختند و نمی‌شناسند. دریغا که برخی با مصلحت‌اندیشی، او را به‌عنوان مجتهد و فقیه و در نهایت مرجع تقلید، جا زدند و این ادعا، به دهان او نیز شیرین آمد و أخذها بقوه! با این کار، سنت سیئه‌ای را در حوزه نهادند که با هیچ چیز قابل تطهیر نیست. حکومت او، هرنامی داشته باشد، ولایت فقیه نیست.

در باب نفر دوم حکومت (دستیار اجرایی منصوب رهبر و نه منتخب جمهور)، یعنی آقای ابراهیم رئیسی هم که باید گفت: چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است! چیزهایی را نمی‌داند و اشتباهاتی را مرتکب می‌شود که حتی اصاغر طلبه نیز آنها را می‌دانند و از ارتکابشان برحذرند. مستندات کتاب‌سازی و سرقت علمی او نیز موجود است. تحصیلات حوزوی این شخص کم‌مایه، وضع بهتری از تحصیلات کلاسیکش ندارد.

در باب رئیس قوۀ قضائیه – آقای غلامحسین محسنی اژه‌ای – گمان نمی‌کنیم احدی حتی احتمال بدهد او مجتهد است و ظاهراً خودش نیز مُقر است. تصدی مقام ریاست قوۀ قضائیه از سوی او، نه تنها به سبب عدم اجتهاد و نیز مأذون نبودن از قِبل مجتهد، غیر شرعی است، بلکه طبق اصل ۱۵۷ قانون اساسی که اجتهاد را شرط ریاست قوۀ قضائیه می‌داند، غیرقانونی نیز هست. آقای خامنه‌ای با چنین نصبی، شرع و قانون را نقض کرد. وضع ائمه جمعه و نمایندگان و منصوبانِ آقای خامنهای نیز بهتر ازین نیست: دبیر شورای نگهبان – شورایی که وظیفۀ تطبیق قوانین با شرع و تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات را بر عهده دارد – و رئیس مجلس خبرگان رهبری (در حال حاضر) و امام جمعه، دبیر سازمان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و مناصب متعدد مهم دیگر (در گذشته) – یعنی آقای احمد جنتی – نه تصنیف درخوری دارد، نه هیچ‌گاه در حوزۀ علمیه، درس مهمی داشته و نه به فضل و علمیت، اشتهار دارد. صرفاً به عنوان یک مترجم متوسط کتب روایی، شناخته شده است. واگذاری اینهمه منصب مهم و تأثیرگذار در طول سالیان متمادی به چنین شخص مشکوک‌العلمی‌های، دلیلی جز روحیۀ فرمانبری محض او ندارد.

امام جمعۀ موقت تهران، مؤسس و متولی حوزۀ علمیۀ پرریخت وپاش امام خمینی، نائب رئیس شورای مدیریت حوزۀ علمیۀ تهران و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور – یعنی آقای کاظم صدیقی – که به اصدار احکام شداد و غلاظ در محاکم و سخنان سست و عوامانه، مشهور است، کسی است که در امتحان اصول فقه برای قضاوت، مفتخر به کسب نمرۀ ۲ از ۲۰ شده و حتی در امتحان مجلس خبرگان رهبری – که تعداد مجتهدین موجود در این مجلس پوشالی، به تعداد انگشتان یک دست نیز نمی‌رسد – مردود شده است. شأن چنین شخص سفله‌ای، ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر است تا میوۀ مسموم گشت ارشاد را ثمر دهد؟! امام جمعۀ مشهد و حاکم منصوب در خراسان – آقای احمد علمالهدی – که نماد نفرت‌پراکنی است، به لحاظ علمی، هیچ وزن و اعتباری در حوزۀ علمیۀ مشهد ندارد و سراغ نداریم طلبۀ فاضلی به درس او برود.

اصل طلبگی امام جمعۀ موقت تهران و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه –یعنی آقای محمدجواد حاج‌علی‌اکبری – امری مُریب [نامسلم/مشکوک] است، چه رسد به مراتب علمی‌اش. متأسفانه دانشگاه موسوم به امام صادق، پا در کفش حوزۀعلمیه نموده و در جهت اغراض سیاسی، اقدام به معمم‌نمودن برخی از دانشجویانش می‌کند؛ دانشجویانی که در نهایت، نه طلبۀ قابلی می‌شوند و نه دانشجویی درست وحسابی، بلکه صرفاً مهره‌های چشم و گوش بسته‌ای برای اجرای منویات پیشوا و دلیل‌تراشی برای آنها می‌گردند.

از جملۀ این افراد ازین جا رانده و از آنجا مانده، دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر، آقای جلیل محبی است که با ترفند مذکور و بدون تحصیلات درخورحوزوی، معمم شده است؛ حال آنکه عاجز از رعایت حداقل‌های زی طلبگی است و رفتار و گفتارش مایۀ وهن روحانیت است. شخصی که خودش تجسم منکر است، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر میشود! دبیر فعلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، آقای محمدصالح هاشمی‌گلپایگانی، نیز دانش‌آموختۀ دانشگاه مذکور است که در عین نداشتن تحصیلات طلبگی، متکی بر ذوق عوامانۀ خویش، پا از حد و حدود صلاحیت و بضاعتش فراتر می‌نهد و دربارۀ مسائل شرعی اظهارنظرهای غریبی می کند.

دریغمان می‌آید از رئیس جوان و خوش‌اشت‌های دانشگاه مذکور – آقای حسین‌علی سعدی – یادی نکنیم که بساط درسی بسیط را پهن کرده و گمان می‌کند درس خارج، به نقل فهرست‌وار و عاری از تحلیل و تبیین دقیق اقوال دیگران است. با این حال، خود را آیهالله دکتر نامیده و خیالاتی را در سر می‌پرورد! این افراد، مشت نمونۀخروارند. بر این سیاهه، بیفزایید افراد حقیر، کم‌سواد، لمپن و لایعقلی چون آقایان علیرضا پناهیان، حسن رحیم‌پور ازغدی، حسن عباسی، علی‌اکبر رائفی‌پور و… را که صدای گوشخراش این حکومت و مرجع فکری (؟!) جماعت حکومتی شده و برده‌اند رونق مسلمانی. شکی در این نیست که میانگین سطح هوش، سواد، شعور و فرهنگ ملت ایران، به‌مراتب از مسؤولین و تریبون‌داران این حکومت بالاتر است. این حکومت، مصداق بارز «تقدیم الأراذل و تأخیر الأفاضل» است.

(۴) با توجه به توضیحات فوق و بر فرض پذیرش ولایت فقیه در امور عامه، آقای خامنه‌ای از ابتدا ولایتی نداشته است و بر فرض پذیرش ولایت ابتدائی او، با توجه به جنایات و تقصیرات متعددی که در طول حکومتش مستند به اوست و تکبر و تفرعن و استبداد رأی و طغیانی که در او موج می‌زند و مشهود همگان است، از ولایت منعزل است و احکام صادره از او و منصوبانش – از جمله رئیس قوۀ قضائیه و قضات محاکم – نامشروع و فاقد نفوذ است و رجوع به ایشان، مصداق رجوع به طاغوت. بگذریم از اینکه ولایت فقیه، هیچ اصل و اساسی ندارد و به تعبیر شیخ انصاری «دون اثباته خرط القتاد» ]دست بر خار کشیدن از اثبات آن آسانتر است[. (البته طلاب، دیگر این عبارت شیخ را نخواهند دید؛ چون آقای خامنه‌ای و عملۀ حوزوی اش کتب مجتهدساز شیخ انصاری را به بهانۀ اصلاح متون درسی، حذف کرده‌اند تا هم طلاب را مثل خودشان کم‌سواد بار بیاورند که تبعیت محض کنند و ایجاد مزاحمت ننمایند و در پی سراب تمدن‌سازی و نظام‌سازی بدوند و هم اینکه چشمشان به چنان عبارات غیربهداشتی نخورد!) بر فرض مبنای وکالت نیز اظهر من الشمس است که توکیل و انتخابی نسبت به این حکومت، متحقق نیست.

(۵) از سوی دفتر قمِ آقای خامنه‌ای – که تحت مدیریت آقای مجتبی خامنه‌ای است –به دفتر مراجع عظام تقلید، نامۀ تهدیدآمیزی ارسال شده تا مبادا در این ایام، واکنش انتقادی نشان دهند. در چند روز اخیر نیز در تکاپو افتاده‌اند تا با حربۀنخ‌نماشدۀ توهین به مقدسات، ذهن مراجع را مشوب نموده و از ایشان علیه اعتراضات، بیانیه بگیرند. تاکنون بسیاری از مراجع، مقاوت نموده و سکوت معناداری پیشه کرده‌اند؛ سکوتی که معنایی جز فریاد جدایی نهاد دین از نهاد سیاست ندارد. مقاوت ایشان را ارج می‌نهیم، ولی استدعا داریم نسبت به سفک دماءاز سوی حکومت، سکوت خود را بشکنند و نشان دهند که مرجعیت شیعه، همچون گذشته پشتیبان مردم مظلوم است و استبداد دینی گرچه کار را دشوار میکند اما مانع از حمایت نیست.

(۶) صراحتاً اعلام می‌کنیم که این حکومت، هیچ نسبتی با اسلام ندارد و اسلام را صرفاً دستاویزی برای حکومت‌کردن بر مردم کرده و برای بقای خود، هیچ ابایی از ذبح آن ندارد و مصداق بارز این کلام منقول از امام سجاد (علیهالسلام) است: «وَاللَّهِ لَوْ تَمَکَّنَ الْقَوْمُ أَنْ طَلَبُوا الْمُلْکَ بِغَیْرِ التَّعَلُّقِ بِاسْمِ رِسَالَتِهِ کَانُوا قَدْ عَدَلُوا عَنْ نُبُوَّتِهِ» (به خدا قسم! اگر این قوم میتوانستند حکومت را بدون دستاویز قرار دادن اسم رسالت محمد به دست می‌آورند، از نبوت او عدول کرده بودند.) هر نوع همکاری با این حکومت، مصداق «معونه الظالمین» [یاری‌رسانی به ستم‌گر] است و در نتیجه، حرام. خدمت مردم و مخصوصاً بانوان و جوانان عزیزمان عرض می‌کنیم که اسلام نیز همانند شما، قربانی است؛ چنانکه از اسلام‌شناس و مفسر بزرگ قرآن کریم، علامۀ طباطبائی منقول است: «اولین شهید این انقلاب، اسلام بود.» مبادا گمان بریم که عامل این نگونبختی، اسلام است. مبادا دنیاطلبی و خباثت عمامه‌به‌سرهای درباری را که یادآور مزدوران اموی هستند به پای اسلام بنویسیم؛ چه اینکه این لباس، چیزی جز رخت کاسبی برای ایشان نیست.

محقق نائینی – که مصداق حقیقی یک روحانی و ملا بود، و نه مانند این جسمانی ان کم سواد و دنیاطلب – در کتاب گرانسنگ «تنبیه الامه» می‌نویسد: «استبداد دینى عبارت از ارادات خودسرانه است که منسلکین در زى سیاست روحانیه، به‌عنوان دیانت اظهار و ملت جهول را به‌ وسیلۀ‌ فرط جهالت و عدم خبرت به مقتضیات کیش و آیین خود، به اطاعتش وامى‌دارند و این اطاعت و پیروى چون غیرمستند به حکم الهى– عزّ اسمه – است، لهذا از مراتب «شرک» است. چنانکه گردن نهادن به ارادت دل‌بخواهانه‌ سلاطین جور در سیاست ملکیه، عبودیت آنان است، همین‌طور گردن نهادن به تحکمات خودسرانۀ رؤسای مذاهب و ملل هم که به‌عنوان دیانت ارائه می‌دهند، عبودیت آنان است، لکن استبداد سیاسی به زور و قهر متکی است و استبداد دینی به خدعه و تدلیس مبتنی می‌باشد و فی‌الحقیقه منشاء استبداد قسم اول تملک ابدان است و منشا قسمت دوم تملک قلوب است. معلوم شد که قطع این شجرۀ‌ خبیثه و تخلص از این رقیب خبیثه که وسیلۀ‌ آن فقط به التفات و تنبه ملت منحصر است در قسم اول اسهل و در قسم دوم در غایت صعوبت و بالتبع موجب صعوبت علاج قسم اول هم خواهد بود. روزگار سیاه ما ایرانیان هم بهم‌آمیختگی و حافظ و مقوم هم‌دیگر بودن این دو شعبه استبداد و استعباد را عیناً مشهود ساخت.»

(۷) آقای خامنه‌ای، عمله-اکله و ایادی او، معترضین را اغتشاشگر و فتنه‌گرمی‌نامند. اتهام ایشان، یادآور تهمت معاویه به سیدالشهداء (علیهالسلام) است؛ آنجا که معاویه گفت: «لا تَرُدَّنَّ هذِهِ الامَّهَ فی فِتْنَه» (این امّت را در فتنه و آشوب میانداز!). با تأسی از مولایمان حسین بن علی (علیهالسلام)، در پاسخ به این تهمت ناروا میگوییم: «ما أَعْلَمُ فِتْنَهً أَعْظَمَ مِنْ وِلایَتِکَ أَمْرَ هذِهِ الاْمَّهِ» (هیچ فتنه‌اى را، بزرگتر از ولایت تو بر این امّت نمیشناسیم.) «وَ إِنّی وَاللّهِ ما أَعْرِفُ اَفْضَلَ مِنْجِهادِکَ، فَإِنْ أَفْعَلْ فَإِنَّهُ قُرْبَهٌ إِلى رَبِّی، وَ إِنْ لَمْ أَفْعَلْهُ فَأَسْتَغْفِرُ اللّهَ لِدینى، وَ أَسْأَلُهُالتَّوْفیقَ لِما یُحِبُّ وَ یَرْضى.» (به خدا سوگند! کارى را برتر از جهاد با تو سراغ نداریم؛ پس اگر چنین کنیم، مایۀ تقرّبمان به پروردگار خواهد بود و اگر چنین نکنیم، از خداوند طلب مغفرت مى‌کنیم و از او برای آنچه محبوب و مرضیاش است، طلب توفیق مى نماییم.)

(۸) ما جمعی از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیۀ قم، مشهد و تهران اعلام می‌کنیم که حکومت باید سریعاً به خشونت علیه معترضان پایان دهد و دست از کشتار مردم بکشد، بازداشت شدگان را آزاد کند و هرچه سریعتر زمینه برگزاری همه‌پرسی تحت نظارت سازمانه‌ای بین‌المللی را فراهم نماید. رفراندوم سال ۱۳۵۸ با توجه به موت اغلب رأی دهندگان و در نتیجه عدم شرکت اکثریت جمعیت فعلی مردم ایران در آن، برای زمان کنونی فاقد اعتبار است و گردهمایی‌های فرمایشی و محقّر حکومت در کف خیابان نیز نه تنها مشروعیت‌زا نیست، که مایۀ مضحکه شده است. مردم ایران حق اعتراض دارند و در صورت خشونت علیه ایشان، حق دفاع مشروع از خویش در مقابل سرکوبگران دارند.

در پایان این نامه نهایت خطاب به حکومت می‌گوییم اگر به مشروعیت و مقبولیت خود اعتماد دارید، به تجمعات اعتراضی مجوز دهید و زمینه را برای برگزاری همه‌پرسی مهیا کنید. در غیر این صورت، به حقارت، بزدلی، عدم مشروعیت و نامقبولیت خود اقرار کرده‌اید.

و السلام علی من اتبع الهدی

هشتم مهر ۱۴۰۱ هجری شمسی

جمعی از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیۀ قم، مشهد و تهران

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

554 پاسخ

  1. شما خوبید که از ابتدا نشستید بیرون گود و با هیچ جریانی دست و پنجه نرم نکرده اید و فقط بلدید در موضع تخریب عرض اندام و بیان کنید

   1. اخ که واقعیت همینه چندین ساله که همه مقدسات ذهنی ما به فنا رفت. مگه اسلام اینهمه بیعدالتی داره؟ ادم چطور با این وضعیت میشه مسلمان بود خدا عاقبتمونو بخیر کنه

    1. هههههه بیانیه اساتید.قم تالیف کیست نامشون کجااست ..این صادر است از طرف سی آی ای وموساد کافی درووغ ..

   2. مشتی طلبه آشخور جمع شدند بیانه صادر کردند ،تعجب نمیکنم دُم این جماعت به دُم سلف های اصلاح طلب شان که خط نگهدار اشوب در مملکت هستند گره خورده باشد. دقیقا هر چه اصلاح طلبان مانع خود می‌بینند میشود موضوع این طلبه های آشخور که در زمینه تمایلات اربابانشان اظهار فضل میکنند
    اخه آشخور ها این همه تروریست را در کشور نمی‌بینید حمایت جمعی از دشمنان بیشرف مملکت را علیه مردم نمی‌بینید ،کشته های اخیر از نیروی انتظامی را نمی‌بینید ؟؟؟؟
    مردم خود فهمیدند چه کسانی قصد تحریک شان را دارند اما شما اشخور ها شدید پیازداغ آشی که دیگران برای مردم پختند ؟؟؟
    از هر جا گذشته موضوع گشت ارشاد همیشه از مطالبات امسال شما آشخورها بوده که ترمز نداریدو مملکت را به تحجر و فلاکت رساندید .
    بنظرم شما از هیچ نظر پیشرفت نمی‌کردید برای همین طلبه شدید اما در این مورد هم از هیچ نظر پیشرفت نکردید ادم دیگران شدید و بیانیه صادر کردید!!!

   3. به اینجور حرف های بی سند و بی منطق توجه نکنید.و خودتونو بازیچه دست افرادی که خودشونو خانوادشون رو وارد خیابون نمیکنندنکنید.

    اونایی که حرف از عقاید میزدن نه فه عقاید هم اعتقاد بزارید مسجدو قرآن و پرچم امام حسین(ع) رو آتیش زدن

    اونایی که میگفتن نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران پرچم ایران رو آتیش زدن

    اونایی که میگفتن بیت المال رو چرا کشور های دیگه خرج میکنید خودشون همه بیت المال رو خراب کردن و سوزوندن

    1. جمعی از طلاب اساتید زر اضافی میزنند توی جهان اسلام رهبر انقلاب از همه اعلم تر می‌باشند هم از لحاظ سیاسی در سطح عالی قرار دارند چهار تا جوجه ضد انقلاب میان برای ملتی که شهادت را پیروزی میدانند کوتاه فکرها از اجنبی خط می‌گیرند پرچم کشورش را آتیش میزنند حجاب از سر خانم مجبه میکشند مسجد و قرآن را آتیش میزنند با کمال بی ادبی رهبر را مجتهد نمی‌دانند جوانان عزیز فقط فرمایش دیروز حضرت آقا را در جمع دانشکده پلیس و امنیت گوش کرده باشند همه مسائل هفته اخیر دستاش میاد در اخر از خدا می‌خوام فقط پیش شهدا شرمنده نشیم

   1. هر کس با آل علی بخواهد در بیفتد واژگون خواهد شد.
    الحمدالله یکی از پیشگویی های اعتقادی ما هم ظهور کرد. دجالیان و یاران رقاص و دنیاطلبان شیطان صفت.
    ما با رهبرمان تا نابودی همه شما مثل کوه استوار ایستاده ایم.
    بزودی جهنم را خواهید دید.

    1. سلام،بنظرت،اینهمه مردم الکی دارن اعتراض میکنن؟؟بنظرت اینا دشمنن؟اغتشاشگرن؟؟تاحالا گرانی کمرت رو شکسته؟؟تا حالا از بی پولی شرمنده زن بچت شدی؟؟در حالیک چندتا مسئول،،میلیارد میلیارد،،پول نفت ،پول گاز،پول فولاد،،دارن دزد میکنن و کسی کاری بکارشون نداره؟؟اینا اسمش عدالت علی هست بنظرت؟؟خیلیا تو تلگرام داشتن کار میکردن،یهو فیلتر کردن،،و اومدن انستا کارشون ادامه دادن،ولی باز انستا را هم فیلتر کردن،این اسمش عدالت علی هست؟؟اینهمه نفت،و گاز،دریا۸ خشکی،جنگل،همش ثروت هست،،چرا مردم باید اینقدر فقیر باشن،،سیستان بلوچستان دیدی؟؟خوزستان دیدی؟؟گردوخاک،اب ندارن،مشکل این مردم،،حجاب نیست،،شاید ده درصد بخاطر حجاب باشه،،نود درصد،،بخاطر. گرانی،تورم،و ظلم به مردم هست

    2. جیره خور چقد گرفتی ایرانو فروختی بدبخت ۸ سال جنگ کردین ک ناموسمون درامان باشه چ جوونای شهید شدن بخاطر ما ک ظلم نبینیم الان هم ناموسمونو میکشن هم مملکت دست ی مشت زاده عربه لطفا از خواب غفلت بیدار شو داداش گلم

    3. رهبر تو با آل شیطان است تا آل علی علی سعی کردم مردمش رو غنی کنه نه فقیر خجالت بکشید خودتون با امت محمد یکی میکنید محمد هرگز به مردمش ظلم نکرد ولی شما کردید وقتی امام زمان حضرت مهدی بیاد فاتحه همه شما رو میخونه همتون اعدام میکنه خیلی خودتون دست بالا میگیرد توی یک حکومت یکی از مردم آهش بگیره از فقر و گرسنگی حتی خدا هم نمیتونه کار برای اون بالادستی بکنه چه برسه میلیون ها نفر لعنت کنن حق ناس از حق الله بالا تر است خود خدا گفته پس خواهشن خودتون با آل علی قاطی نکنید اگه واقعا مرد هستید کنار گیری کنید یا رفراندم برگزار کنید ولی میدونم میترسید چون میدونید حکومت از دست میدید الکی ادعای دشمنی با امریکا رو نکنید شما در دست آمریکا به مردم ایران ظلم کردید حضرت مهدی میاد اول شما رو نابود میکنه بعد یک دین جدیدسازگار با جهان یا اینکه اسلام احکامش رو کامل تر میکنه بعد جهان رو یک پارچه و همدل میکنه

    4. ای جانم به فدای رهبرمظلومم
     که میدانم خیلی از این جریانات
     را ایشان در جریان نیست ولی
     تمام این بدنامی های این روزها
     به ایشان نسبت داده میشود
     و جریان
     طوری هدایت میشود تا بدنامی
     به نام ایشان نوشته شود نمیدانم
     چرا کسی به این موضوع دقت
     نمیکنند ایشان بیمارند.و بستری
     شاید از غیبت ایشان است که
     چنین فجایعی. به وجود میاید

    5. ای جانم به فدای رهبرمظلومم
     که میدانم خیلی از این جریانات
     را ایشان در جریان نیست ولی
     تمام این بدنامی های این روزها
     به ایشان نسبت داده میشود
     و جریان
     طوری هدایت میشود تا بدنامی
     به نام ایشان نوشته شود نمیدانم
     چرا کسی به این موضوع دقت
     نمیکنند ایشان بیمارند.و بستری
     شاید از غیبت ایشان است که
     چنین فجایعی. به وجود میاید

     1. اگر مردم به حق و حقوقی که قانون اساسی برایشان قائل شده واقف شوند به خدا که اوضاع درست می‌شود.
      ملی شدن صنعت نفت با تلاش آقایان مدرس و مصدق در قانون اساسی یعنی یکایک مردم از سود فروش نفت باید یکسان بهرمند شوند آیا این اصل قانون رعایت شده ؟
      تا به حال چقدر از این منفعت حاصل شده به سفره ملت آمده با چه حقی برای حقوق حقه من و امثال من ایرانی بی اجازه تصمیم می‌گیرند.
      همین رعایت میشد اوضاع اینگونه نمیشد .
      ملت از حقوقشان بی خبرند و عده ای به نا حق از این بی اطلاعی سود می‌برند.

    6. ⁸هرکی اعتراض میکنه میگید وطن فروش یا کور هستید یا کر بابا اینا مردم هستن نه وطن فروش مگه ادم چندبار بدنیا میاد که اینطور بابدبختی زندگی کنه بخاطره….

    7. شعور هم خوب چیزیه. اگه هم واقعیت داشته باشه اونا هم جزع اغتشاش گرا محسوب میشن

   2. میذارم روی جهل و نادانیت… هیچ وقت رهبری که جانم رو براش میدم نشناختی..هیچ وقت. اما من میشناسم که جانم رو فداش میکنم

    1. بله،تو پول بهت میدن،ثروت داری،،همه جوره هواتو دارن،،هرماه،پنج شصت میلیون میاد تو حسابت،،جدا از عیدیها و تعطیلیها و تشویقیها،،چرا نگی جونتو میدی؟؟

   3. ملعون کسانی هستند که لبیک به عبادی شیطان همچون آمریکا واسرائیل غاصب و بچه کش می گویند نه خدا کنه رسول او را میشناسند ونه قرآن را آن نوشته ها که بنام وله زبان طلاب نوشته شده عین سخنان اسرائیل و آمریکای شیطان بزرگ وآل سعود وهابی می باشد برای فریب ملت مسلمان و مومن ایران جانم فدای رهبر که مثل مولایمان علی علیه السلام مظلوم مانده از دست بی دینان

    1. شعر گفتیا خوده همینا اربیل عراق زدن اینم بگم ی منطقه کرد نشینه ن عرب وگرنه اینا عربا رو نمیزنن میپرستن چون خودشون عربن اونجا احیانا بچه و زن نبود مشکل میدونی چیه انقد دورغ و ناحق دنبال کردی حقو نمیبینی خودتو زدی ب کوری

    2. اخی مظلوم است از راس قدرت کنار گیری کنه در مکتبی ساده به مردم درس معرفت بده نه اینکه با هزارتا بادیگارد و زندگی مرف و هزار تا دکتر دم دستش و هزار تا خدم هشم در راس قدرت ۴۰ سال هست باز میگفتی خمینی میگفتم آره ساده بود ساده زندگی میکرد نه ایشون که از همه طرف حمایت میشه کسی جرات نداره بهش بگه تو حضرت محمد اگر پیامبر شد بخاطر سختی های که کشید پیامبر شد اونی محمد بود حتی توهین و خالی کردن سطل زباله در سرش را تحمل کرد و بخشید رهبر تو رو بهش فش بدن طرف دار میزنن په خودت و رهبر بی خاصیت رو با آل محمد قاطی نکن

    3. آمریکا و اسرائیل بچه کُش هستند؟! بله هستند. شماها چى هستید؟!!!!! شما بچه هاى بی گناه مردم رو نکشتید ؟! عمدا هواپیما رو توسط افسر درجه دار و متخصصتون با دو موشک نزدید؟!!! آیا اونها اغتشاش کرده بودن؟! شعار دادن؟!آخ ببخشید یادم رفت، اون خطای انسانی بود!!!! اون کسی که موشک رو زد یه بی سواد و رهگذر بود و اون موشک توى دستش تیر کمون بود و مى خواست یه گنجشک رو بزنه ولى اشتباهى یه هواپیما پر از مسافر رو زد!!!!!! فیلم مهسا امینی رو از لحظه ی دستگیرى تا انتقال به بیمارستان منتشر کنید!!!!!! شما که نکشتید ؟ کشتید ؟ نه بابا این چه حرفیه!!! خودش صرع داشت، تومور داشت، خودش یهو مُرد چون مرگش فرا رسیده بود؟!!!

   4. نظام ولایی با بحران سرپاست،
    بار قبل کرونا نجاتش داد امروز به وقایع اوکراین امید بسته است.
    با تحلیل معکوس میشود به علت وجودی آن هم پی برد.

    1. ای جانم به فدای رهبرمظلومم
     که میدانم خیلی از این جریانات
     را ایشان در جریان نیست ولی
     تمام این بدنامی های این روزها
     به ایشان نسبت داده میشود
     و جریان
     طوری هدایت میشود تا بدنامی
     به نام ایشان نوشته شود نمیدانم
     چرا کسی به این موضوع دقت
     نمیکنند ایشان بیمارند.و بستری
     شاید از غیبت ایشان است که
     چنین فجایعی. به وجود میاید

    2. عشقس است سید علی . شما هر چه رهبر عزیزی بخواین تخریب کنین اون عزیزتر میشه و هست

  2. شما می خواهید خود را از حکومت جدا کنید آن هم دقیقاً زمانی که فهمیدید اوضاع خراب است و مملکت رو به نابودی است ، یه خورده برای بازگشت به آغوش ملت دیر شده ، چون به این روش مردم آشنا شدن حزب باد

    1. حتما اختلاس هم آمریکا و مردم کردن.حتما فراری دادن نخبه ها و مدال آور ورزشی هم آمریکا و مردم بودن؟اگر اسلام اینه ک شما میگین من افتخار میکنم با شیطان باشم

  3. این مطالب رو بجز افراد وطن فروش نمی زنند. شیطان با دیدن شما شمشیر اغفالشو غلاف کرده

   1. بیسواد که خودت هستی
    وگرنه نمیگفتی سوختی که مفت میرسه خخخخ
    نسبت به درآمد ایرانی ها قیمت اون سوخت بالا حساب میشه در حالیکه تو خیلی از کشورها دیگه که فک میکنی سوخت قیمتش بالا هست نسبت به درآمدشون مبلغ ناچیزی حساب میشه.
    در ضمن قیمت سوخت تو کشوری که نفت داره رو با کشوری که وارد کننده نفت هست قیاس میکنی خخخخ
    نفت داشتن ایران هم ربطی به برکت ایشان نداره خخ
    تعداد کشورای جنگ زده از تعداد انگشت های دست کمتر هستش و خیلی‌هاشون از قبل درگیر جنگ بودن
    بله هر چه داریم از برکت ایشان هس ظلم فساد تورم فقر بی عدالتی و…‌‌

  4. دروغ گو ها
   خامنه‌ای خمینی دیگر است
   ولایتش ولایت حیدر است
   ما تا آخر ایستاده ایم

   1. پای کی خدا پیامبر یا بتت خامنه ای جونت فکر کنم خدا تو خامنه ای است انگار کلی چیزی که از اسلام یاد گرفتی هیچ بوده یاد رفته خدا چی است خدا کی هست فقط میگی خامنه ای انگار خدات این آدم عادی است یکی دیگم جایگزین بشه شروع میکنی به پرستش اون مثل بت پرست ها که وقتی بتشون میشکنه یه بت جدید میسازن نترسن بزودی بتت میشکنه و بت جدید که یک کشور بدخت کرد میدن دستت تا به پرستی حضرت محمد میگفت من کسی نیستم من یک آدم معمولی هستم شما جوری حرف میزنید انگار خامنه ای کی هست یه پیر مرد۸۵ ساله است که یکی دیگه بهش متن میده میاد میخونه مثل بایدن

  5. این حرفها همه از دهان دشمنان دین و ایران است نه از حوزه این زیتون که اینها را نوشته طبق دستور اربابانش آمریکا واسرائیل و وهابیت است وگرنه هیچ طلبه و استاد بدون امضا نامه نمی نویسد در ضمن از امام حسین و معاویه مثال آوردند این هم کلام حوزه نیست چون امام حسین در زمان یزید ملعون بود و شهید کردن این حرفها برای بر اندازی حکومت اسلام ایران است که ملت را با این حرفها گول می زنند ملت اسلامی هوشیارتراز این جماعت منافقین و وهابی هستند گول حرفهای پوچ را می خورند در مورد حجامت دستور خداوند متعال است که در قرآن فرموده نه حرفهای من وشما در آخر این کلام رهبر مظلوم مانده تک و تنها ولی ملت با شعور ایران رهبری را تنها نخواهد گذاشت جانم فدای رهبر هم مرجعی هم رهبر خامنه ای

  6. الان تازه فهمیدید طلاب عزیز
   نمیتونستید زودتر بیانیه بدید که انقدر جوانهای این مرز و بوم از بین نرن
   این مرز و بوم به یغما نره
   مردمانش به جان همدیگه نیفتن
   الان که دیدی جان و جایگاهتون به خطر افتاده لب به بیانیه و اعتراض گشودید
   ولی بازم دمتون گرم
   مردم خیلی خسته اند کمکشان باشید تا نمک زخمشان

  7. خلاصه کلام که ملت کلا دین رو کنار گذاشتن و دیگه شماها نمیتونید کاسبی کنید
   انسان عاقل و سالم دین نیاز نداره
   دین دکون و بازاره
   قانون مدنی لازمه و فقط همین

  8. اری قسم به خاک این سرزمین قسم به خاک پای کوروش دادگری ومجتهدوعالم ومعصوم وامام وولی جهان بودشاهی که برنیمی ازجهان بدون خونریزی وکشتارحکومت کردفاتح وجوانمردی که وقتی سربازی تیراندازماهرازکشورغریب خواست اوراترورکندتیررارهاکردپای اسب کوروش پیچ خوردتیرخطارفت سربازرادستگیروبه حضوراوردندپرسیدچرامرامیخواستی بکشی مراکه خودتان خواستیدگفت انتقام مرگ پدروبرادرم که به خاطرتوکشته شدندگفت درقانون من حکم توقطع کردن دستی است که به انسانی سوقصدکندموفق نشوداماچون درخواست حکم حق من است ومن اگردست توراقطع کنم چگونه روزی خودت رابدست میاوری پس مجبوری گدایی کنی ومن نمیتوانم راضی به اینکارباشم بخشیدمت سربازتااخرعمرپیش مرگ کوروش میشودوبعدازمرگ کوروش سرقبراوبادشنه قلب خودراپاره میکندومیگویدبعدازکوروش دنیاجای ماندن نیست نه ادعای فرستاده امام زمان داشت نه ادعای امامت وولایت داشت نه ثروت ومال شخصی نه زنان متعددوفرزندان نامعلوم داشت یک همسروسه فرزندکه دوپسرویک دختربودببیندبرسرسرزمین چنین بنیان گذاری چه امده وچه کسانی برجای اونشسته اندبه خداسوگندکه ان سربازراست گفته است که بعدازکوروش دنیاجای ماندن نیست

  9. یعنی به کاسه گدایی بیافتن اینایی که فضای طلاطم تو مملکت ایجاد میکنن تا مردم از کار و کاسبی بیافتن

 1. بیسواد ها حرف زدن هم بلد نیستید.هرچه داریم به برکت ایشان هست.
  سوختی که مفت به دست ما می‌رسه تو تمام کشورهای جهان از گران ترین چیز ها هست.
  امنیت که الحمدلله فراوان هست، طبق قاعده باید وضع ما مثل دیگر کشورهای جنگ زده می‌بود اما الحمدلله…

  1. اونا مثل ما چاه های نفت ندارند . اونا مثل ما کشور ثروتمند ندارند ولی زندگی مردمانشون خیلی خیلی شرف داره به زندگی ملت ایران. نگاه به خودت نکن که جزو امت هستی و وضعت خوبه. چون ماله کش و پاچه لیس هستی . من دارم از ملت ایران حرف میزنم که تنها گناهشون این است که نمیخوان امت بشن.

   1. حالا مثلا علی کریمی نمی خواد از امت باشه چی کن داره؟؟؟؟؟ و همچنین بعضی بازی گرا که اسمشون رو گذاشتن هنرمند و هنر زندگی کردن رو ندارن کجای زندگی شون کم وکاستی دارن؟؟؟؟؟
    اتفاقا الان کسانی پشت این انقلاب و اسلام هستن که پابرهنه های روز گارند،پدرانشان انقلاب کرده وخودشون هم جونشون رو برای اسلام محمدی صلی الله ، نه اسلام آمریکایی که بالانوشتن،میدن.منم جانم فدای رهبرم ،جانم فدای اسلامم،

   2. غلظ اضافه
    ما با رهبر عزیزمان امام خامنه ای هستیم
    و ایشان ان شاءالله تا ظهور آقا امام زمان هستند به کوری چشم منافقین و دروغ گویان

    برای سرکوب اعتشاشاتی که همه ضرر به جان و مال مردم و بیت المال هستش میگویید محکوم به قصاص هست ولی اون آدم نفهمی که میاد تو خیابون و به جان و مال مردم و بیت المال داره ضربه میزنه و خیلی ها رو هم بی گناه می کشند و خانم محجبه ای را چادر از سرش پایین میکشند و پلیسی که برای امنیت همین من و شمایی زحمت می کشد را میزنند و به شهادت می رسانند برای این افراد محکوم به قصاص نیستند
    در ضمن ما پشت رهبرمان و نظام و کشور و انقلابمان هستیم تا آخر و مطمئن باشید این هم تمام خواهد شد و منافقان و دشمنان داخلی و خارجی رسوا و ناکام خواهند ماند…
    و این را بدانید:
    زمستان خواهد رفت و روسیاهی برای زغال می ماند…

   1. رهبرم سیدعلی تا جون داریم پشت شماییم که به امیدخدا پرچم حکومت رو با دستای شما بدیم دسته صاحب اصلیش
    عجل لولیک الفرج
    اللهم صل علی محمدا و آل محمد و عجل فرجهم

    1. ببین خواهرم تو چی میدونی اینا خودشونن من ب چشم دیدم میزدن شیشه میریخت در میرفتن ک بگن مردم کردن چشماتو باز کن عرب نپرست لطفا برو یکم مطالعه کن یکم فکر کن ببین تو کشورای مثل لبنان سوریه فلسطین عراق یمن چ جشنای میگیرن هر کیم هر جور دلش میخواد زندگی میکنه اینارو قبول نداری قرآنو ک قبول داری توش نوشته در دین هیچ اجباری نیستتتتتتتتتتت خدارو ول کردین بنده شو چسبیدین ننگ بر شما باد

   2. تا کور شود هر آنکه نتواند دید
    خامنه ای خمینی دیگر است
    اطاعتش بر همه کس واجب است.

   3. حرف های چرت و پرت، جواب نداره به دو دلیلحرف های نوشته شده چرته، ۱_ کدام یک از شما مرجع هستید که بتوانید حکم به باسواد یا بی سوادی علمایی چون آیت الله العظمی اراکی، گلپایگانی، سیستانی، بهجت و…. بدهید چرا که این بزرگواران صلاحیت علمی و تقوای امام خامنه ایی رو تایید کردند ۲_قانون ملکلت بالاتره یا چند تا فکر پوسیده ایی که خریتش برای خودتون هم جای سئوال نیست مگر حضرت امیر علیه السلام باخوارجی که بسیاری قرآن رو حفظ بودن در یک روز چهار هزار نفر رو به درک واصل نکردند فرق خوارج با خوارج در چی هست اغتشاگری که مسجد و قرآن و مامور و… به آتش می کشند مردمند و ولی امر مسلمین، خارج شده است وای بر شما به کجا می روید تاریخ احمق هایی زیادی به مثل‌ شماها داشته که هیچ وقت احمق ها مسیر تاریخ رو عوض نکردند مگر زمانیکه در دنیا مثل قرآن ایجاد شد و لفظ اکثرهم لایعلمون، اکثرهم لا یعقلون، اکثرهم لایومنون

   1. هرکس امروزوچنین روزی به آغوش ملت برگشت فردای آزادی بخشیده خواهد شدولی اگرامروزبخوای مردم بگشی وفردا بگی ماموربودم ومعذورکه عمرامردم نخواهندشمارابخشید همه شماها شناسایی شده ایدوحتی آن روزبرادران وخواهران خودشما شماهارا به دست قانون وآزادی خواهان خواهد دادهمسایه من بسیجی هست کوچه بغلی من مامورهست خوب معلومه که فردای آزادی درامان نیستن فقط باپیوستن به مردم دراین روزها درامان خواهن ماند

  2. به نظرم سر دسته اغتشاش گران باید اعدام کنند بقیه رو هم زندان وخسارت بوجود آمده رو باید بپردازند که دیگه مثل آدم اعتراض کنند

   1. ببین خواهرم تو چی میدونی اینا خودشونن من ب چشم دیدم میزدن شیشه میریخت در میرفتن ک بگن مردم کردن چشماتو باز کن عرب نپرست لطفا برو یکم مطالعه کن یکم فکر کن ببین تو کشورای مثل لبنان سوریه فلسطین عراق یمن چ جشنای میگیرن هر کیم هر جور دلش میخواد زندگی میکنه اینارو قبول نداری قرآنو ک قبول داری توش نوشته در دین هیچ اجباری نیستتتتتتتتتتت خدارو ول کردین بنده شو چسبیدین ننگ بر شما باد

   2. خب رفراندوم برگزار کنن دیگه مگه چندین ساله نگفتن در کنار ملت هستن؟حالا ملت میگن همه پرسی کنید اینا پاشونو تووو یه کفش کردن حتی از ملت عذر خواهی هم نمیکنن.این حکومت حکومت اسلامی نیست فقط از اسلام سؤ استفاده میکنه برای دوام حکومتشون.این حکومت ذهنیت وهابی دارن و ملت رو به سخره گرفتن مثالش هم سخن علم الهدی بی شرف هستش که میگه هر عربی از کربلا بیاد و زن ایرانی باهاش بخوابه بهشت رو برا اون زن پیشکش میکنن.آخه این چه حرف مسخره ایه.این اشخاص حکومت میکنن بر این ملت چرا همش در خوابین؟تا کی میخواین باور کنین این حکومت حکومت اسلامی نیست و از اسلام سؤ میکنه برای ادامه حکومت؟اسلام دین حق هست نه دین ظلم و زور که اینا به جون مردم افتادن خب به حرف مردم گوش بدن .مگه زمان حضرت پیامبر و علی هر کس اعتراض میکرد پیامبر دستور قتلشو میداد؟خب حوزه های معتبر کشور هم میگن که اینا فاسدن چرا خودتونو زدین به اون راه؟

  3. جناب مزدور حکومت لطفا دست از سفسطه بازی بردار اگه ممکنه لطف کن و از برکات این رژیم حتی به تعداد انگشتان یک دست بنویس !و این هم بنویس که کشورهای همسایه ما در چهل و سه سال پیش چی بودند و الان چی هستند و ایران عزیز ما چی بود و چه بلائی سرش اومده ؟ شما حتی جرات مقایسه رو هم ندارید چون با مقایسه ما با اونا ولایت فقیه شما باید در سطل زباله فرستاده شود

  4. دیوزگی وبی شرفی هم حدی دارد ارگانهای بی شعوری که این اعلامیه را نوشته اند نه بویی از اسلام برده اند نه شرف دارند سگهای دست آموزی هستند که با سواستفاده از نام دین قصد اختلاف افکنی بین مردم وولایت را دارند تزی که صهیونیست وآمریکا و انگلیس چند دهه هست دنبال می کنند ودر رویای خود قصد انشقاق بین مسلمین اعم از شیعه و سنی وحالا نیز به بهانه مرجعیت وولایت را مطرح می نمایند تا ابلهان را تحریک کنند دانا وعاقل ومسلمان واقعی کسی است که گول توطئه دشمنان قسم خورده اسلام و ایران عزیز را نخورد وعمله ظلمه ونوکر بی جیره و مواجب صهیونیستها نشود

   1. دشمنان قسم خورده اسلام و ایران تو و امثال تو و اون رهبر دیکتاتور و فاشیسته! چون دشمن ایران و ایرانی بجز عرب های ملخ خور چه کسانی میتوانند باشند؟ کدام ایرانی حاضر است کشورش به این وضعیت بیافتد؟کدام یک از پادشاهان گذشته رو پیدا میکنی تا بدین اندازه کشور رو به قهقرای نابودی سوق داده حتی سلسله قاجار که از بی رگ ترین سلسله های حکومتی بود باز هم شرفش از رهبرت بیشتر بود!میدونی چرا ؟چون قاجار فقط خاک ایران رو به بیگانه داد اما رهبرت فقط و فقط بخاطر امتیاز حق وتو حیثیت و آبروی ایران و ایرانی رو به روسیه و چین فروخت ! چون خون ایرانی تو رگش نیست اگه یک قطره خون ایرانی تو رگش بود چنین خیانتی مرتکب نمیشد

  5. توکه دم ازامنیت میزنی ساعت ۱۲شب توکدوم منطقه شهرناموست جرات ترددداره شب رابی خیال توروزجرات استفاده الوسیله نقلیه خصوصی داره
   توی قرن ۲۱دوچرخه نمیتونه سواربشه

  6. از کدوم امنیت حرف میزنی امنیت شغلی امنیت گشنگی امنیت اینکه فقر امنیت حسرت جمع کنین این خرافاتو کدوم امنیت البته شماها جیره خورید مثل سگ حیف سگ باز اون شعور داره وفا داره یه چی پرت میکنن جلوتون وایسین رو ب روی مردمی ک فقط میخوان خوب زندگی کنن شرم ب تو باد

  7. به باور من مردم ایران خیلی نمک نشناس هستن چون قدر رهبری رو نمیدونن!اگه مردم میدونستن حضرت آقا وقتی خواست از شکم مادرش خارج بشه گفت (یا علی)!چه قیامتی میشد ؟شما بگردید و ببینید کدوم امام و پیامبر در هنگام خروج از رحم مادرشون به زبون آمدند؟شما وقتی چنین رهبری دارید چه نیازی به نان و مسکن و آزادی دارید؟همینقدر که ما ایرانیان نفس می کشیم کافیه!شما چقدر بی چشم و رو هستید!؟ مگه همین رهبری نبودند که با انداختن یه مهر نماز در داخل سیل ایرانشهر باعث بند آمدن سیل شد! معجزات رهبری مگه یکی دوتاست ؟مگه زمان کرونا نبود که دستور قطع واردات واکسن رو داد همین دستور ایشان بود که قبرستانهای کشور رو گسترش داد!آیا میدانید با این دستور چقدر جوان برای کندن قبر استخدام شدند؟ با دستور ایشان بود که ورود لوازم کره ای ممنوع شد و صاحبان چنین کارخانه هایی با دمشان بشکن میزدند!پس میبینید که رهبری هر تصمیمی که میگرفت یک قدم مردم را به سمت قبرستانها نزدیک میکرد و امید آن داریم که ایشان برای کشور جوری برنامه ریزی کنند که با مرگش هم مردم و هم ایران از صفحه روزگار محو بشه

  8. بابا تودیگه چقدرنافهم و خرمغزی…لامصب توی این قرن مگه میشه مثل تو نفهم و خرفت بود؟؟
   اوسکول پلشت نمیتونی حرف بزنی لااقل گوز گوز نکن اینجوری..خاک تو سر نافهم امثال تو ریدم که امثال تو باعث شدن سال ۵۷ طاعونی به اسم خمینی وارد ایران بشه..اینم از ثمره انقلابتون…انقلاب نکردن سال۵۷ بلکه عن قلاب کردن..متاسفم واسه خودم که توی یه کشوری زندگی میکنم ‌ونفس میکشم که امثال توی اوسکول دارین توش تنفس میکنین

  9. بیسواد که خودت هستی
   وگرنه نمیگفتی سوختی که مفت میرسه خخخخ
   نسبت به درآمد ایرانی ها قیمت اون سوخت بالا حساب میشه در حالیکه تو خیلی از کشورها دیگه که فک میکنی سوخت قیمتش بالا هست نسبت به درآمدشون مبلغ ناچیزی حساب میشه.
   در ضمن قیمت سوخت تو کشوری که نفت داره رو با کشوری که وارد کننده نفت هست قیاس میکنی خخخخ
   نفت داشتن ایران هم ربطی به برکت ایشان نداره خخ
   تعداد کشورای جنگ زده از تعداد انگشت های دست کمتر هستش و خیلی‌هاشون از قبل درگیر جنگ بودن
   بله هر چه داریم از برکت ایشان هس ظلم فساد تورم فقر بی عدالتی و…‌‌

  10. جالبه اگه این متن راست باشه طلاب قم و تهران و مشهد چطور دقیقه نود افشاگری کردن و این همه سال خفه بودن اینا حتما موقعیت و منافع شخصی خودشون را این اواخر تو خطر دیدن هم خدا را میخوان هم خرما را

 2. اصن حق باشما نه مجتهده نه احکام دین رو می‌فهمه و هرچی شما میگین درست…فقط بگواز اونجایی ک ۳۳سال با سیاست درست وتدبیرهای بجا اربابانتون‌ رو سفتی زمینگیر کردن شخص اول حکومت وشماها ازاین کینه ب خود بپیچین تابمیرین🤣🤣😂😂💪💪💪✌️✌️👍👍👍👍👍🥰🥰💗💗💓

   1. رهبر واقعی شما حضرت پوتین عج الله است. تو لبنان و سوریه این رو اعلام کردن بنام فرمانده اصلی یا اول قاعد… تو ایران هم بزودی اعلام می کنند. خامنه ای هیچ کارست.

  1. ۳۳ سال مردم خودش رو زمینگیر کرده اونا که دارن هنوز پیشرفت میکنن در همه عرصه ها جای شونم نمیگزه پس چرت نگو لطفن 😂😂😂دارن میرن مریخ شما هم برید پرایدتون سوار بشید عقب افتاده های ذهنی😂😂😂

 3. سلام شما جمعی از طلاب در چه مقامی هستید که ایشان را مجتهد نمیدانید مفسر قران هستید مثل همان بزرگ مرد عالم تشیع به ضرب ضربا رسیده اید دارای تفکر شده ایید

  1. سلام اگه اینطوره اول باید خود شماها محاکمه شید که با دونستن اینهمه اطلاعات سکوت کردید و مردم رو مطلع نکردید، گیریم رهبر در بدترین برهه زمانی بخاطر حفظ امنیت ایران انتخاب شد ، رئیس جمهور چی اگه واقعا اقای رییسی اونی که میفرمایید هسش چرا سکوت کردید چرا اجازه دادید اینهمه پول صرف ریاست جمهوریی شود که هیچ گونه مورد تایید طلاب و حوزه ها نیست ، بس اولین محاکمه توسط مردم باید بیان سراغ خودتون بعد اونایی که میفرمایید، دامت برکاتو۰😁

    1. عجب شما که جیره خواروسگ دست آموز صهیونیست هستید از کی مجتهد شناس شدید !؟ چرا با ندانم کاری تان آب به آسیاب دشمن ( صهیونیست وآمریکاوانگلیس ) می ریزید وقصد تفرقه بین مسلمین اعم از شیعه و سنی را دارید

     1. ملت نه از آمریکا حمایت میکنن نه اسراییل و نه انگلیس.ملت حرفشون اینه که بیان همه پرسی بزارن که این حکومت رو میخوان یا نه؟نود درصد مردم هم میدونن که این حکومت اسلامی نیست و پشت کلمه اسلام برای ادامه حکومت بر مردم پنهان شده.مردم میخوان حق در این مملکت پیاده بشه نه اینکه عده ای بخورنو بپاشنو اختلاص کنن بقیه هم شب و روز تلاش کنن و در کمال بی عدالتی به جایی نرسن.رفراندوم حق ملت هست که اگه چنین بشه نه خونی ریخته میشه نه هموطنانمون کشته میشن.

   1. وااا چقد کامنت سم بعضیاتون اصن تو این مملکت زندگی نمیکنید انگار چهارنفرتون جون میدید برا رهبرتون😂خب بدید اصن هرچی ک دوسدارید، ملتو بیچاره نکنید بابا خونشونو تو شیشه کردید ،
    #مهسا امینی

  2. اگه میگفتن مردم رو بکشن که خدا بودن ، حالا در چه مقامی هستن؟ شما که به فکر نابودی ایران و ایرانی هستین میاد روزی که ببینم به تیر برق ها اویزونتون کردن.
   مردم فقط میخوان زندگی کنن نه توی سطل اشغال جاتون رو با مردم عوض کنین بعد مفت حرف بزنین

 4. این متن اعتبار ندارد و دروغ است. ۱_ نگارش این متن شبیه نگارش آخوند نیست ۲_ این متن را به زبان انگلیسی نوشته اند بعد دادند گوگل‌ ترجمه کرده است ۳-روحانیون از دولت پول می گیرند امکان ندارد حکومت را رها کنن و بیان طرف مردم. ما تاکنون واکنشی از ملاها ندیدیم که یکبار شده طرف مردم باشند.

  1. اگرفقط یک نفر دراین دنیا باد که من به اواعتقاد دارم همین آقاست همین رهبرم جانم فدای مظلومیش

  2. این متن توسط عمامه به سرهای انگلیسی و از سر حقد و کینه و حسادت و سوزش تا فیها خالدونشان نوشته شده به اینها باید گفت در خشم و حسادتان بسوزید و بمیرید

   1. خودت میدونی که بیش از نیمی از علما مخالف این حکومتند و در خانه هایشان بخاطر ظلم شما گوشه گیر شدند ، پس حرف مفت نزن، شما راحت سوار هواپیما شدید و امدید انگار اتوبوسه معلومه چه کسی شمارو روی کار اورد.

   2. برفرض همه این حرفهایی که می‌زنید راست باشه که نیست برای چه تا الان سکوت اختیار کردید در ثانی در حال حاضر مملکت ما به یکپارچگی احتیاج داره تا مبادا از این دودستگی و هرج ومرج دیگران به نفع خودشون استفاده کنن وفرصت را غنیمت شمرن ومخل نظم وآسایش مردم ایران شوند چرا که هر کشوری که مردمانش اتحادشان را از دست دادن آنجا گروهکهای تروریستی ریشه انداختن وما این چنین نمی خواهیم بنده یک زن که به اختیار نه به اجبار حجاب را دوست دارم وسلام

   1. سلام چرا با کسانی که از رهبرشون حمایت می کنند با توهین برخورد می کنید شما که کشورهای دیگه رو الگو خودتون می دانید خیلی از رهبران و بزرگان همون جوامع به قدرت بالای رهبری در موارد مختلف اذعان و اعتراف کرده اند این کسایی که خودشون رو نماینده و رهبر و زبان مردم ایران معرفی می کنند کجان؟ چرا کنار مردم نیستند دور از ایران تو جای گرم خودشون نشستند دیگران رو تشویق به اعتراض می کنند همین رهبری در دوران حکومت شاهنشاهی کنار مردم بودند کتکشو خوردن زندانشو رفتن تبعید شو هم کشیدند اما کنار مردم بودند نه مثل این به قول خودشون رهبرای اعتراض که فرسنگ ها دور حتی یه خراش کوچک هم ندیدند رقص و پارتی شون به جاست دلارشون به موقع می رسه

  3. منم اگه ازپول دولت و بیت جداگانه ،،،و رشوه رانت ،آتش به اختیار استفاده می‌کردم، قوه قهریه پشتم بود،باید دفاع میکرم چی کم داشتم!!!

 5. خدایا شکرت دشمن چقدر خوار و ذلیل شده که داره اینجور خودش رو به درودیوار میزنه و به هر حربه ای متوسل میشه.
  چقدر بچگونه و ابتدایی هست این متن..
  چقدر ساده لوحن اونایی که باور میکنن

  1. یه قسمتهاییش رو خوندم واقعا” بچه گانه بود
   فک کردن باید چن تا کلمه قلمبه هم به کار ببرن که یه کم جدی تر جلوه کنه 😂

   1. خخخ اینها رو واقعا جمعی از طلاب گفتند یا جمعی از ضد انقلابها اینها حرفهای مشترک تمام اونهاست و بارها از انها توانده و شنیده ام که وقتی چشمم به این متن افتاد خندم گرفت اینقدر تابلو منتسب به حوزویها کردند
    منکر تقصیرات مسولین نیستم اما خدا و امام زمان نمیگدارند شماها دین و اسلام رو نابود کنید اینقدر تبلیغات و شبکه های ماهواره ای کردین که مردم رو تابع هوای نفسشون کردین بی حجابی هم خودش ظلمه بیخودی امار طلاق بالارفته چشم به هم چشمیها مادیات طلبیها آمار پایین ازدواج ازدواج سفید آخ ببخشید مرجع تقلیدتون ایت الله بایدن ترامپ و غرب هستند اونها باید فتوا بدهند

  2. زهی خیال باطل
   دیدن تیرشون به سنگ میخوره،به هرچیزی چنگ میزنن،یه عده ابله هم باهاشون پارومیزنن
   وای اگرخامنه ای حکم جهادم دهد
   ارتش دنیانتواند که جوابم دهد

  3. این متن ابتدایی و پر از حرفای بی پایه و اساس کار هرکسی ک هست باید بگم شماها برای آوردن اسم سیدعلی خامنه ای برزبان باید ۷بار وضو بگیرید اصن در حد و اندازه ای نیستین ک بخاین درمورد این انسان شریف این مجتهد دانا اظهار نظر کنید
   کی شود دریا ب پوز سگ نجس؟؟
   این مزخرفاتتونو ببرید جایی ک ۴تا جاهل مث خودتون باشن اینجا کسی فروشنده ی عشقش ب سیدعلی نیست

  4. خداوند دشمنان رهبرم رل از احمقها آفریده، اگر شعور وحس حسادت دق مرگتون نمی‌کرد می‌رفتید سراغ دشمنهای اسلام ، بهائیت ،منافقین سلطنت طلبان وووو فکر کردید اگر رهبر مشکلی براش پیش بیاد؟ شما ها بی وجدانها رو میارند رو کار نخیر دشمن اول گردن شما بی بخارهای رو میزنه

  1. متاسفم به این متن ودیدگاه به اصطلاح علما واقعا شما خودتان را به خواب زده آید .چون اگه خواب بودید تا حالا بیدار می شدید.یارو منافق قسم خورده و تجزیه طلب ومدعی بی ناموسی ولی شرفی است و ایران وکشور را بدستور ارباب تان انگلیس به آشوب کشیده حتی و… شما انتظار دارید به ایشان گل وشیرینی تقدیم می شود متاسفم برای شما وافکار پلیدتان.خجالت بکشید ‌

  2. واقعا متاسفم….که از این همه سالی که انسان وجود داشته و خواهد داشت، توی این قرن، توی این نقطه ی دنیا، به دنیا اومدم و باید با همچین نفهم هایی که جربزه ی ۴تا کتاب، غیر کتاب های از ۱۰۰۰تا فیلتر رد شده ی این حکومت رو بخونن، ندارن…..گنجایش شنیدن حرفی غیر از این خوضعبلاتی که توی مغز این کودکان بزرگ سال نما کردن خودشون خاک این مملکت رو به توبره کشیدنو خونه مردمو به شیشه کردن و دارو ندارمونو به اسم دین به تاراج بردن و به ما فقط از زندگی ،‌خفت چ خواری و سگ دو زدن واسه زنده موندنشو دادن….باید هم کلام باشم…اخه بندگان بی خدا….وجدان دارین ؟ مگه میشه کسی این همه اشتباه کنه و خودش ندونه اشتباهه ؟ چجوری ممکنه اینقدر نشنوین صدای وجدانتون رو ؟ صدای این مردم بدبخت رو ! بی غیرت ها….مگه ایرانی نیستین ؟ ایرانی نه….مگه ادم نیستین ؟ مگه زنده نیستین ؟ به اون خدایی که هیچی ازش نمیدونین و فقط توحم خداپرستی رو دارین قصم….اگه ذره ای ، فقط زنده باشین‌‌، نه ادم، نه همشهری، نه هم زبان،نه ایرانی…فقط زنده باشین و اون چشمای کور تر از کورتون رو باز کنین…با دیدن این همه ظلم، قلبتون از هم میپاشه…..ماهم زنده ایم ، ما هم حق نفس کشیدن داریم…چرا فکر میکنی تو و اقایونی که فداییشون هستی،فقط میفهمین…کی به تو این حق رو داده که به جای بقیه ، برای زندگیشون تایین تکلیف کنی ؟؟ گاووووو !! بفهمممم !! اگه تو حقی داری ، همه همین حق رو دارن ! بفهم دین تو به من ربطی نداره ! دین منم به تو ربطی نداره ! اخه بی سواد ! اخه بی شعور …..مگه برای گناه من، تورو مجازات میکنن توی اون اخرتی که میگی ؟؟
   اقایون…خانوم های محترم…برادران من، خواهران من….دارن به اسم دین ،حتی حق زنده بودن رو میگیرن ازمون، ابتدایی ترین حق و حقوق یک انسان رو نداریم….ابتدایی ترین شرایط یک زندگی رو نداریم….چرا خودتو گول میزنی ؟؟ همه ی دنیا، گوه میخورن،فقط ماییم که درست میگیم ؟؟ همه میرن جهنم، تومیری بهشت فقط ؟ کی میخواین سرتونو درارین از زیر برف ؟؟
   به خداوندی خدا قسم….حاظرم، اعدام بشم،‌ولی بدونم،تونستم چشمای یکیتون رو به واقعیت باز کنم….توروخدا ، بس کنین…باز کنین چشاتونو…باز کینین گوشاتونو….ماها نه عجنبی هستیم، نه دشمن نه هیچ کوفت دیگه…ما، برادر و خواهر همیم….چرا بیدار نمیشین ….چرا افسارتون رو به اسم دین….میدین به چندتا بیشرف و بی همه چیزی که دارن به خاک و خون میکشن مارو….برای بیشتر غارت کردن زندگیامون….به یغما بردن مملکتمون….بیدار شید تورو به اون قرانی قسم، که فقط بلدین مثل طوطی، بخونیدش…ولی دریغ از درک حتی یک کلمه اش…که حتی اگه ۱ کلمه اش رو درک میکردین به جای رو خونی و حفظ کردنش…الان همین شما سینه چاکان حکومت….این حکومت رو چاک چاک کرده بودین…نه مردم بی چاره و بدبخت خودمون رو

  1. تاکور شود هرآنکه نتواند دید
   روز به روز بر عزت واقتدار ایران ورهبرش افزوده میشود
   باخداباش پادشاهی کن،بی خداباش وهرچه خواهی کن
   جانم فدای رهبر،جانم فدای ایران

  2. تاکور شود هرآنکه نتواند دید
   روز به روز بر عزت واقتدار ایران ورهبرش افزوده میشود
   باخداباش پادشاهی کن،بی خداباش وهرچه خواهی کن
   جانم فدای رهبر،جانم فدای ایران

 6. بیاناتتون دقیقا شبیه بیانات بی بی سی هست …

  ما جان مان را هم برای ایرانمان خواهیم داد کور خوندید

  1. بی بی سی که حامی حکومت فعلی هست در بزنگاه همیشه به اسم دشمنی به جهل حکومت کمک کرده . بحثی نیست چرا بعد از انقلاب یک عده که اتفاقا در انقلاب چنان اعتباری نداشتند را در راس همه چیز گذاشتید حالا با افراط وتفریط وگفتن خفه شو به مردم چه افقی رو تصور میکنید . دویست سال مردم ایران دست و پا زدند که حکومت مردمی و دیندار داشته باشند اما غرور کاذب و حرف های پر از تهدید و پر از هیچ حساب کردن مردم مارو به جایی رسانده که در اوج هم باشیم مردم خودشون از حکومت مجزا میدانند .بخدا بیدار شوید قبل از اینکه دیر شود و بعد سالها زمان برای جبران هم کم باشد