سپاه در سوریه می ماند

زیتون– حسین امیرعبداللهیان٬ دستیار ویژه رییس مجلس٬ امروز گفت که نیروهای سپاه «همچنان به حضور خود در سوریه ادامه خواهند داد.»

خبرگزاری خانه ملت، ارگان خبر مجلس، خبر داد که حسین امیرعبداللهیان از نیروهای نظامی ایران در سوریه با عنوان «مستشاران نظامی» نام برد و هدف از حضور این نیروها را مقابله با آنچه تروریسم می‌نامید.

دستیار ویژه رییس مجلس در عین‌حال ‌اسرائیل را متهم کرد که تلاش می‌کند بر سوریه سیطره پیدا کند.

او همچنین مدعی شد که جمهوری اسلامی «نسبت به مسئله فلسطین و تهدیدات رژیم صهیونیستی که امنیت همه کشورهای منطقه را تهدید می کند، کوتاه نخواهد آمد.»

امیرعبداللهیان اسرائیل را متهم به دخالت در امور کشورهای منطقه کرد و افزود که جمهوری اسلامی در کنار مردم سوریه اجازه نخواهند داد که این کشور بار دیگر به جولانگاه تروریست‌های صهیونیسم تبدیل شود.

ماه گذشته چند مقام ارشد روسیه بر خروج نیروهای ایران و حزب‌الله لبنان از خاک سوریه تأکید کرده بودن اما ایران همان زمان اعلام کرد هرگونه توافقی برای خروج جمهوری اسلامی از خاک سوریه، فقط بین تهران و دمشق صورت می‌گیرد.

جمهوری اسلامی ایران در حمایت از حکومت بشار اسد، نیروهای نظامی خود را در قالب آنچه «مدافعان حرم» می‌نامد، به سوریه و عراق فرستاده و شماری از شیعیان افغان و پاکستانی را نیز در تیپ فاطمیون و لشکر زینبیون به سوریه اعزام کرده است.گزارش‌ها حاکیست که تاکنون بیش از دو هزار تن از کسانی که مدافع حرم نامیده می‌شوند، کشته شده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. لابد نظام مقدس موافقت رژیم صهیونیستی را جلب کرده است ، این قبیل رژیمها گوشت هم را بخورند استخوان هم را دور نمی ریزند !

  2. دنیای عجیبی است۰
    داعش که بخار نشد! ایتلاف عربستان و امریکا انرا شارژ و تغذیه می کرد۰ هدف سرنگونی اسد بخاطر همراهیش با ایران بود که نشد۰
    حالا ترامپ میگوید ما داعش را داغون کردیم!
    شما هم یقه رزمندگان را بگیرید که چرا ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »