مهدی کروبی از دراویش زندانی خواست تا به اعتصابشان پایان بدهند

زیتون– مهدی کروبی٬ از رهبران در حصر «جنبش سبز»٬ طی پیامی از دراویش زندانی خواست تا به اعتصابشان پایان بدهند.

برخی از زنان و مردان درویش در اعتراض به «نقض گسترده حقوقشان» در زندان‌ها دسته به اعتصاب زده‌اند.

مهدی کروبی در این پیام خطاب به دارویش در اعتصاب نوشته است: «نگران احوالتان هستیم؛ به اعتصاب غذای خود پایان دهید.»

به گفته این رهبر جنیش سبز آنها [ظالمین] که پنبه در گوش خود کرده‌اند هیچگاه نمی‌شنوند.

وب‌سایت مجذوبان نور پیشتر خبر داده بود که ده زن درویش زندانی در زندان قرچک، در اعتراض به «ضرب و جرح» و «خشونت سازمان‌یافته» به دست گارد این زندان، از روز جمعه، ۲۵ خرداد، اعتصاب غذا کرده‌اند. همچنین هشت درویش مرد زندانی در زنان رجایی شهر کرج نیز ۲۱ خردادماه در اعتصاب غذا به سر می‌برند.

این رهبر «جنبش سبز» در این پیام تاکید کرده است: «عزیزان در بند و فرزندانم، سلام خدا بر شما. این روزها که خبرهای اندوهبار شما را می‌شنوم همچون پدری پیر قلبم در فشار قرار می‌گیرد. عزیزانم شرع مقدس اسلام که شما در مسلک درویشی خود به آن اعتقاد راسخ دارید اجازه دادخواهی و فریاد کشیدن در برابر بی عدالتی را داده است (سوره نسا ایه شریفه ۱۴۸) اما اجازه تهلکه را نمی‌دهد.»

در ادامه پیام مهدی کروبی آمده است: «ما و خانواده‌های شما نگران احوال تان هستیم. اگر می‌خواستید با اعتصاب خود صدای‌تان را به گوش دیگران برسانید، آنها که فطرت الهی شان هنوز خاموش نشده است شنیده اند و آنها که پنبه در گوش خود کرده اند اما، هیچگاه نمی‌شنوند؛ پس بخاطر رضای خدا و رفع نگرانی خویشان و مردم شریفی که از اخبار رنج شما رنجیده می‌شوند، به اعتصاب غذای خود پایان دهید.»

او در پایان از مسوولان امور هم خواست تا «بخاطر حیثیت اسلام عزیز و نظام جمهوری اسلامی» رفتارشان با زندانیان را اصلاح و رافت اسلامی را نصب العین خود نمایند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »