در اعتراض به تغییر یافتن شرایط کار صورت گرفت؛

تجمع کارگران نساجی مازندران در مقابل فرمانداری قائمشهر

زیتون- صبح امروز حدود ۲۵۰ نفر از کارگران نساجی مازندران در اعتراض به شرایط جدیدی که کارفرمای این واحد نساجی برای اشتغال آنها در نظر گرفته است مقابل ساختمان فرمانداری قائم شهرتجمع کردند.

علی-فرزانه-فر11111

منابع کارگری به ایلنا در مورد برپایی این تجمع در نخستین روز بعد از اتمام تعطیلات نوروزی صورت گرفته است،گفتند: «براساس بخشنامه‌ای که  به تازگی از سوی کارفرما منتشر شده است تمامی کارگرانی که از این پس در نساجی مازندران مشغول به کار شوند باید علاوه بر داشتن گواهی عدم سوء پیشینه و اعتیاد، به کارفرما سفته و تعهد کتبی نیز ارائه کنند.»

تا واپسین روز کاری سال گذشته نزدیک به ۴۱۲ کارگر در کارخانه نساجی مازندران مشغول کار بودند و برپایه اطلاعاتی که از طریق همین کارگران بدست آمده است، مدیریت کارخانه نساجی مازندران قصد دارد که دست کم تا پایان ماه جاری فعالیت این واحد صنعتی را به حالت نیمه تعطیل نگهدارد.

ظاهرا در اطلاعیه‌ منصوب به کارفرمای نساجی مازندران آمده است که این تصمیم در راستای انعقاد قرارداد کارمزدی میان مدیریت و مشتریان کارخانه صورت گرفته است. بصورت میانگین بیشتر کارگران نساجی مازندران تا حدود ۱۶ سال سابقه کار دارند و تعداد قابل توجهی از آنها در آستانه بازنشستگی پیش از موعد هستند و وضعیت پیش آمده در حالی است که از دو سال قبل فعالیت همگی آنها به صورت روزمزدی درآمده است.

کارگرانی که در جریان تجمع صنفی امروز حضور داشتند، می‌گویند آنچه باعث نگرانی آنها شده این است که در نهایت کارفرما با استفاده از این شیوه اداره کارخانه تعداد نامعلومی از کارگران باسابقه  را تعدیل کند. از قرار معلوم مسئولان فرمانداری با این استدلال که مالکیت کارخانه به بخش خصوصی واگذار شده است هنوز پاسخ روشن و صریحی به کارگران  معترض نساجی مازندران نداده‌اند. در مقابل کارگران معترض به مسئولان فرمانداری یادآور می‌شوند که در سنوات گذشته مشکلات صنفی آنها با مداخله مسئولان دولتی حل و فصل شده است  .

کارگران نساجی مازنداران در خاتمه درباره معوقات مزدی  وبیمه ای خود در سال ۹۴ گفتند: معوقات مزدی کارگران این واحد تولید کننده  درماه های پایانی سال  ۹۴ پنج ماه  بود که کارفرما با دادن وام خرید کالا به هر کارگر آن را تسویه کرد.اما معوقات بیمه ای کارگران از  مرداد ماه سال گذشته  همچنان به قوت خود باقی است وبه تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. سلام
    حالا که کارگرا بیکار شدن و چیزی از نساجی جز اسمش نمونده برامون
    حداقل اگر از این هدیه خداوند که به ما داده شده و کلی جاذبه های طبیعی و گردشگری داریم باید استفاده کنیم که نمیدونم چرا توجهی نمیشه به گردشگری قائمشهر
    لطفا به گوش مسئولین برسونید

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در اعتراض به تغییر یافتن شرایط کار صورت گرفت؛

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد: «آقای خامنه‌ای ترسیده و غمگین است». بعضی از دوستان پیام دادند

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین هزینه ممکن است. این

ادامه »

در آستانه سالگرد جنبش اعتراضی-‌انقلابی و البته مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز زن، زندگی، آزادی هستیم؛ جنبشی پر برکت و تحول‌آفرین که

ادامه »