شاه مجلس فرمایشی تشکیل داده بود و نمی‌گذاشت افراد مستقل و دانا به مجلس بروند

انتقاد دبیرکل مجمع محققین و مدرسین به شوراي نگهبان

زیتون– سید حسین موسوی‌تبریزی، نیز به خیل معترضین به رویکرد شورای نگهبان پیوست .

دبیرکل مجمع محققین و مدرسین گفته است:«آنها که مسلمان بودند و قانون اساسی را قبول داشتند و حق شرکت در انتخابات را نیز داشتند. زمان حیات امام وقتی در دوره‌های دوم و سوم مجلس برخی را رد کردند امام ایستاد و آنها را برگرداند. در مجلس ششم برای نظارت استصوابی معنایی گذاشته شد که شورای نگهبان آن را قبول نکرد و به مجمع رفت در آنجا گفتند هر کسی از منابع چهارگانه دلیل معتبر بیاورد رد خواهد شد و غیر از این، عدم احراز و رد صلاحیت‌ها معنا ندارد.»

حسین+موسوی+تبریزی

به گزارش «ایلنا» این استاد حوزه علمیه قم ریشه استبداد نظام شاهنشاهی را در عدم رعایت قانون اساسی دانست و گفت:«شاه به اجنبی وابسته بود و نمی‌گذاشت حقوق مردم که در قانون اساسی آمده بود اجرا شود و در آن زمان انتخابات فرمایشی بود. مجلس فرمایشی را تشکیل داده بود و نمی‌گذاشت افراد مستقل و دانا به مجلس برود در حالی که امام می‌خواست حاکمیت از آن مردم باشد و رای آنها سرنوشت کشور را رقم بزند.»

آیت‌الله موسوی تبریزی با بیان اینکه وقتی رای مردم حاکم باشد منافع ملی مورد توجه قرار خواهد گرفت، خاطر نشان کرد:« پشتوانه یک حکومت در حمایت‌های مردمی است و موجب می‌شود دیگران نتوانند در استقلال کشور نفوذ کنند.معتقد هستم بیشترین مسئله‌ای که امروز برای دلسوزان انقلاب مورد توجه است همین مسئله حضور پررنگ مردم در صحنه‌های مختلف است، زیرا اگر مجلس و دولت قوی داشته باشیم برنامه‌های کشور به صورت صحیح جلو می‌رود.»

او تاکید کرد:« قانون باید فصل‌الخطاب باشد. در حال حاضر خیلی از کاندیداها از سوی مراجع چهارگانه تایید شده‌اند، اما در مرحله بعد ردصلاحیت‌ شده‌اند که این اقدامات مردم را دلسرد می‌کند و باعث سوءاستفاده دشمنان می‌شود و این سوال پیش می‌آید که چرا افراد خوشفکر و مستقل باید مورد بی‌مهری قرار بگیرند.»

موسوی تبریزی با بیان اینکه برخی از ابتدا با اهداف بنیانگذار انقلاب مخالف بودند، گفت:« این عده به حرف‌های امام به شکل گزینشی عمل می‌کنند و رفتار و گفتار امام را گزینشی نقل می‌کنند، برای اینکه نمی‌خواهند آنچه به نفع خودشان نیست مطرح کنند و نمی‌توانند ببینند افرادی در بیت امام نسبت به بیان گفتار امام نظارت دارند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

 1. اکنون با گدشت۴۲سال ازانقلاب ثابت شده شورای نگهبان نه تنها فایده ای ندارد بلکه برای رشد کشورهم مضرراست!
  هم اکنون اکثریت مردم یک استان به فردی«تاج گردون» که تائیده شورای نگهبان را هم داشت رای داده اند،
  عده ای نماینده تر میخواهند اورا از مجلس اخراج کنند! نوبره!
  درحالیکه آقای قالیباف خودش و خانواده اش مورد اتهام جدی از طرف نهاد دولتی هستند!
  نمایندگانی هم هستند که در فساد دست کمی از تاج گردون ندارند وبرای رای آوری کیسه های برنج داده اند!
  بابا، بیائید رسیدیگی کنید مثلا آقای قالیباف و نمایندگان دیگر از بدو تولد تاکنون اگر حقوق مکفی هم گرفته باشند…اکنون سرمایه اش چقدر باید باشد؟!
  گرحکم شود که مست گیرند…
  درشهرهرآنچه هست گیرند!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »