اولین گفتوگوی رییس جمهوری منتخب با مردم

قدردانی حسن روحانی از خاتمی و بزرگداشت یاد هاشمی

زیتون– حسن روحانی، منتخب ملت برای اداره دوازدهمین دولت ایران، در این گفت و گوی زنده تلویزیونی در برنامه «اینجا ایران است» خطاب به ملت ایران گفت: «سلام و درود خالصانه من بر ملت بزرگ ایران که با حضور و مشارکت گسترده معنا دار و موثر خود در انتخابات اردیبهشت ۹۶ گامی بلند در راه اعتلا و منافع ملی و سرافرازی ایران عزیز برداشت.»
رییس جمهوری با بیان این که بیش از ۴۱ میلیون رای شما تاریخ کشور را از توقف و تردید به در آورد و ایران را در تداوم راه توسعه و ترقی خویش قرار داد ، افزود: «شما دیروز به همه آنها که ما را به بازگشت به گذشته یا توقف در شرایط فعلی می خواندند “نه” گفتید و زمانه را به جلو راندید.»
روحانی با تاریخی خواندن «مشارکت مردم» تاکید کرد که اعتماد دوباره به او سبب شد که بار سنگین را بر دوشش احساس کند اظهار امیدواری کرد که «وکیل شایسته ای برای نمایندگی مطالبات مردم عزیز ایران باشد.»
روحانی ادامه داد: «شما با این رای نشان دادید ملتی یکپارچه هستید که با وجود قطب بندی های سیاسی هیچ کس نمی تواند شما را به ورطه نزاع های بیهوده طبقاتی، قومیتی، فرقه ای ،قبیله ای ،شهری یا روستایی بکشاند.»
به گفته روحانی «رای منسجم» مردم در همه مناطق کشور نشان داد که «یک ملت اند» و «یک دولت» دارند و «یک رییس جمهوری» می خواهند.
روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «جا دارد یاد کنم از مرد اعتدال و سازندگی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که واقعا جای ایشان در این صبح پیروزی خالی است. همچنین از برادر گرامی ام سید محمد خاتمی، از خاندان امام راحل و یادگارش سید حسن خمینی از علی اکبر ناطق نوری، از برادرم اسحاق جهانگیری از همه خانواده های عزیز شهدا به ویژه شهید مطهری، که توانستند این امواج خروشان پرمعنا را به اعماق جامعه بگسترانند و عظمت حضور را بیافرینند.»
رییس جمهوری منتخب ادامه داد: «من با کمال خضوع دست همه کسانی را که با رای مثبت خویش به این خادم کوچک خود اجازه ادامه ماموریت دادند می بوسم. و از خداوند بزرگ می خواهم که به این کمترین شایستگی آن را عطا کند که با خدمات صادقانه خود اعتماد و حمایت حتی آنها که به من رای ندادند کسب کنم. و با تمام توان پاسدار حقوق و عزت و سربلندی همه آحاد ملت ایران باشم.»
به گفته روحانی انتخابات صحنه تصمیم گیری و روشی مردم سالارانه برای حل مسالمت آمیز اختلاف نظرهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بر پایه رای مردم است ونه آغازی برای توسعه و تداوم و عمیق تر کردن آنها.
او همچنین با تاکید بر اینکه مردم ما در این انتخابات با درک نظرهای گوناگون راه آینده خود را انتخاب کردند، خواست تا همه به تصمیم مردم احترام بگذارند.
روحانی اضافه کرد: «امروز انتخابات پایان یافته و من رییس جمهور همه ملت ایران هستم و نیازمند کمک تک تک مردم ایران حتی کسانی هستم که مخالف من و سیاست های من بوده اند.» او در ادامه دست یاری و دوستی خود را صمیمانه به سوی همه مردم ایران همه جناحها، همه احزاب و اقشار مختلف مردم دراز و تاکید کرد که طبق قاعده مردم سالاری و به حکم قانون به مخالفان خود هم احترام می گذارد و حق آنان را برای انتقاد از دولت پاس می دارد.
حسن روحانی نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از مجموع۴۱ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۱۳۱ رای ماخوذه موفق به کسب۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. روحانی پیام خوبی داد و کار خوبی کرد. امید که ادامه یابد و از مشورت بزرگان و اندیشمندان و دلسوزان نیک سیرت و فهیم مثل جناب سید محمد خاتمی بهره ببرد.
    حتی می تواند ایشان را بعنوان مشاور عالی یاد کند!
    بتدریج و آهسته بعضی تابو ها را بشکند

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اولین گفتوگوی رییس جمهوری منتخب با مردم

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »