هشدار دادستان کل کشور به شبکه‌های اجتماعی

زیتون– محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور گفت قوه قضاییه هر هفته «بین ۱۶ تا ۲۰ هزار کانال» در شبکه پیام‌رسان تلگرام را «فیلتر» می‌کند. به گفته او اما «این تعداد کافی نیست» و برای «کنترل بیشتر» کانال‌های تلگرام «باید شبکه ملی به‌وجود آید.»
دادستان کل کشور شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی این سوال را مطرح کرد که «وقتی سرور تلگرام در خارج از کشور است و هیچ نظارتی بر آن نداریم چرا باید اطلاعات خودمان را در آن قرار دهیم.»
۲۵ اسفند ماه خبر بازداشت ادمین چند کانال خبری در تلگرام منتشر شد. طی روزهای بعد از آن نام و محتوای بعضی از این کانال‌ها که نزدیک به اصلاح‌طلبان یا هوادار دولت هستند، تغییر یافت.
روزنامه اینترنتی امید نامه روز گذشته خبر داد که این بازداشت ها با حکم شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه و توسط اطلاعات سپاه انجام شده است.
چند تن از نمایندگان مجلس نسبت به این بازداشت‌ها اعتراض کردند. از جمله نایب رییس مجلس، علی مطهری. او در واکنش به این بازداشت‌ها خواهان توضیح وزیر اطلاعات شد. به گفته علی مطهری، تنها نهاد اطلاعاتی پاسخگو که نام آن در قانون اساسی آمده وزارت اطلاعات است و اگر دیگران در کار او دخالت می‌کنند به هرحال مسئولیت با این وزارتخانه است.
محمدعلی وکیلی و محمود صادقی نیز در حساب‌های توییتری خود، نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. منظور از کلمه “خودمان” در افاضات این دادسنان کل چه کسی است ، ایشان و اهل بیت ، یا خودشان را با مردم ایران جمع بسته اند ، خودمانی که مرتب از ناحیه خودمان بی جهت بازداشت و زندانی میشوند ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اگر سرگذشت خامنه‌ای را از پیش از انقلاب ۵۷ تا رسیدن به رهبری مرور کنیم درمی‌یابیم که راهی که خامنه‌ای در رسیدن به قدرت طی کرده مشابهتی با راهی که دیگر دیکتاتورهای جهان سومی، از

ادامه »

این روزها اظهار نظر آقای «حسین کچوییان» را در باب اعتراضات اخیر که از تلویزیون هم پخش شد، دیدم و متاسف شدم. اگر او

ادامه »

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا

ادامه »