واکنش به تصویب سقف حقوق مدیران در مجلس

اعتراض اصولگرایان؛ سلب مسئولیت شورای نگهبان

زیتون- نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای سقف حقوق مدیران را تا ۲۴ میلیون تومان تعیین کردند. این مصوبه موجب اعتراض شماری از چهره‌های سیاسی شد.
احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس و رییس سازمان دیده‌بان شفافیت با انتقاد از مصوبه اخیر مجلس، گفت نتیجه مصوبه مجلس این است که «دنیاطلبی‌های حریصانه» قانونی شود.
تشکل اصول‌گرای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نیز در بیانیه‌ای این مصوبه را «شرم‌آور و ریشخند عدالت» خواند و نوشت که مجلس نباید به طرح‌ها و لوایحی رای دهد که به نوشته این بیانیه «از آن بوی متعفن منجلاب اشرافیت و سرقت از بیت‌المال به مشام می‌رسد».
تعدادی از نمایندگان مجلس نیز نسبت به این مصوبه اعتراض کرده بود. اما عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، با اشاره به این‌که این شورا «دخالتی در تعیین میزان حقوق مدیران کشور نمی‌کند»، گفت: «اگر ساز و کاری پیش‌بینی شود که منجر به خروج نخبگان و متخصصین از کشور نشود، سقف حقوق یا اینگونه مسائل برای شورا ملاک نخواهد بود». سخنگوی شورای نگهبان به فارس گفت که موضوع حداکثر حقوق، حسب نظر کارشناسی نمایندگان مجلس تعیین خواهد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

واکنش به تصویب سقف حقوق مدیران در مجلس

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »