زیتون– حسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس، خبر لغو تابعیت ایرانی افراد دوتابعیتی را تکذیب کرد و گفت این افراد از داشتم اموال غیرمنقول محروم هستند و امکان انتصاب آن‌ها در برخی سمت‌ها وجود ندارد.
جام‌جم آن‌لاین به نقل از نقوی حسینی نوشت که قانون «مجازات‌های سختی برای افراد دوتابعیتی در نظر گرفته»، از جمله اینکه «تابعیت مضاعف اشخاص را به رسمیت نمی‎شناسد»، آن‌ها از «داشتن اموال غیر منقول محروم شده و دادستان در مقام مدعی‎العموم اقدام به فروش این اموال نموده تا در ازای دریافت وجه اموال به فروش رفته، نامبرده دیگر صاحب اموال غیر منقول در کشور نباشد» و آن‌ها از «انتصاب در برخی سمت‌ها» منع شده‌اند.
پیشتر خبری درباره «لغو تابعیت ایرانی دوتابعیتی ها» از قول نقوی حسینی منتشر شده بود. او ضمن تکذیب این خبر، گفت مجلس مصوبه‌ای در این زمینه ندارد: «در صورتی که شخص تابعیت مضاعف داشته باشد حقوق مدنی تابعیت خارجی را لغو و به رسمیت نمی‎شناسد.»
عضو کمیسیون امنیت ملی دلیل پیگیری پرونده «دوتابعیتی ها» را «اقبال سرویس‌های جاسوسی به این قبیل مدیران و سو استفاده از آن‌ها» عنوان کرد و گفت: «طبق آمار ۷۹ نفر مشکوک به تابعیت مضاعف در استعلام‌ها داشتیم که از این تعداد ۳۵ نفر پس از احراز دوتابعیتی بودن رد صلاحیت شده‌اند.»

بازگشت به صفحه اول