واکنش وزارت خارجه به اظهارات کریمی قدوسی درباره ظریف

نماینده مجلس کذب می گوید

 زیتون- سخن‌گوی وزارت امورخارجه گفت نقل‌قول‌های جواد کریمی‌قدوسی از محمدجواد ظریف «کاملا نادرست، مخدوش و گزینشی» است و «به منظور بهره‌برداری‌های خاص تحریر و تنظیم» شده است.
بهرام قاسمی اضافه کرد نقل‌قول‌های منتشر شده «وارونه جلوه دادن واقعیات و اظهارات وزیر امورخارجه» بوده و «این ناراستی در بیان و نقل‌قول با راستی سخنان وزیر امور خارجه در تضاد کامل» قرار دارد.
جواد کریمی‌قدوسی امروز متنی را میان خبرنگاران پخش کرد که به گفته او سخنان محمدجواد ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بوده است.
بهرام قاسمی ضمن تکذیب متنی که کریمی قدوسی پخش کرد، گفت: «نقل‌قول مطالب صحیح از جلسات محرمانه هم برخلاف مصالح و امنیت ملی کشور است؛ حال آنکه نقل‌قول‌های نادرست، صد درصد خلاف اخلاق و مصالح کشور و نظام تلقی می‌شود.»
هم‌زمان علی‌رضا رحیمی، یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نیز به ایلنا گفت: «آن‌چه به نقل از محمدجواد ظریف مطرح شده، کذب محض است.» به گفته رحیمی جلسه با ظریف گرچه «جزو جلسات منظم بود اما کاملا محرمانه بود و محمدجواد ظریف تاکید داشت مطالبی که مطرح می‌کنم برای آگاهی بخشی اعضای کمیسیون است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

واکنش وزارت خارجه به اظهارات کریمی قدوسی درباره ظریف

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »