زیتون– جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد، امروز بخشی از صحبت‌های منتسب به وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را منتشر کرد.
هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، برای توضیح حول محور برجام در جلسه کمیسیون امنیت حضور پیدا کرده بود. پس از آن جلسه سخن‌گوی کمیسیون امنیت‌ملی از ضمن خودداری از بیان جزییات این جلسه، گفته بود که سخنان ظریف «محرمانه»‌ است. اما امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد بخشی از اظهارات «منتسب» به ظریف در کمیسیون امنیت ملی را در برگه های چاپ شده در اختیار برخی از خبرنگاران قرار داد.
در متن تهیه شده توسط کریمی قدوسی تاکید شده که این جملات مربوط به «آخرین اظهارات آقای ظریف وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی مورخ ۲۸ آذرماه در موضوع برجام» است.
مجتبی ذوالنور در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه آیا اظهارات کریمی قدوسی در مورد سخنان وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی صحت دارد، اظهار کرد: در این مورد نفیا و یا اثباتا پاسخی نمی‌دهم. نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به درخواست ایسنا برای موضع گیری درباره مطالب منتشر شده از سوی کریمی قدوسی خودداری کرد و گفت که پیش از این به عنوان سخنگوی کمیسیون گزارش جلسه را منعکس کرده است.
کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این سوال که چرا اظهارات وزیر امور خارجه را منتشرکرده است، گفت: با وجود اینکه در این جلسه حضور نداشته‌ام، اما فایل صوتی آن را شنیده‌ام.

 

بازگشت به صفحه اول