کریمی‌قدوسی اظهارات محرمانه ظریف را منتشر کرد

زیتون– جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد، امروز بخشی از صحبت‌های منتسب به وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را منتشر کرد.
هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، برای توضیح حول محور برجام در جلسه کمیسیون امنیت حضور پیدا کرده بود. پس از آن جلسه سخن‌گوی کمیسیون امنیت‌ملی از ضمن خودداری از بیان جزییات این جلسه، گفته بود که سخنان ظریف «محرمانه»‌ است. اما امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد بخشی از اظهارات «منتسب» به ظریف در کمیسیون امنیت ملی را در برگه های چاپ شده در اختیار برخی از خبرنگاران قرار داد.
در متن تهیه شده توسط کریمی قدوسی تاکید شده که این جملات مربوط به «آخرین اظهارات آقای ظریف وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی مورخ ۲۸ آذرماه در موضوع برجام» است.
مجتبی ذوالنور در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه آیا اظهارات کریمی قدوسی در مورد سخنان وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی صحت دارد، اظهار کرد: در این مورد نفیا و یا اثباتا پاسخی نمی‌دهم. نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به درخواست ایسنا برای موضع گیری درباره مطالب منتشر شده از سوی کریمی قدوسی خودداری کرد و گفت که پیش از این به عنوان سخنگوی کمیسیون گزارش جلسه را منعکس کرده است.
کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این سوال که چرا اظهارات وزیر امور خارجه را منتشرکرده است، گفت: با وجود اینکه در این جلسه حضور نداشته‌ام، اما فایل صوتی آن را شنیده‌ام.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. شما آقای کریمی قدوسی حتی از الف سیاست به دور هستیــد چه رســد که نام سیاستمدار برشما بگذارنــد…! شما نه تنها از جهان اطلاع ای نداریــد بلکه از اطلاعات داخل کشــور هم بی خبــریــد…! که اگرچنین نبــود معنی محرمانه متوجــه میشــدیــد،
    شما بفرمائیــد در دوران آقای احمــدی نژاد که نماینــده ودرمجلس بودیــد چه کاری برای ملت، شکوفایی کشــور ویا بهتــرشــدن وضعیت اقتصادی ملت کرده ایـد…؟ اگر آنچــه را که در در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اتفاق افتـاد را محرمانه اعلام کردنــد دلیـل اش بطوریقیــن اطلاع ملت ایران ازآن نیست، بلکه درسیاست مسـائـلی هست که نبایـد طرف مقابل ات ازآن مطلع شــود خاصــه آن کشــور بقول و به زعـم شما دشمن هم باشــد، بنابراین شما هم درافشـای موضوعاتیتکه در شورای امنیت ملی گفتــه شــده دست وزیر محتــرم امورخارجــه را رو کردیــد عرفا” شرعا” وبطوراخص قانونا”مرتکب خلاف و جرم یقین شده ایـد جناب آقای دلــواپــس،.

  2. پذیرش اشتباه از ناحیه ظریف دلیل بارز این امر است که در حکومت مقدس اسلامی یک دیپلمات مبرز هم وجود ندارد ، چون این نظام مقدس تنها پذیرای ساده لوحان ولایتمدار یا شارلاتان های سیاسی است و در یک کلام ، امکان همکاری آدم حسابی با این نظام وجود ندارد . زمانی که مرحوم حسن حبیبی به عنوان وزیر دادگستری برای رای اعتماد به مجلس اسلامی معرفی شد ، عده ای از نمایندگان او را لیبرال معرفی و با او مخالفت کردند ، هاشمی رئیس مجلس قبل از اخذ رای گفت که آقایان توجه داشته باشند که حقوقدانان حاضر به همکاری با ما نیستند و ما امیدواریم با آمدن اقای حبیبی به وزارت دادگستری بتوانیم همکاری آنان را جلب کنیم . در آن زمان هنوز نظام مقدس به رسوایی امروز خود هم نرسیده بود !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی ندارم. ایران مثل یک بیماری است که سرطان خون یا ویروس

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت

ادامه »