معتادان الکلی تبدیل به یکی از مشکلات کشور شده‌اند

زیتون- رییس کانون‌ سراسری درمان‌گران اعتیاد کشور با هشدار درباره افزایش مصرف الکل در کشور، گفت میزان مصرف الکل در سال‌های اخیر «به حدی بالا رفته» است که در حال حاضر «معتادان الکلی تبدیل به یکی از مشکلات کشور شده‌اند و درصد قابل توجهی معتاد الکلی سنگین در کشور وجود» دارد.
محمدهادی پناهی با اشاره به «آمار ۷ هزار نفر مرکز درمانی» این مساله را نشان‌دهنده آن دانست که «میزان معتادان الکلی نیازمند به کمک بیشتر شده است.»
رییس کانون سراسری درمانگران اعتیاد با اشاره به «بازار سیاه متادون» گفت حجم این ماده در بازار سیاه «به اندازه‌ای زیاد است که بیش از ظرفیت استفاده مراکز درمان اعتیاد کشور» است. به گفته پناهی با توجه به این مساله «به نظر می‌رسد محل نشت این مواد به بازار سیاه جایی غیر از مراکز درمانی باشد و ممکن است در مرحله تولید یا توزیع متادون این اتفاق افتاده باشد».
پناهی اضافه کرد: «ما شواهدی داریم که نشان می‌دهد مواد مخدر در سال هایی بیش تولید داشته است یعنی میزان تولید داروهای مخدر ۳۰ تا ۴۰ درصد بیش از مصرف کشور بوده است، داروهایی که با بازار سیاه راه پیدا می کنند. اما وزارت بهداشت نمی‌خواهد با نشان‌دار کردن داروها آنها را ردیابی کرده و محل نشت این مواد به بازار سیاه را پیدا کنند». به گته او «وزارت بهداشت به سادگی می‌تواند جلوی این افزایش تولید را بگیرد، اما تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. جایگزین شدن الکل صنعتی به جای مشروبات سالمی مانند ابجو به برکت نظام ناب و مقدس اسلامی !
    جالب است که وابستگان نظام مقدس به اندازه تولید آبجو در زمان ستم شاهی الکل صنعتی تولید میکنند !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »